Facebook logo

2015-04-01 Wielkanoc w Hiszpanii

Zdjecie glówne

Jeśli myślisz o spędzeniu Świąt Wielkanocnych w Hiszpanii, żeby poczuć wakacyjny klimat nieco wcześniej, masz dużo szczęścia – wg raportu przygotowanego przez hiszpański urząd statystyczny wskazuje, że typowe wakacje spędzone w Hiszpanii będą o 15% tańsze niż w 2014 roku.


Badanie zostało oparte na szacunkowych kosztach zakwaterowania, transportu lokalnego,  przelotu, wyżywienia itd. Z badania wynika, że ceny w Hiszpanii są niższe niż w zeszłym roku, w tym przede wszystkim ceny usług hotelarskich oraz gastronomii. Najtańszym miejscem na spędzanie Świąt Wielkanocnych wg badania jest miasto Algarve w Portugalii. Następnie są hiszpańskie wybrzeża, w tym bardzo kosmopolityczne i niezwykle modne wśród turystów wybrzeże Costa del Sol. Dalej są Baleary oraz Wyspy Kanaryjskie, a następnie inne wybrzeża. Autorzy badania podkreślają jednocześnie, że różnice w cenach, o których mowa są znaczące i z pewnością będą odczuwalne przez turystów.


Co więcej, ze względu na długą oraz bardzo bogatą tradycję Świąt Wielkanocnych w Hiszpanii, dużo hoteli, restauracji przygotowuje specjalne pakiety dla turystów, np. połączone z przelotem lub z wycieczkami fakultatywnymi.


Od zawsze Hiszpania była w tracie świąt jedną z najbardziej pożądanych destynacji wśród turystów z całego świata. Należy przy tym pamiętać, że święta wielkanocne są jednocześnie otwarciem sezonu wynajmu apartamentów w Hiszpanii (tzw. high season). Ze względu na dobrą pogodę, w granicach 20 stopni C na całym wybrzeżu, różnorodne atrakcje związane ze świętami, jak również zaplecze turystyczne, o którym mowa powyżej sprawiają, że jest to tzw. początek sezonu. Będzie on trwał nieprzerwanie do końca października.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat tradycyjnych hiszpańskich świąt zapraszamy do zapoznania się z naszym obszernym przewodnikiem po hiszpańskich wybrzeżach dostępnym w zakładce: Regiony Hiszpanii.

 

Zapraszamy do Hiszpanii!