Rejestracja

Dlaczego Hiszpania?

Jest wiele powodów dla których decydując się na kupno nieruchomości wakacyjnej
warto wybrać Hiszpanię.

apartamenty hiszpania
Jeżeli zdecydowaliście się Państwo wejść na tę stronę, to zapewne choć jeden z tych powodów jest Wam znany. Niemniej jednak w tym miejscu chcemy przywołać ich więcej i na tyle dobrych i przekonujących, żeby potencjalny nabywca zdecydował się na zakup domu na samym końcu Europy. Choć można by długo opisywać zalety Hiszpanii, jako kraju o bardzo bogatej historii, który przed wiekami zamieszkany był przez m.in. Fenicjan, starożytnych Greków, Kartagińczyków, Iberów, Wizygotów, starożytnych Rzymian i Maurów, kraju niesamowitych zabytków oraz unikalnej, wielowarstwowej, różnorodnej tradycji i kultury, będących dziedzictwem po tych wszystkich ludach, wreszcie krainy o pięknej, zapierającej dech w piersiach przyrodzie,
gdzie „góry spotykają się z morzem”, to tak naprawdę słowa nie są w stanie zastąpić indywidualnego przeżycia jakim jest pobyt w Hiszpanii. I to w każdym z jej autonomicznych regionów. Otrientalne twierdze Maurów w Andaluzji, warowne zamki królów kastylijskich, dziewicze, górskie rejony Pirenejów i Sierra Nevada, winnice Kastylii i Aragonii, rzymskie świątynie, amfiteatry i akwedukty Meridy i Segovii, tropikalno-wulkaniczna przyroda Wysp Kanaryjskich, największy naturalny port na świecie w Mahon, dzikie ostępy La Manchy i Estremadury, przepiękne Sevilla, Barcelona i Madryt a także, a może przede wszystkim, wspaniałe wybrzeże i sprzyjający wypoczynkowi klimat, to tylko niewielka część tego, co warto doświadczyć.
Wszyscy pracownicy Casa en Sol są wielkimi miłośnikami Hiszpanii, dlatego z wielką radością witamy każde nowe zlecenie wyszukania nieruchomości. Każdy kontakt z Hiszpanią, każdy nowy wyjazd w poszukiwaniu tej wymarzonej dla klienta lokalizacji daje nam okazję do kontaktu z unikalną iberyjską atmosferą, klimatem, przyrodą, w otoczeniu pięknej architektury, bogatej kultury i bardziej optymistycznego - hiszpańskiego stylu życia.
mieszkania hiszpania

Prowadząc naszą firmę na co dzień dostrzegamy wiele powodów, aby zdecydować się na zakup nieruchomości w Hiszpanii. Najważniejsze z nich opisujemy poniżej:

  • Jak pokazują dane historyczne inwestycje w rozsądnie wybrane nieruchomości długofalowo zawsze przynoszą zyski. Właściwie wybrana nieruchomość jest inwestycją niskiego ryzyka, to dobra lokata kapitału i zabezpieczenie przed inflacją, dewaluacją rodzimej waluty czy krachem systemu bankowego.
  • Ostatni kryzys, który dotknął Europę i Hiszpanię spowodował znaczący spadek cen nieruchomości, dlatego zakładając długookresowy wzrost cen na rynkach nieruchomości warto wykorzystać tę korektę, aby zyskać na prognozowanym wzroście cen w okresie koniunktury.
  • W przypadku inwestycji w atrakcyjnych rejonach turystycznych możemy liczyć na dodatkową rentę w postaci czynszu za wynajem w sezonie. Ze względu na klimat, w południowej części Hiszpanii sezon trwa od 7 do 8 miesięcy, a nie 2 miesiące jak na polskim wybrzeżu (na Wyspach Kanaryjskich cały rok!).
  • Posiadanie drugiego domu na południu Europy to dla mieszkańców Europy Zachodniej (m.in. Niemców, Brytyjczyków, Skandynawów, Francuzów, Holendrów i Belgów) standard. Wraz z bogaceniem się społeczeństw Europy Wschodniej i Centralnej obserwujemy podobną tendencję do przenoszenia się na Półwysep Iberyjski, gdzie klimat, warunki naturalne oraz dobra infrastruktura zapewniają mieszkańcom poniesienie komfortu życia. Mało kto wie, że Hiszpania jest najzdrowszym regionem w Europie, co potwierdza Światowa Organizacja Zdrowia.
  • Warunki naturalne Hiszpanii sprawiają, że jest to kraj, gdzie można realizować rozmaite pasje sportowe. Znajdziemy tam liczne pola golfowe na Costa del Sol czy Costa Blanca, stoki narciarskie w Sierra Nevada czy w Pirenejach i znakomite warunki do żeglarstwa, jachtingu, surfingu oraz innych sportów wodnych. Fani futbolu mogą oglądać na żywo, niemal przez cały rok piłkarskich herosów z Realu Madryt, Barcelony i innych klubów najlepszej ligi świata - Primera División.
  • Nowoczesna infrastruktura komunikacyjna (lotniska, szybka kolej, autostrady) sprawia, że do naszej iberyjskiej nieruchomości dotrzemy z Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Poznania szybciej i wygodniej (np. samolotem tanich linii) niż samochodem po krajowych drogach nad oddalony o kilkaset kilometrów Bałtyk.
  • Kultura, styl życia, sposób spędzania wolnego czasu na wolnym powietrzu oraz pogoda ducha i optymizm Hiszpanów bardzo podobają się Polakom. Hiszpanie są otwarci, gościnni i uczynni, dlatego zamieszkuje tam największa ilość rezydentów w Europie. Koszty życia (ceny towarów i usług) są porównywalne do polskich, zatem posiadanie tam drugiego domu np. na okres zimowy dla osób uprawiających wolny zawód nie stanowi dużego obciążenia finansowego, a nawet w niektórych przypadkach może być rozwiązaniem korzystniejszym ekonomicznie.
Nieruchomości w Hiszpanii

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?
Napisz do nas