Rejestracja

Dlaczego my ?

Znajdziemy nieruchomość Twoich marzeń!

nieruchomości hiszpania

Nasz zespół tworzy grupa przyjaciół, których połączyła wspólna pasja – Hiszpania. Kochamy ten kraj, kulturę, język i oczywiście spokojne, pogodne podejście do życia Hiszpanów. Opierając się na doświadczeniu, gruntownej znajomości rynku oraz skrupulatnie wyselekcjonowanej sieci współpracowników, obejmujemy swoim zasięgiem najpopularniejsze regiony jak Costa Blanca, Costa Brava czy Costa del Sol oraz większość wybrzeża Hiszpanii wraz z Wyspami Kanaryjskimi i Balearami. Naszym oficjalnym partnerem w Hiszpanii jest Stowarzyszenie Provia zrzeszające najbardziej zaufanych deweloperów z wybrzeża Costa Blanca, które gwarantuje bezpieczeństwo transakcji zakupu nieruchomości, a także wielu innych wypróbowanych i godnych zaufania deweloperów, których jesteśmy bezpośrednimi reprezentantami na terenie kraju.

Posiadamy sieć współpracowników w całej Hiszpanii, którzy wyszukują najlepsze nieruchomości. To, co wyróżnia zespół Casa en Sol to kompletna i profesjonalna obsługa od etapu poszukiwania właściwej nieruchomości do usług po-sprzedażowych włącznie. Każdy z naszych agentów specjalizuje się w innego typu produktach: od wakacyjnych apartamentów w pierwszej linii brzegowej do luksusowych wilii położonych w malowniczych hiszpańskich wioskach. Pozwala to na gruntowną znajomość ofert znajdujących się obecnie na rynku, jak również zapewnia profesjonalizm oraz wyjątkową obsługę, nawet dla najbardziej wymagających.

Bezpieczeństwo transakcji

nieruchomości w hiszpanii
System obsługi nieruchomości znalezionych przez klienta sprawdza się w Casa en Sol już od wielu lat. Poszukując w Hiszpanii swojego miejsca na ziemi, klienci wskazują nam wybrane przez siebie nieruchomości. Następnie my sprawdzamy wybrany dom lub apartament pod względem formalno-prawnym tak, aby klient miał pewność, że kupuje produkt pewny i sprawdzony, bez ukrytych wad prawnych i ciążących na nim zobowiązań. Prowadząc takie zlecenia doradzamy również klientom, jak wycenić daną nieruchomość oraz jak prowadzić negocjacje, aby cieszyć się potem z korzystnego zakupu.

Gwarancja dobrego zakupu

nieruchomości wakacyjneCasa en Sol to nie tylko sieć agentów w całej Hiszpanii, ale przede wszystkim unikalne podejście do klienta. Staramy się łączyć w naszych usługach wszystkie oczekiwania naszych klientów ułatwiając korzystne finansowo oraz przede wszystkim bezpieczne wejście w posiadanie nieruchomości w Hiszpanii. W ten sposób nasi klienci nie tracą czasu na poszukiwania tej jedynej, wymarzonej nieruchomości, w której chcieliby zamieszkać spośród tysięcy ofert dostępnych na rynku, gdyż nasz zespół robi to za nich. Nasi wiarygodni partnerzy oraz dbałość o jakość i dobrą opinię sprawiają, że zaufało nam w ostatnich latach wielu obecnych właścicieli atrakcyjnych nieruchomości w Hiszpanii. Ich satysfakcja jest miarą naszego sukcesu.

Kupując w Casa en Sol nie płacisz dodatkowej prowizji
Nasze wynagrodzenie pokrywa sprzedający, ponieważ tak funkcjonuje rynek hiszpański. Cena, którą widzisz w ofercie zawiera prowizję zarówno dla Casa en Sol, jak i naszych agentów działających w Hiszpanii.

apartamenty w hiszpanii


apartamenty hiszpania

W przeciwieństwie do rynku polskiego specyfika rynku hiszpańskiego sprawia, że cena zbycia nieruchomości zwykle zawiera sumę wynagrodzenia podmiotu obsługującego sprzedaż i to zbywca ponosi główny koszt obsługi transakcji. Powodem tego jest fakt, że Hiszpanie nie mają w zwyczaju bezpośrednio sprzedawać mieszkań i masowo zlecają to zadanie wyspecjalizowanym podmiotom, czyli agencjom nieruchomości (agencia inmobiliaria). Podobnie czynią też deweloperzy, którzy wynagradzają zarówno agentów zewnętrznych, jak i wewnętrznych w systemie prowizyjnym. Zatem dla ostatecznej ceny nieruchomości nie ma znaczenia czy nabywca zgłosi się bezpośrednio do biura sprzedaży dewelopera czy dokona tej czynności poprzez inną, np. polską agencję, bowiem prowizja za sprzedaż i tak zostanie wypłacona podmiotowi, który zarejestrował klienta u zbywcy, niezależnie od tego czy jest to agent dewelopera czy agent zewnętrzny. Pisząc wprost, obsługa przez podmiot hiszpański nie wpłynie na wysokość rabatu dla klienta. Wobec powyższego warto więc rozważyć obsługę przez podmiot polski, który zna specyfikę prawną oraz realia funkcjonowania obu rynków nieruchomości – hiszpańskiego oraz polskiego i tym samym bierze na siebie pełną odpowiedzialność przed klientem, również w Polsce.
Dodatkowo agent zewnętrzny, niedziałający na wyłączność, bierze głównie pod uwagę interes nabywcy, ponieważ nie jest bezpośrednio zatrudniany przez zbywcę do wyłącznej obsługi jego produktu. Dla agencji polskiej, budującej swoją markę na naszym rynku, priorytetem jest zadowolenie nabywców w Polsce, bowiem to od ich poziomu satysfakcji zależy sukces rynkowy firmy. Agencja może również obsłużyć Państwu procedurę kredytowania nieruchomości w bankach hiszpańskich, reprezentować Państwa u notariusza, dokonać wpisu do ksiąg wieczystych oraz zadbać o dopełnienie wszelkich formalności urzędowych w Hiszpanii. Oczywiście obsługa agencji nie jest obowiązkowa. Każdy kupujący może podjąć się tych wszystkich czynności samodzielnie, ewentualnie z pomocą tłumacza.
Jeżeli natomiast klient ma wyjątkowo wysokie wymagania i szuka domu lub mieszkania o specyficznie zakrojonych kryteriach, pobieramy prowizję od udanej transakcji. W przypadku tego typu operacji nasi agenci w Hiszpanii szukają domu „pod zamówienie” tutaj link do nieruchomości na zamówienie. Najczęściej są to wille zlokalizowane w większej odległości od morza, w hiszpańskich wioskach o wyszukanej stylistyce i aranżacji. Wysokość prowizji w takim przypadku waha się w zależności od wartości transakcji.

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?
Napisz do nas