Rejestracja

Dlaczego my ?

Znajdziemy nieruchomość Twoich marzeń!

nieruchomości hiszpania

Nasz zespół tworzy grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja – Hiszpania. Kochamy ten kraj, kulturę, język i oczywiście spokojne, pogodne podejście do życia Hiszpanów. Opierając się na doświadczeniu, gruntownej znajomości rynku oraz skrupulatnie wyselekcjonowanej sieci pracowników i partnerów firmy, obejmujemy swoim zasięgiem najpopularniejsze regiony jak Costa Blanca, Costa Brava czy Costa del Sol oraz większość wybrzeża Hiszpanii wraz z Wyspami Kanaryjskimi i Balearami, czyli Majorką, Minorką i Ibizą. To, co wyróżnia zespół Casa en Sol to kompletna i profesjonalna obsługa od etapu poszukiwania właściwej nieruchomości do usług po-sprzedażowych włącznie.

Naszym oficjalnym partnerem w Hiszpanii jest Stowarzyszenie Provia zrzeszające najlepszych deweloperów z wybrzeża Costa Blanca, gwarantujące bezpieczeństwo transakcji zakupu nieruchomości, a także wielu innych wypróbowanych i godnych zaufania hiszpańskich deweloperów, których jesteśmy bezpośrednimi reprezentantami. Posiadamy sieć rezydentów w całej Hiszpanii, którzy stale monitorują rynek i wyszukują najlepsze nieruchomości w swoich regionach. Pozwala nam to systematycznie udoskonalać naszą ofertę z hiszpańskiego rynku nieruchomości, jak również zapewnia profesjonalizm obsługi, który doceniają nawet najbardziej wymagający Klienci. 

Bezpieczeństwo transakcji

nieruchomości w hiszpanii
System weryfikacji nieruchomości w Hiszpanii sprawdza się w Casa en Sol już od wielu lat. Żadenego z naszych dotychczasowych Klientów nie spotkały przykre konsekwencje zaniedbań, jakie czasami zdarzają się na rynku nieruchomości w Hiszpanii. Bardzo często Klienci wskazują nam wybrane przez siebie nieruchomości, również z innych firm i zlecają zweryfikowanie transakcji, aby mieć pewność, że zakup jest bezpieczny. Warto to uczynić w podmiocie zarejestrowanym w Polsce i podlegającym regulacjom prawnym w naszym kraju. Któż z nas chciałby się potem procesować z nierzetelnym kontrahentem przed sądem w Maladze, w Palma de Mallorca czy w Alicante? Koszty prowadzenia takiej sprawy są dla obcokrajowca z Polski wysokie, a wyrok zawsze jest niewiadomą, ponieważ hiszpański system prawny znacząco różni się od naszego. Casa en Sol oferuje sprawdzenie wybranej nieruchomości w Hiszapnii pod względem formalno-prawnym przez profesjonalistów tak, aby Klient miał pewność, że kupuje produkt sprawdzony, bez ukrytych wad prawnych i ciążących na nim zobowiązań. 

Gwarancja dobrego zakupu

nieruchomości wakacyjneCasa en Sol to nie tylko sieć agentów w całej Hiszpanii, ale przede wszystkim unikalne podejście do Klienta. Staramy się łączyć w naszych usługach wszystkie oczekiwania naszych Klientów ułatwiając korzystne finansowo oraz przede wszystkim bezpieczne wejście w posiadanie nieruchomości w Hiszpanii. W ten sposób nasi Klienci nie tracą wiele czasu na poszukiwania wymarzonej nieruchomości, w której chcieliby zamieszkać spośród tysięcy ofert dostępnych na rynku, gdyż nasz zespół robi to za nich. Nasi wiarygodni partnerzy oraz dbałość o jakość i dobrą opinię sprawiają, że zaufało nam już wielu obecnych Właścicieli nieruchomości w Hiszpanii. Doradzając przy zakupie pomagamy rynkowo oszacować wartość oferowanej nieruchomości oraz asystujemy przy negocjacjach, żeby ostetecznie Klient był usatysfakcjonowany z korzystnego zakupu w dłuższej perspektywie. Dbamy o swoją opinię i nie zmieniamy szyldu, adresów i telefonów, żeby ukryć się przed byłymi Klientami. Po prostu nie wstydzimy się nieruchomości, których zakup przeprowadzaliśmy!

Kupując w Casa en Sol nie płacisz dodatkowej prowizji
Zwyczajowo nasze wynagrodzenie pokrywa sprzedający, ponieważ tak od lat funkcjonuje hiszpański rynek nieruchomości. Cena, którą widzisz w ofercie zawiera prowizję zarówno dla Casa en Sol, jak i naszych agentów działających w Hiszpanii.

apartamenty w hiszpanii


apartamenty hiszpania

W przeciwieństwie do rynku polskiego specyfika rynku hiszpańskiego sprawia, że cena zbycia nieruchomości zwykle zawiera sumę wynagrodzenia podmiotu obsługującego sprzedaż i to zbywca ponosi główny koszt obsługi transakcji. Powodem tego jest fakt, że Hiszpanie nie mają w zwyczaju bezpośrednio sprzedawać mieszkań i masowo zlecają to zadanie wyspecjalizowanym podmiotom, czyli agencjom nieruchomości (agencia inmobiliaria). Podobnie czynią też deweloperzy, którzy wynagradzają zarówno agentów zewnętrznych, jak i wewnętrznych w systemie prowizyjnym. Zatem dla ostatecznej ceny nieruchomości nie ma znaczenia czy nabywca zgłosi się bezpośrednio do biura sprzedaży dewelopera czy dokona tej czynności poprzez inną, np. polską agencję, bowiem prowizja za sprzedaż i tak zostanie wypłacona podmiotowi, który zarejestrował klienta u zbywcy, niezależnie od tego czy jest to agent dewelopera czy agent zewnętrzny. Pisząc wprost, obsługa przez podmiot hiszpański nie wpłynie na wysokość rabatu dla kupującego. Wobec powyższego warto więc rozważyć obsługę przez podmiot polski, który zna specyfikę prawną oraz realia funkcjonowania obu rynków nieruchomości – hiszpańskiego oraz polskiego i tym samym bierze na siebie pełną odpowiedzialność przed nabywcą, również w Polsce.
Dodatkowo agent zewnętrzny, niedziałający na wyłączność, bierze głównie pod uwagę interes nabywcy, ponieważ nie jest bezpośrednio zatrudniany przez zbywcę do wyłącznej obsługi jednego produktu. Dla agencji polskiej, dbającej o swoją markę na naszym rynku, priorytetem jest zadowolenie nabywców w Polsce, bowiem to od ich poziomu satysfakcji zależy sukces rynkowy firmy. Agencja może również obsłużyć Państwu procedurę kredytowania nieruchomości w bankach hiszpańskich, reprezentować Państwa u notariusza, dokonać wpisu do ksiąg wieczystych oraz zadbać o dopełnienie wszelkich formalności urzędowych w Hiszpanii. Oczywiście obsługa agencji nie jest obowiązkowa. Każdy kupujący może podjąć się tych wszystkich czynności samodzielnie, ewentualnie z pomocą tłumacza.
Jeżeli natomiast Klient ma wyjątkowo wysokie wymagania i szuka domu lub mieszkania o specyficznie zakrojonych kryteriach, pobieramy prowizję od udanej transakcji. W przypadku tego typu operacji nasi agenci w Hiszpanii szukają domu „pod zamówienie”. Najczęściej są to wille z widokiem na morze, położone na atrakcyjnej działce, o wyszukanej stylistyce i odpowiednim standardzie. Wysokość prowizji w takim przypadku jest uzależniona od wartości oraz stopnia skomplikowania transakcji.

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?
Napisz do nas