Rejestracja

Deweloper

Zakup nieruchomości od dewelopera ma z pewnością wiele zalet, ale niesie ze sobą też pewne ryzyka, w których minimalizowanie jest jednym z podstawowych zadań Casa en Sol. Nasi hiszpańscy partnerzy na rynku pierwotnym to wyłącznie wiarygodnie firmy, o stabilnej kondycji ekonomicznej, w większości będące pod stałym nadzorem stowarzyszenia Provia zrzeszającego najbardziej zaufanych deweloperów z wybrzeża Costa Blanca, które gwarantuje bezpieczeństwo transakcji zakupu nieruchomości, a także wielu innych wypróbowanych i godnych zaufania deweloperów, których jesteśmy bezpośrednimi reprezentantami na terenie kraju.

Oprócz niezaprzeczalnej korzyści z posiadania nowej nieruchomości, objętej wieloma gwarancjami wykonawcy i dewelopera, dodatkowym atutem rynku pierwotnego jest fakt, że deweloperzy bogato wyposażają swój produkt. W Hiszpanii standardem jest, że apartamenty wakacyjne sprzedaje się z pełnym umeblowaniem kuchni oraz łazienek. W kuchni zwykle zamontowane są już meble kuchenne, podłączona jest armatura, w określonym standardzie wykończone są ściany i podłogi. Najczęściej deweloper zapewnia także w cenie transakcyjnej sprzęty AGD w kuchni, takie jak: lodówka, płyta grzejna, piekarnik, wyciąg, zmywarka, ekspres do kawy itd. (w zależności od standardu). Pralka zwykle znajduje się w dodatkowym pomieszczeniu gospodarczym zlokalizowanym obok kuchni, najczęściej na zewnątrz (pomieszczenie gospodarcze stanowi tym samym część dodatkowego tarasu/balkonu). Łazienki są kompletnie wyposażone oraz wykończone. Ponadto w sypialniach w standardzie montuje się szafy wnękowe. Wszystko to robi się po to, aby jak najbardziej ułatwić zasiedlenie nieruchomości obcokrajowcom. Niekiedy, za dodatkową opłatą, deweloper podejmuje się także umeblowania apartamentu według określonych przez kupującego kryteriów. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, gdyż z pewnością usprawni ono zmianę miejsca zamieszkania. Deweloper najpierw prezentuje mieszkanie pokazowe (piso piloto), a następnie zespół architektów i dekoratorów pracujących w biurze dewelopera ustala z klientem jego wymagania dotyczące funkcjonalności pomieszczeń oraz budżet przeznaczony na ten cel. Później dokonuje się ostatecznego wyboru wyposażenia i elementów dekoracyjnych z katalogu lub z przygotowanego indywidualnie projektu. Polecamy takie rozwiązanie klientom Casa en Sol, gdyż skompletowanie mebli oraz wyposażenia wnętrz, szczególnie na początku pobytu może sprawić trochę kłopotu. Zamówienie takiej usługi bardzo ułatwi przeprowadzkę, szczególnie osobom nieposługującym się językiem hiszpańskim. Firmy świadczące takie usługi dostosowują swój serwis do międzynarodowego klienta oferując w standardzie obsługę w języku angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim, a coraz częściej też w polskim. Dodatkowo, podobnie jak w Polsce, deweloperzy zachęcają potencjalnych klientów do zakupu nieruchomości poprzez zawarcie w cenie zakupu miejsca parkingowego (czasem w garażu podziemnym) czy komórki lokatorskiej. Niestety rzadziej można liczyć na udzielenie znaczącego rabatu, bowiem marże deweloperów ze względu na dużą konkurencję i tak są w porównaniu z Polską na niskim poziomie.

  

Zespół Casa en Sol stara się pomóc naszym Klientom w przeprowadzce i zasiedleniu nowej nieruchomości w Hiszpanii.
Na życzenie klienta załatwiamy wszelkie formalności, organizujemy transport mebli, pomagamy w kompletowaniu wyposażenia czy podłączeniu prądu, wody, telewizji, internetu i innych mediów.

 

Dokumentacja związana z transakcją na rynku pierwotnym


Zakup na rynku pierwotnym wymaga od klienta sprawdzenia dewelopera, sytuacji ekonomicznej w jakiej się wybrana firma znajduje. Zanim się związemy umową z danym kontrahentem warto zasięgnąć informacji o jego pozycji rynkowej, zapoznać się z opiniami na temat jego dotychczasowych dokoań na rynku nieruchomości. Oprócz sprawdzenia wszystkich niezbędnych formalności zespół Casa en Sol dzięki swojemu długoletniemu doświadczeniu może skutecznie i wiarygodnie przeprowadzić te czynnoości w Państwa imieniu.

 

Przed rekomendacją zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym w Hiszpanii standardowo sprawdzamy oryginalną dokumentację dotyczącą konkretnej inwestycji, która sporządzana jest wyłącznie w języku hiszpańskim:

 

  • Pozwolenie na budowę,
  • Dziennik budowy,
  • Projekt budowalny przedsięwzięcia deweloperskiego,
  • Pozwolenie na użytkowanie,
  • Ubezpieczenie.
Zobacz ofertę nieruchomości z rynku pierwotnego >>

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?
Napisz do nas