Rejestracja

Obsługa nieruchomości

   Media (woda i prąd)
Po zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego czasem deweloper zajmuje się przepisaniem mediów na nabywcę lokalu. W większości przypadków nabywca musi sam skontaktować się z firmą dostarczającą media, aby podpisać stosowaną umowę. W prawie każdym większym mieście istnieją oddziały dostawców, do których należy się zgłosić niezwłocznie po podpisaniu aktu notarialnego. Nabywca musi udać się pod wskazany adres z następującymi dokumentami: numer NIE, akt notarialny nabycia nieruchomości, zaświadczenie z banku zawierające dane konta w lokalnej walucie. Jednocześnie nabywca musi upoważnić firmę dostarczającą wodę i prąd do ściągania z konta odpowiednich należności. Najlepiej przeprowadzić te czynności w dniach bezpośrednio po nabyciu nieruchomości. Casa en Sol może podjąć się tego zadania za swojego klienta, po otrzymaniu odpowiedniego upoważnienia, lub też może wskazać adresy, pod którymi w danym regionie można dokonać powyższych formalności.
   Telewizja i internet
Podłączenie telewizji i internetu jest z oczywistych względów istotne dla większości naszych Klientów. Operatorzy hiszpańscy działają analogicznych zasadach jak w Polsce. Właściciele nieruchomości, którzy spędzają w Hiszpanii krótsze okresy zwykle decydują się na zakup Internetu mobilnego. Można jednakże zdecydować się na inną, z pewnością szybką i bardziej zaawansowaną technologicznie formę transmisji danych internetowych, np. poprzez łączoną umowę z telewizją kablową oraz telefonem. Takie rozwiązanie polecamy osobom, które spędzają w Hiszpanii więcej niż pół roku. Usługi telekomunikacyjne w Hiszpanii kosztują praktycznie tyle samo, co w Polsce. W zależności od potrzeb oraz budżetu klienta przeznaczonego na ten cel polecamy szereg różnych rozwiązań. Pracownicy Casa en Sol mogą wszystkie te usługi zamówić jeszcze przed przyjazdem klienta do Hiszpanii na podpisanie aktu notarialnego.
   Usługi konserwatorskie (naprawy, sprzątanie, serwis basenu, pielęgnacja ogrodu)
Nabywcy nieruchomości wolnostojących w Hiszpanii bardzo często martwią się o stan posiadłości podczas ich nieobecności, o stan zieleni czy czystość basenu. Mieszkańcy apartamentów czy domów szeregowych na zamkniętych osiedlach ze wspólną strefą wspólną nie mają tego problemu, gdyż ich utrzymaniem zajmuje się najczęściej firma powołana przez wspólnotę mieszkaniową. Właścicielom domów Casa en Sol wskazuje godne polecenia firmy, które się tym zajmują: tutaj link do zakładki polecamy firmy, oraz rzetelnie informuje o tym, jakie są ceny na rynku i jak taki serwis powinien być wykonywany. W niektórych rejonach Hiszpanii mamy współpracowników, którzy nie tylko porozumiewają się po hiszpańsku, angielsku lub niemiecku, ale również władają językiem polskim. W Hiszpanii sieć usług związanych z obsługą nieruchomości jest bardzo dobrze rozwinięta, więc konkurencja sprawia, że jakość usług jest wysoka.
   Ubezpieczenie
Przezornym Klientom Casa en Sol pomaga w wyborze firmy ubezpieczeniowej i zakupie polisy. Rynek ubezpieczeniowy funkcjonuje w Hiszpanii na takich samych zasadach, jak w Polsce. Casa en Sol może porównać oferty, pomóc wybrać tę najlepszą, oraz wykupić polisę w imieniu Klienta, pod warunkiem otrzymania odpowiednich pełnomocnictw.
   Wynajem nieruchomości

Niektórzy klienci Casa en Sol decydują się na wynajem własnej nieruchomości. Najczęściej dotyczy to nabywców apartamentów w pieszej odległości od morza, inwestorów, którzy kupili po kilka apartamentów z przeznaczeniem tylko na wynajem. Rzadziej na tego typu usługę decydują się nabywcy domów jednorodzinnych. Casa en Sol współpracuje ze sprawdzonymi firmami obsługującymi wynajem (również tymi związanymi z deweloperem), a także sama może na zlecenie promować daną nieruchomość na rynku wynajmu. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo w następujących dokumentach:

 

  • Warunki wynajmu i administrowania nieruchomościami.
  • Szacowana stopa zwrotu z wynajmu nieruchomości w Hiszpanii (opracowanie jednego z deweloperów, z którym współpracujemy).
  • Oferta umeblowania oraz wyposażenia apartamentu na wynajem.


Wynajem własnej nieruchomości jest z pewnością opłacalny dla tych klientów, którzy przebywają w Hiszpanii tylko od czasu do czasu; korzystają ze swojej nieruchomości jako komforntowego miejsca wypoczynku. Wynajem jest szczególnie opłacalny w miesiącach letnich, kiedy do Hiszpanii przybywają turyści z całego świata. Ponadto dużym zainteresowaniem wśród wynajmujących cieszą się Święta Bożego Nardzenia oraz Wielkanoc, które w tabelach stóp zwrotu za wynajem nieruchomości są traktowane jako "najwyższy sezon".

   Sprzedaż nieruchomości
W końcu też przyjmujemy zlecenia sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii, kiedy nasi klienci zdecydują się na przeprowadzkę do większego (mniejszego) domu lub też w inny rejon Hiszpanii czy świata. Podejmujemy się takich zleceń niezależnie od tego, czy nieruchomość została nabyta za naszym pośrednictwem czy też nie, ale w tym drugim przypadku zastrzegamy sobie prawo odmowy, jeżeli nieruchomość jest mało atrakcyjna lub obciążona wadami prawnymi. Podpowiadamy zbywcom nieruchomości jak najlepiej przeprowadzić ten proces, zarówno od strony formalnej, jak i samego przygotowania mieszkania lub domu do sprzedaży. Znajomość przepisów prawa i realiów rynkowych pozwala nam na przeprowadzenie transakcji w sposób rzetelny i profesjonalny.

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?
Napisz do nas