Facebook logo

Zakup nieruchomości w Hiszpanii

Jest wiele powodów dla których decydując się na kupno nieruchomości wakacyjnej
warto wybrać Hiszpanię.

Dlaczego kupić apartamenty w Hiszpani 1
Jeżeli zdecydowaliście się Państwo wejść na tę stronę, to zapewne choć jeden z tych powodów jest Wam znany. Niemniej jednak w tym miejscu chcemy przywołać ich więcej i na tyle dobrych i przekonujących, żeby potencjalny nabywca zdecydował się na zakup domu na samym końcu Europy. Choć można by długo opisywać zalety Hiszpanii, jako kraju o bardzo bogatej historii, który przed wiekami zamieszkany był przez m.in. Fenicjan, starożytnych Greków, Kartagińczyków, Iberów, Wizygotów, starożytnych Rzymian i Maurów, kraju niesamowitych zabytków oraz unikalnej, wielowarstwowej, różnorodnej tradycji i kultury, będących dziedzictwem po tych wszystkich ludach, wreszcie krainy o pięknej, zapierającej dech w piersiach przyrodzie,
gdzie „góry spotykają się z morzem”, to tak naprawdę słowa nie są w stanie zastąpić indywidualnego przeżycia jakim jest pobyt w Hiszpanii. I to w każdym z jej autonomicznych regionów. Orientalne twierdze Maurów w Andaluzji, warowne zamki królów kastylijskich, dziewicze, górskie rejony Pirenejów i Sierra Nevada, winnice Kastylii i Aragonii, rzymskie świątynie, amfiteatry i akwedukty Meridy i Segovii, tropikalno-wulkaniczna przyroda Wysp Kanaryjskich, najpiękniejszy naturalny port na świecie w Mahon, dzikie ostępy La Manchy i Estremadury, przepiękne Sevilla, Barcelona i Madryt a także, a może przede wszystkim, wspaniałe wybrzeże i sprzyjający wypoczynkowi klimat, to tylko niewielka część tego, co warto doświadczyć.
Wszyscy pracownicy Casa en Sol są wielkimi miłośnikami Hiszpanii, dlatego z wielką radością witamy każde nowe zlecenie wyszukania nieruchomości. Każdy kontakt z Hiszpanią, każdy nowy wyjazd w poszukiwaniu tej wymarzonej dla Klienta lokalizacji daje nam okazję do kontaktu z unikalną iberyjską atmosferą, klimatem, przyrodą, w otoczeniu pięknej architektury, bogatej kultury i bardziej optymistycznego - hiszpańskiego stylu życia.
Dlaczego kupić apartamenty w Hiszpani 2

Prowadząc naszą firmę na co dzień dostrzegamy wiele powodów, aby zdecydować się na zakup nieruchomości w Hiszpanii. Najważniejsze z nich opisujemy poniżej:

  • Jak pokazują dane historyczne inwestycje w rozsądnie wybrane nieruchomości długofalowo zawsze przynoszą zyski. Właściwie wybrana nieruchomość jest inwestycją niskiego ryzyka, to dobra lokata kapitału i zabezpieczenie przed inflacją, dewaluacją rodzimej waluty czy krachem systemu bankowego.
  • Ostatni kryzys, który dotknął Europę i Hiszpanię spowodował znaczący spadek cen nieruchomości, dlatego zakładając długookresowy wzrost cen na rynkach nieruchomości warto wykorzystać tę korektę, aby zyskać na prognozowanym wzroście cen w okresie koniunktury.
  • W przypadku inwestycji w atrakcyjnych rejonach turystycznych możemy liczyć na dodatkową rentę w postaci czynszu za wynajem w sezonie. Ze względu na klimat, w południowej części Hiszpanii sezon trwa od 5 do 6 miesięcy, a nie 2 miesiące jak na polskim wybrzeżu.
  • Posiadanie drugiego domu na południu Europy to dla mieszkańców Europy Zachodniej (m.in. Niemców, Brytyjczyków, Skandynawów, Francuzów, Holendrów i Belgów) standard. Wraz z bogaceniem się społeczeństw Europy Wschodniej i Centralnej obserwujemy podobną tendencję do przenoszenia się na Półwysep Iberyjski, gdzie klimat, warunki naturalne oraz dobra infrastruktura zapewniają mieszkańcom poniesienie komfortu życia. Mało kto wie, że Hiszpania jest najzdrowszym regionem w Europie, co potwierdza Światowa Organizacja Zdrowia.
  • Warunki naturalne Hiszpanii sprawiają, że jest to kraj, gdzie można realizować rozmaite pasje sportowe. Znajdziemy tam liczne pola golfowe na Costa del Sol czy Costa Blanca, stoki narciarskie w Sierra Nevada czy w Pirenejach i znakomite warunki do żeglarstwa, jachtingu, surfingu oraz innych sportów wodnych. Fani futbolu mogą oglądać na żywo, niemal przez cały rok piłkarskich herosów z Realu Madryt, Barcelony i innych klubów najlepszej ligi świata - Primera División.
  • Nowoczesna infrastruktura komunikacyjna (lotniska, szybka kolej, autostrady) sprawia, że do naszej iberyjskiej nieruchomości dotrzemy z Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Poznania szybciej i wygodniej (np. samolotem tanich linii) niż samochodem po krajowych drogach nad oddalony o kilkaset kilometrów Bałtyk.
  • Kultura, styl życia, sposób spędzania wolnego czasu na wolnym powietrzu oraz pogoda ducha i optymizm Hiszpanów bardzo podobają się Polakom. Hiszpanie są otwarci, gościnni i uczynni, dlatego zamieszkuje tam największa ilość rezydentów w Europie. Koszty życia (ceny towarów i usług) są porównywalne do polskich, zatem posiadanie tam drugiego domu np. na okres zimowy dla osób uprawiających wolny zawód nie stanowi dużego obciążenia finansowego, a nawet w niektórych przypadkach może być rozwiązaniem korzystniejszym ekonomicznie.
Dlaczego kupić apartamenty w Hiszpani 3