Facebook logo

Nieruchomości golfowe

Nieruchomości golfowe

Nieruchomości golfowe
Hiszpania stanowi oczywistą i jedną z najbardziej rozpowszechnionych golfowych destynacji w Europie. Wyjątkowo dobrze przygotowana i bardzo zadbana infrastruktura na polach golfowych przyczyniła się do popularyzacji tego miejsca wśród zawodowców i amatorów gry w golfa. Niewątpliwie Hiszpania jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do uprawiania golfa. Wynika to przede wszystkim z warunków klimatycznych: temperatura powietrza na południu kraju nawet zimą nie spada poniżej 10 stopni Celsjusza. Odpowiednie nasłonecznienie oraz wilgotność powietrza sprawiają, że uprawianie tego sportu jest nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu latem, tak jak na północy Europy, ale w również i poza sezonem. Warto zaznaczyć, że hiszpańskie pola golfowe są przeznaczone zarówno dla tych, którzy swoją przygodę z golfem dopiero rozpoczynają, jak i dla doświadczonych graczy. Większość pół golfowych w Hiszpanii składa się z 18 dołów i została zaprojektowana przy pomocy światowej sławy zawodowych graczy. Projekt każdego pola golfowego jest doskonale przemyślany i dostosowany do obiektywnych czynników, takich jak: np. warunki lokalne i ukształtowanie terenu. Takie pola golfowe doskonale wpisują się w krajobraz hiszpańskiego wybrzeża pozwalając graczom cieszyć się nieustannym kontaktem z przyrodą w naturalnym otoczeniu. Najczęściej pola golfowe znajdują się w niewielkiej odległości od linii brzegowej morza, co dodatkowo wpływa pozytywnie na ich atrakcyjność.

 

Lokalizacja nieruchomości golfowych

Lokalizacja nieruchomości golfowych
Największą popularnością cieszą się pola golfowe na Costa del Sol oraz na Costa Blanca.
Spotykają się tam zawodnicy z całej Europy: z Wielkiej Brytanii, krajów Skandynawskich, Niemiec, Niderlandów itd. Wśród Polaków uprawianie tego sportu przez cały rok w Hiszpanii staje się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą wobec sezonowych turniejów w naszym kraju. Zakup apartamentu na polu golfowym przynosi polskim amatorom golfa wiele korzyści. Oprócz możliwości gry na polu golfowym, deweloperzy zapewniają promocyjny dostęp do wielu atrakcyjnych obiektów i usług. Każde pole golfowe w Hiszpanii jest wyposażone w zaplecze rekreacyjno-gastronomiczne: sklepy, restauracje, bary, ekskluzywne hotele, centra SPA itd., które znajdują się w obrębie jednego kompleksu. Umożliwia to zarówno zawodnikom, jak i odwiedzającym, spędzanie czasu nie tylko na grze, ale także na relaksie z rodziną lub przyjaciółmi. Standard wszystkich obiektów, znajdujących się na polach golfowych spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Inwestycja w nieruchomość golfową

Inwestycja w nieruchomość golfową
Nieruchomości na polu golfowym można podzielić na następujące rodzaje: domy jednorodzinne, położone przy pierwszych dołkach, co daje bardzo prestiżową lokalizację z widokiem na całe pole golfowe oraz cieszące się dużą popularnością domy szeregowe i apartamenty, często przeznaczone na wynajem. Wynajem nieruchomości na polu golfowym jest dobrą alternatywą wobec apartamentów położonych nad morzem, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie ciszę, spokój oraz kameralność wypoczynku w oddaleniu od tłocznych plaż oraz głośnych turystów, szczególnie dokuczliwych w miesiącach letnich. Niejednokrotnie z nieruchomości na polach golfowych przeznaczonych na wynajem korzystają przebywający na turniejach profesjonalni gracze. Obsługa apartamentu położona na polu golfowym jest niezwykle łatwa i bezproblemowa, najczęściej firmą zarządzającą nieruchomościami położonymi w obrębie jednego lub kilku pól golfowych w najbliższej odległości jest spółka działająca przy deweloperze, która ma swoją siedzibą na terenie pola golfowego. W ten sposób nieruchomość prawie natychmiast po zakupie trafia do potencjalnych wynajmujących.