Facebook logo

Agencja Nieruchomości w Hiszpanii | CASA en SOL

Różnorodność oferty nieruchomości

Wakacje nad brzegiem ciepłego morza, w pięknym i przyjaznym otoczeniu to dla większości jedna z najlepszych form rekreacji i wypoczynku. Wielu z nas lubi wracać w sprawdzone miejsca, w których czuje się dobrze, dlatego coraz częściej decydujemy się nie na czasowy wynajem, a na zakup apartamentu czy domu. Coraz większą popularnością wśród Polaków cieszą się między innymi położone nad morzem, atrakcyjne pod względem ceny i jakości nieruchomości w Hiszpanii.

 

Casa en Sol to zespół prawdziwych miłośników Hiszpanii, a zarazem najwyższej klasy fachowców w zakresie przeprowadzania transakcji na hiszpańskim rynku nieruchomości. Gruntowna wiedza o Hiszpanii, znajomość realiów życia codziennego oraz reguł funkcjonowania rynku nieruchomości w Hiszpanii pozwala naszej firmie nawiązywać profesjonalne relacje z zaufanymi partnerami biznesowymi. Jesteśmy firmą z wieloletnią tradycją, dobrze zakorzenioną na rynku,  posiadającą sieć współpracowników na terenie całej Hiszpanii. Skrupulatnie selekcjonujemy oferty nieruchomości w Hiszpanii dla naszych Klientów, aby mieli pewność co do ich stanu formalnego i prawnego. Wśród propozycji naszej agencji znajdują się oferty sprzedaży nieruchomości z różnych regionów Hiszpanii, głównie z rejonów położonych nad morzem – m.in. z Costa Blanca, Costa del Sol oraz Majorki.

 

Pośredniczymy w sprzedaży nieruchomości prosto od dewelopera (z rynku pierwotnego), z rynku wtórnego, wyszukujemy nieruchomości w Hiszpanii na specjalne zamówienie Klienta oraz obsługujemy zakup nieruchomości sprzedawanych przez banki. Zawsze dostosowujemy ofertę do potrzeb i oczekiwań nabywców, ale też jako znawcy rynku nieruchomości staramy się im dobrze doradzić, żeby posiadany dom stał się źródłem korzyści i satysfakcji.

 

Baza informacji oraz kontaktów Casa en Sol systematycznie rośnie. W ten sposób możemy zaproponować usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami na najwyższym poziomie. W swojej ofercie posiadamy najbardziej pożądane wśród spragnionych słońca inwestorów nieruchomości nad morzem zlokalizowane w hiszpańskich kurortach turystycznych. Proponujemy nadmorskie apartamenty oraz rodzinne wille w urokliwych regionach wybrzeża Hiszpanii, położone w bezpośrednim zasięgu plaży oraz morza. Nasza agencja znajduje apartamenty oraz domy atrakcyjne pod względem ceny i lokalizacji.


Przed zarekomendowaniem nieruchomości w Hiszpanii, dokładnie weryfikujemy dom wystawiony na sprzedaż. Polecając nieruchomość nasza agencja sprawdza okolicę, lokalizację oraz stosunek ceny do oferowanej jakości. Dbamy o to, aby przedstawiona oferta była dla Klienta jak najbardziej korzystna.

 

Wiarygodność CASA EN SOL

Z założenia nie prowadzimy intensywnych akcji promocyjnych opierając strategię budowania pozycji rynkowej na satysfakcji naszych dotychczasowych Klientów, którzy zadowoleni z naszych usług zwykle polecają nas swoim znajomym.

Zespół Casa en Sol to wyspecjalizowane i profesjonalne grono pracujące zarówno w kraju, w siedzibie firmy, jak i stale rezydujące na terenie Hiszpanii. Legitymujemy się licencją pośrednika w obrocie nieruchomościami wydaną przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. Licencja umożliwia nam profesjonalny nadzór nad przeprowadzanymi transakcjami specjalisty-pośrednika z bogatym doświadczeniem zarówno na rynku polskim jak i hiszpańskim. Niestety w Hiszpanii wiele biur nieruchomości zatrudnia przypadkowe osoby, a nie profesjonalnie przygotowanych specjalistów od rynku nieruchomości. Warto sprawdzić rzetelność firmy zanim rozpocznie się z nią współpracę, zwłaszcza na tak skomplikowanym rynku jak rynek nieruchomości w Hiszpanii. Regulacje prawne Królestwa Hiszpanii znacząco różnią się od naszych, więc aby bezpiecznie przeprowadzić transakcję należy wybrać firmę działającą na obu rynkach od lat - znającą nie tylko mechanizmy działania tamtejszego rynku nieruchomości, ale także różnice w funkcjonowaniu obu rynków - polskiego i hiszpańskiego rynku nieruchomości. Nasza siedziba w Polsce dodatkowo gwarantuje odpowiedzialność wobec Klientów w ramach polskiego systemu prawnego.

 

Kompleksowa obsługa transakcji i działania posprzedażowe

Kompetentna obsługa transakcji zakupu nieruchomości w Hiszpanii, jak również kompleksowe działania posprzedażowe - przez rok po zakupie nieodpłatnie - to kolejna rzecz, która wyróżnia Casa en Sol spośród innych agencji nieruchomości świadczących swoje usługi sprzedaży nieruchomości poza granicami kraju. Zakres usług posprzedażowych obejmuje między innymi: pośredniczenie w wynajmie, administrowanie, sprzątanie i konserwacja oraz prowadzenie korespondencji i rozliczeń z dostawcami mediów czy innymi lokalnymi instytucjami. Więcej informacji na temat temat znajduje się w zakładce: Posprzedaż.

 

Najlepsza agencja nieruchomości na rynku

Casa en Sol opiera swoją strategię biznesową na doświadczeniu, gruntownej znajomości rynku oraz skrupulatnie wyselekcjonowanej sieci pracowników i partnerów firmy. To, co wyróżnia zespół Casa en Sol to kompletna i profesjonalna obsługa od etapu poszukiwania właściwej nieruchomości do usług posprzedażowych włącznie.

 

Naszym oficjalnym partnerem w Hiszpanii jest Stowarzyszenie PROVIA zrzeszające najlepszych deweloperów z wybrzeża Costa Blanca gwarantujących bezpieczeństwo transakcji zakupu nieruchomości, a także wielu innych wypróbowanych i godnych zaufania hiszpańskich podmiotów na rynku nieruchomości, których jesteśmy bezpośrednimi reprezentantami. 

 

Posiadamy sieć sprzedaży nieruchomości w całej Hiszpanii, co pozwala stale monitorować rynek i wyszukiwać najlepsze nieruchomości w Hiszpanii. Umożliwia nam to systematyczne utrzymywanie aktualnej oferty na hiszpańskim rynku nieruchomości, jak również zapewnia profesjonalizm obsługi na każdym etapie transakcji. 

 

Bezpieczeństwo zakupu

System weryfikacji nieruchomości dokonywany przez Casa en Sol sprawdza się już od wielu lat.  Staramy się łączyć w naszych usługach wszystkie oczekiwania naszych Klientów ułatwiając korzystne finansowo oraz przede wszystkim bezpieczne wejście w posiadanie nieruchomości w Hiszpanii. W ten sposób nasi Klienci nie tracą czasu na poszukiwania wymarzonej nieruchomości, w której chcieliby zamieszkać spośród tysięcy ofert dostępnych na rynku, gdyż nasz zespół robi to za nich. Nasi wiarygodni partnerzy oraz dbałość o jakość i dobrą opinię sprawiają, że zaufało nam już wielu obecnych właścicieli nieruchomości w Hiszpanii. Doradzając przy zakupie pomagamy rynkowo oszacować wartość oferowanej nieruchomości oraz asystujemy przy negocjacjach, żeby ostatecznie Klient był usatysfakcjonowany z korzystnego zakupu w dłuższej perspektywie.

 

Bardzo często Klienci wskazują nam wybrane przez siebie nieruchomości, również z innych firm i zlecają zweryfikowanie transakcji, aby mieć pewność, że zakup jest bezpieczny. Wykwalifikowani prawnicy wspólpracujący z naszą firmą mogą na zlecenie przeprowadzić analizę nieruchomości w Hiszpanii pod względem formalno-prawnym tak, aby Klient miał pewność, że kupuje produkt sprawdzony, bez ukrytych wad prawnych i ciążących na nim zobowiązań.

 

Brak dodatkowych kosztów i prowizji

Wynagrodzenie Casa en Sol pokrywa sprzedający, ponieważ tak od lat funkcjonuje hiszpański rynek nieruchomości. Cena, którą Klient widzi w ofercie zawiera prowizję zarówno dla Casa en Sol, jak i naszych partnerów w Hiszpanii.

 

W przeciwieństwie do rynku polskiego specyfika rynku hiszpańskiego sprawia, że cena zbycia nieruchomości zwykle zawiera sumę wynagrodzenia podmiotu obsługującego sprzedaż i to zbywca ponosi główny koszt obsługi transakcji. Powodem tego jest fakt, że Hiszpanie nie mają w zwyczaju bezpośrednio sprzedawać swoich nieruchomości i najczęściej zlecają to zadanie wyspecjalizowanym podmiotom, czyli agencjom nieruchomości. Podobnie czynią też deweloperzy, którzy wynagradzają zarówno agentów zewnętrznych jak i wewnętrznych w systemie prowizyjnym. Dla ostatecznej ceny nieruchomości nie ma znaczenia czy nabywca zgłosi się bezpośrednio do biura sprzedaży dewelopera czy dokona tej czynności poprzez inną, np. polską agencję. Pisząc wprost, obsługa przez podmiot hiszpański nie wpłynie na wysokość rabatu dla kupującego. Wobec powyższego warto rozważyć obsługę przez podmiot polski, który zna specyfikę prawną oraz realia funkcjonowania obu rynków nieruchomości – hiszpańskiego oraz polskiego i tym samym bierze na siebie pełną odpowiedzialność przed nabywcą, również w Polsce.

 

Dla Casa en Sol priorytetem jest zadowolenie Klientów. Od ich poziomu satysfakcji zależy sukces rynkowy firmy. Agencja może również obsłużyć Państwu tłumaczenia związane z kredytowaniem nieruchomości w bankach hiszpańskich, reprezentować Państwa u notariusza, dokonać wpisu do ksiąg wieczystych oraz zadbać o dopełnienie wszelkich formalności urzędowych w Hiszpanii. Oczywiście obsługa agencji nie jest obowiązkowa. Każdy kupujący może podjąć się tych wszystkich czynności samodzielnie, ewentualnie z pomocą wynajętego tłumacza.


Jeżeli natomiast Klient ma wyjątkowo wysokie wymagania i szuka domu lub mieszkania o specyficznie zakrojonych kryteriach, pobieramy prowizję od udanej transakcji. W przypadku tego typu operacji nasi agenci w Hiszpanii szukają domu „na zamówienie”. Najczęściej są to wille z widokiem na morze, położone na atrakcyjnej działce, o wyszukanej stylistyce i odpowiednim standardzie. Wysokość prowizji w takim przypadku jest uzależniona od wartości oraz stopnia skomplikowania transakcji.