Facebook logo

Przeprowadzka do Hiszpanii

PLAN PRZEPROWADZKI
przeprowadzka
Przygotowanie
Warto przystąpić do tego trudnego pod względem logistycznym zadania starannie planując swoje kolejne kroki.
 
Zacznijmy od tego, że każdy kto planuje wyjazd na stałe do Hiszpanii powinien wiedzieć że, nie jest pierwszą osobą z Polski, która zdecydowała się na taki krok - warto więc skorzystać z doświadczeń poprzedników, czyli pracowników i Klientów Casa en Sol. Hiszpania od lat jest bardzo popularnym krajem, jeśli chodzi liczbę rezydentów pochodzących z innych państw europejskich. Wiele osób starszych, cieszących się z przywilejów emerytalnych, kupuje swoje domy w Hiszpanii, choćby ze względów zdrowotnych. Ostanie badania jednak dowodzą, że w minionych pięciu latach znacznie wzrosła liczba młodych osób, poniżej 40 roku życia, w tym rodzin z dziećmi, które przenoszą się na stałe na Półwysep Iberyjski. Od marzeń i planów czas więc przejść do realizacji, dlatego postaramy się, aby ten proces przybliżyć i uczynić go bardziej realnym niż na początku mógł się wydawać.
Poszukiwanie odpowiedniej lokalizacji oraz dostępnych nieruchomości
Zbieranie informacji na temat poszczeólnych regionów Hiszpanii warto oprzeć o wiarygodne źródła. Oczywiście oprócz renomowanych opracowań czy nawet najpopularniejszych przewodników po Hiszpanii możemy czerpać wiedzę z internetu, ale nie wszystko co znajdziemy w sieci ma wartość. Warto weryfikować w kilku źródłach informacje, które uznamy za ważne dla nas przy podejmowaniu decyzji. 
 
Poznając charakterystyki poszczególnych regionów hiszpanii warto posłużyć się naszą wyszukiwarką, gdzie znajdują się bardzo dokładne opisy poszczególnych regionów w Hiszpanii, które powstały na podstawie doświadczeń naszych oraz naszych Klientów, którzy mieszkają w Hiszpanii na stałe. Dodatkowo w naszej wyszukiwarce można bardzo łatwo zdobyć informację o dostępnych nieruchomościach, co daje od samego początku lepszy, a przede wszystkim bardziej kompleksowy obraz sytuacji. Wartość nieruchomości zależy bowiem nie tylko od jej parametrów, ale przede wszystkim od położenia. Ceny nieruchomości determinowane są przez jakość infrastruktury, jaka się znajduje ich okolicy oraz skomunikowanie regionu z resztą kraju i innymi państwami Europy. Dla rezydentów z innych krajów liczba połączeń lotniczych i odległość nieruchomości od lotniska będzie miała kluczowe znaczenie. 
Czas na decyzję gdzie zamieszkać, co kupić lub wynająć
Na tym etapie przeprowadzki do Hiszpanii warto zastanowić się nad tym czy lepiej wynająć czy kupić nieruchomość, w której chce się zamieszkać.
 
Zespół CASA EN SOL oczywiście jest w tym zakresie bardzo pomocny. Wynajem nieruchomości jest korzystny pod tym względem, że pozwala przyzwyczaić się do realiów panujących w danym regonie, jak również pozwala na wstępną orientację w codziennych warunkach przebywania na stałe w wybranym regionie. Niejako jest to baza do dalszych poszukiwań. CASA EN SOL pomaga swoim Klientom znaleźć nieruchomość pod wynajem, niezależnie od długości. Okres wynajmu pozwala zorientować w warunkach zarówno logistycznych (sklep, szkoła, apteka, szpital itd.), jak i klimatycznych w danym regionie. Niektórzy z naszych Klientów wolą od razu kupić nieruchomość w tym regionie Hiszpanii, który wcześniej wybrali – jest to rzecz bardzo indywidualna. Istnieje też opcja – wynajem z opcją zakupu. Daje to możliwość pełnego rozeznania w regionie oraz dostępnych usługach, a jednocześnie nie generuje dodatkowych kosztów (renta z wynajmu, która została zapłacona na rzecz właściciela zostaje odliczona od całości kwoty zakupu). Zakup nieruchomości jest o tyle korzystny, że przeprowadzka odbywa się raz i zazwyczaj jest to proces szybki i sprawny. 
Opieka zdrowotna
Jest to chyba jeden z najistotniejszych aspektów przy przeprowadzce do innego kraju.
 
Decyzja o zamieszkaniu poza terytorium Polski wiąże się z kilkoma ważnymi sprawami, w tym sprawami związanymi z opieką zdrowotną. Szczegółowe informacje na temat opieki zdrowotnej w Hiszpanii można uzyskać w zakładce: Opieka zdrowotna. Przed wjazdem na stałe do Hiszpanii warto zapoznać się z najnowszymi wytycznymi dotyczącymi opieki zdrowotnej płatnej i bezpłatnej dla osób ubezpieczonych w ramach UE. Dodatkowo warto zasięgnąć informacji na temat kosztów leczenia oraz ewentualnie na temat możliwości płacenia składek na ubezpieczenia społeczne w kraju aktualnego zamieszkania. W Hiszpanii na bardzo wysokim poziomie jest prywatna opieka zdrowotna, choć i usługi świadczone publicznie znacznie przewyższają to do czego jesteśmy przyzwyczajeni w Polsce.
Edukacja
Ważne, aby przed wjazdem na stałe do Hiszpanii zapewnić swoim dzieciom odpowiedni dostęp do wartościowej edukacji w miejscu zamieszkania.
 
W Hiszpanii jest bardzo wiele szkół o profilu międzynarodowym, szczególnie na wybrzeżu Morza Śródziemnego, gdzie odsetek mieszkających na stałe obcokrajowców jest naturalnie dużo większy niż w kontynencie. Oczywiście istnieje możliwość edukacji w szkole typowo hiszpańskiej – jest t o tyle korzystne rozwiązanie, że dziecko od samego początku ma naturalny kontakt z jeżykiem, bardzo szybko przyswaja słownictwo i często jest pomocne rodzicom w załatwianiu spraw formalnych, np. w urzędach ze swoją znajomością języka. Z drugiej strony dużą zaletą edukacji w szkołach międzynarodowych jest możliwość zdawania międzynarodowej matury, co daje bardzo szerokie możliwości studiowania właściwie w każdym zakątku świata.
Język hiszpański – nauka i praktyka
Jakkolwiek w centrach turystycznych możemy konunikować się dość sprawnie po angielsku to jednak warto rozpocząć naukę języka hiszpańskiego już na wczesnym etapie planowania przyjazdu na stałe do Hiszpanii.
 
Znajomość języka pozwala szybciej zrozumieć hiszpańską kultury i mentalność mieszkańców oraz zrozumieć miejscowe realia, w jakich przyjdzie nam na co dzień funkconować. Co więcej, znajomość hiszpańskiego pozwala na sprawne i szybkie komunikowanie się z samymi Hiszpaniami, któzy bardzo sobie cenią fakt, że ktoś zadał sobie trud, aby nauczyć się ich języka. Odbierają to jako wyraz szacunku i odwazajemniają go, co znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie w nowych realiach. Na naszej podstronie Język znajdują się ważne informacje dotyczące samej nauki jak i języka hiszpańskiego. Znajdują się tam także przydatne zwroty ułatwiające podstawową komunikację na początku swojego pobytu w Hiszpanii. Zachęcamy również do konsultowania się z pracownikami CASA EN SOL – zawsze chętnie pomożemy w rozwiązaniu niejasności językowych. Współpracujemy także z wieloma tłumaczami przysięgłymi w przypadku konieczności tłumaczenia dokumentów formalnych.
Praca w Hiszpanii
Warto przygotować się do podjęcia pracy w Hiszpanii.
 
Jest bardzo wiele zawodów, w których Polacy mogliby zaimponować Hiszpanom swoim profesjonalizmem, sumiennym podejściem oraz dokładnością wykonania. Oczywiście bardzo ważna jest znajomość języka hiszpańskiego. Praca sezonowa jest w Hiszpanii stosunkowo łatwa do zdobycia, lecz niestety ze swej natury, bywa krótkotrwała (sezon w Hiszpanii trwa od Świąt Wielkanocnych do końca października).  Rekomendujemy wstępne poszukiwanie zatrudnienia w Hiszpanii z Polski poprzez liczne portale hiszpańskie zajmujące się pośrednictwem pracy. CASA EN SOL chętnie wskaże miejsca oraz portale, gdzie poszukiwanie pracy przez obcokrajowców w Hiszpanii jest najefektywniejsze. Sami też chętnie zatrudnimy na miejscu kompetentne osby, ponieważ dynamiczny rozwój firmy powoduje, że wciąż uruchamiamy nowe projekty. Najwięcej miejsc do pracy obecnie generują apartamenty w Hiszpanii na wynajem w okresie wakacji.
Komunikacja 
Transport publiczny w Hiszpanii funkcjonuje na bardzo wysokim poziomie. Jest szybki, punktualny, a przede wszystkim bezpieczny.
 
Podróżując lokalnymi środkami transportu, takimi jak choćby autobus, można w bardzo prosty, a przede wszystkim niedrogi sposób dobrze poznać bliższą i dalszą okolicę. W ten sposób też w dużej mierze dokonywany jest wybór dotyczącego stałego miejsca zamieszkania; po objechaniu wybrzeża i miasteczek w głębi kontynemntu Klienci CASA EN SOL sami decydują gdzie chcą mieszkać i wskazują nam nieruchomości, które szczególnie im się spodobały. Dodatkowo można kupić lub wypożyczyć własny samochód, aby bez przeszkód poruszać się po Hiszpanii. CASA EN SOL bardzo chętnie pomoże w rezerwacji samochodu na krótsze pobyty, jak również doradzi w jaki sposób kupić i zarejestrować samochód na miejscu. Zachęcamy do przeczytania zakładki Podróże– ta znajdują się cenne wskazówki dotyczące podróżowania po Hiszpanii z podziałem na środek transportu oraz sposób komunikacji.
 
Urządzanie domu i mieszkania w Hiszpanii
Natychmiast po otrzymaniu kluczy do swojej nowej nieruchomości w Hiszpanii zaczyna się proces urządzania oraz meblowania. Jakkolwiek popularne są w Hiszpanii mieszkania wkończone „pod klucz”, to często należy osobiście zadbać o dobór odpowiedniej klasy sprzętów AGD, umeblowania czy też takich elementów dekoracyjnych, żeby poczuć się jak u siebie w domu.
 
Na rynku pierwotnym deweloperzy oddają mieszkania z wyposażoną i umeblowaną kuchnią oraz łazienkami, szafami wnękowymi zamontowanymi w sypialniach, jak również z gotowymi podłogami. Najczęściej deweloperzy oferują kilka możliwości umeblowania do wyboru za dodatkowym wynagrodzeniem. Ze swojej strony CASA EN SOL może polecić swoim Klientom sprawdzone, lokalne firmy zajmujące się urządzaniem oraz wykańczaniem mieszkań, jak również zaproponować usługi dekoratorskie. Istnieje możliwość urządzania mieszkania lub willi z Polski – nasz zespół architektów pracuje zarówno w Polsce, jak i w Hiszpanii, co jest wyjątkowo korzystne dla Klientów i pomaga w sprawnej komunikacji. CASA EN SOL zajmuje się też kompleksowo zlecaniem remontów oraz bieżących napraw, konserwacji, utrzymaniem zieleni i basenów itd.
SPRAWY FORMALNE
przeprowadzka do hiszpanii
Czas przeprowadzki
Zaraz po wyborze odpowiedniej nieruchomości przychodzi czas podjęcia bardzo trudnej decyzji: czy rzeczywiście warto przenieść się do Hiszpanii? Jest to szczególnie trudna decyzja w przypadku rodzin z małymi dziećmi, które mają już swoje zobowiązania, takie jak: szkoła, zajęcia pozaszkolne itd. Warto również uświadomić sobie, że wyjazd do Hiszpanii na stałe, to nie jest to samo co pobyty wakacyjne. 
 
Dodatkowo warto przed przyjazdem do Hiszpanii zorientować się w dostępnych usługach na miejscu, szczególnie ważne w przypadku rodzin z dziećmi. Spokój oraz opanowanie w trakcie przeprowadzki to wartości, nie do przecenienia, tak więc mając zaplecze logistyczne za sobą temat sam się rozwinie w pożądanym kierunku. Zespół CASA EN SOL zawsze przed przeprowadzką swoich Klientów na stałe do Hiszpanii, lub nawet wiedząc o takim zamiarze stara się pomóc na wszelkich możliwych etapach; Wybór firmy przeprowadzkowej, dostępne punkty handlowo-usługowe pomocne w pierwszych dniach aklimatyzacji, wsparcie przy montażu mebli, zakładaniu telewizji, internetu, podłączanie mediów – jednym słowem wszystko to, co uczyni przeprowadzkę spokojniejszą i łatwiejszą. Co innego przeprowadzenie procedur związanych z zakupem nieruchomości – do tego należy podejść bardzo rozważnie.
 
Numer N.I.E.
Numer N.I.E. to numer identyfikacji obcokrajowca. Bez niego nie można nabyć czy wynająć na dłuższy termin nieruchomości w Hiszpanii. Jest potrzebny obcokrajowcowi do stałego funkcjonowania w Hiszpanii, ponieważ identyfikuje go w urzędach, bankach i innych instytucjach publicznych.
 
Numer NIE można wyrobić zarówno poprzez ambasadę Hiszpanii w Polsce, jak i w Hiszpanii na dowolnym komisariacie policji. Dodatkowo numer N.I.E. będzie niezbędny przy podjęciu jakiejkolwiek pracy zarobkowej w Hiszpanii. Casa en Sol pomaga sowim Klientom wyrobić numer N.I.E. w sposób najmiej kłopotliwy i czasochłonny. Poprzez nasze warszawskie biuro możecie Państwo załatwić tę formalność w ok. 15 minut, ale niezbędne jest osobiste stawiennictwo.
Zakładanie konta bankowego
Założenie konta bankowego w banku hiszpańskim jest niezbędne przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii. Procedura przepływu dokumentów potrzebnych do otworzenia i prowadzenia konta w hiszpańskim banku w ostatnich latach uległa dużemu uproszczeniui może być przeprowadzona z Polski - poprzez nasze biuroi w Warszawie.
 
Konto bankowe można otworzyć poprzez nasze biuro z siedzibą w Warszawie lub, rzecz jasna, na miejscu w Hiszpanii. przy pomocy jednego z naszych agentów. Zarządzanie środkami na koncie jest możliwe on-line z każdego miejsca na świecie. Polecamy usługi casa en Sol w zakresie założenia konta bankowego, jak i ubiegania się o kredyt hipoteczny na nieruchomość w Hiszpanii.
Zaufaj doświadczanemu agentowi
Jakkolwiek nieruchomość w Hiszpanii można nabyć bez jakiegokolwiek udziału agencji nieruchomości, ale zważywszy na specyfikę rynku nie jest to rekomendowane.
Po pierwsze należy pamiętać, że w przypadku nieruchomości z rynku pierwotnego agent polski jest zwykle wynagradzany przez stronę hiszpańską i nie pobiera prowizji od kupującego. Agenci CASA EN SOL są jednocześnie najczęściej tłumaczami z języka hiszpańskiego, co niewątpliwie stanowi bardzo dużą wartość przy dokonywaniu wszelkich operacji zmierzających do nabycia nieruchomości w Hiszpanii. Opieka agenta jest szczególnie istotna w przypadku nieruchomości z obciążeniami hipotecznymi, w przypadku nieruchomości niewybudowanych (sobre plano) czy w przypadku transakcji zawieranych na rynku wtórnym, kiedy należałoby sprawdzić ich stan prawny i techniczny, a także wycenić ich wartość - czy jest adekwatna do położenia i jakości. W tym ostatnim przypadku Casa en Sol zwykle pobierze wynagrodzenie od Zleceniodawcy bowiem sprzedający nieruchomość wynagradza tylko Agencję, któa oferuje jego produkt. Naszą rolą w takim wypadku jest zadbać, żaby zabezpieczyć interes kupującego.
Pomyśl o prawniku
Niektórzy z naszych Klientów korzystają również z dodatkowo płatnej obsługi prawnej zakupu nieruchomości w Hiszpanii.
 
Prawnik rekomendowany przez nas przeprowadzi due diligence wybranej przez Klienta nieruchomości, co sprawi że ryzyka związane z transakcją zostaną ograniczone do minimum. Zdecydowanie polecamy usługi prawnika wyspecjalizowanego w prawie hiszpańskim, zwłaszcza przy transakcjach z rynku wtórengo, które ze swojej natury są obarczone większym ryzykiem, zwłąszcza jeśli zbywca jest obcokrajowcem i opuszcz Hiszpanię tuz po zbyciu nieruchomości. Należy pamiętać, że rynek pierwotny, obecnie objęty ochroną prawną i gwarancjami bakowymi jest dużo bezpieczniejszą formą inwestowania w nieruchomości w Hiszpanii.
Hipoteka
CASA EN SOL negocjuje w imieniu swoich Klientów warunki kredytów hipotecznych na nieruchomości w bankach hiszpańskim. Dzięki sieci naszych współpracowników oraz kontrahentów porównujemy oferty kilku banków, aby przedstawić Klientowi rzetelny obraz sytuacji możliwości kredytowani jego nieruchomości.
 
Sytuacja każdego Klienta oraz wartość każdej nieruchomości jest inna, dlatego dokładamy wszelkiej staranności, aby wynegocjowane warunki były najlepsze z możliwych dla danego Klienta (dostosowane do jego sytuacji finansowej)i danej nieruchomości (wycena). Obecnie najczęściej mamy do czynienia z transakcjami 60/40, czyli 40% wartości nieruchomości wkładu własnego, a 60% finansowane z kredytu hipotecznego. Taka forma jest jedną z bezpiecznych z puntu widzenia banku i w większości przypadków bank udziela finansowania.
Zamień swoją nieruchomość w DOM POD SŁOŃCEM z CASA EN SOL
W naszej pracy najważniejszy jest Klient.  Nasi Klienci stają się zwykle naszymi dobrymi znajomymi i przyjaciółmi, z którymi regularnie utrzymujemy kontakty po transakcji, niejednokrotnie pomagając w załatwianiu wielu spraw związanych z utrzymaniem ich nieruchomości po zakupie.
 
Taka filozofia i styl pracy pozwoliły CASA EN SOL na miano jednej z najlepszej agencji nieruchomości mającej siedzibę w Polsce przy jednoczesnym posiadaniu swoich przedstawicielstw na terenie Hiszpanii. Tak formuła działnia jest najbardziej optymalna dla potencjalnych nabywców, ponieważ formalnie wiąże firmę z polskim systemem prawnym przy jednoczesnej stałej obecności na hiszpańskim rynku nieruchomości. Komnkurencyjne firmy zwykle prznoszą swoje siedziby do Hiszpanii skupiając się na jedynie na runku lokalnym i nie poblegając rygorom prawa polskiego. Csa en Sol działa inaczej ponosząc pełną odpowiedzialność przed Klientem w Polsce. Naszym głównym celem jest zawsze znalezienie Klientowi optymalnej nieruchomości w Hiszpanii - takiej o jakiej marzy. Nie ograniczają nas lokalne zobowiązania na poszczególnych wybrzeżach.  Obserwujemy nowości rynkowe w całej Hiszpanii i  na bieżąco przekazujemy informacje o nich naszym potencjalnym Klientom. W końcu kochamy pracę i życie w Hiszpanii , więc mamy nadzieje, że nasi Klienci za naszymi namowami, również uczynią Hiszpanii swój drugi dom.
ORGANIZACJA PRZEPROWADZKI
organizacja przeprowadzki do hiszpanii
Wskazówki
Jakkolwiek przeprowadzka w ramach jednego kraju nie nastręcza tylu kłopotów, przeprowadzka poza granice może wywołać niepotrzebne nerwy i stres. Bazując na doświadczeniach naszych Klientów przygotowaliśmy kilka wskazówek, aby proces przebiegł bez zakłóceń:
 

Porównanie oferty kilku firm przeprowadzkowych. CASA EN SOL może polecić kilka zaufanych firm, które współpracują z nami od wielu lat i które rekomendujemy naszym Klientom.

Warto zorientować się w sprawach prawno-podatkowych: gdzie i jak się rozliczać. Czy w kraju rezydentury czy w kraju pochodzenia? Klienci CASA EN SOL w zależności od specyfiki pracy, którą wykonują decydują się na rozliczenia w Hiszpanii albo w Polsce. 

Trzeba zdobyć informacje dotyczące opieki zdrowotnej, w tym bezpłatnej opieki zdrowotnej dla emerytów i rencistów, którzy rezydują poza granicami kraju.

Upewnij się, że posiadane dokumenty są aktualne, chodzi głównie o dowód osobisty, paszport, etc.

Przeprowadzka
Przynajmniej na sześć miesięcy przed planowaną przeprowadzką należy zadbać o kilka drobnych szczegółów. Jednym z nich jest znalezienie dobre, godnej zaufania firmy przeprowdzkowej o międzynarodowym działaniu.
 
Większość z naszych klientów zleca firmom rekomendowanym przez CASA EN SOL organizację i logistykę przeprowadzki. Nasi lokalni partnerzy mają w tym wieloletnie doświadczenie, przeprowadzają zarówno małe gospodarstwa domowe, jak i całe firmy, więc ich serwis z pewnością będzie świadczony na najwyższym poziomie. Dodatkowo warto porównać kilka ofert, tak ab uzyskać najlepszą cenę nie rezygnując z jakości. Jeśli zaś zdecydujesz się na samodzielny wybór firmy przeprowadzkowej, radzimy upewnić się, że posiada ona odpowiednie ubezpieczenie do przewożenia cennych rzeczy poza granice kraju – jest to bardzo istotne.
 
Po przyjeździe
W pierwszych dniach po przyjeździe do Hiszpanii możesz być lekko zdezorientowany, ale CASA EN SOL zapewnia, że to tylko chwilowe. Po pierwsze z naszą pomocą możesz łatwo i szybko odnaleźć się w nowych realiach, ponadto nie należy zapominać, że Hiszpania jest bardzo otwartym i przyjaznym dla obcokrajowców krajem.
 
W pierwszych dniach warto się zadbać o to, co najważniejsze, czyli podłączenia, zarówno prądu, jak i wody. Dzięki naszej gruntownej znajomości warunków funkcjonowania codziennego w Hiszpanii zaraz po zakupie nieruchomości uruchamiamy naszym klientom dostęp do mediów tak, aby byli spokojniejsi. Następnie należy zadbać o telefon, internet oraz telewizję. Tutaj jest to wyboru wiele firm konkurujących na rynku nie tylko ceną, ale i jakością usług. W następnej kolejności należy zainteresować się najbliższymi punktami usługowymi, takimi jak: szkoła, ośrodek zdrowia, firma ogrodnicza, sklep meblarski itd. Wiemy wszystko nie tylko o tym, ale także o restauracjach, barach, sklepach znajdujących się w najbliższej okolicy i tylko czekamy, aby się tymi informacjami podzielić.
 
Osiedlenie się w Hiszpanii
Z pewnością zajmie chwilę osiedlenie się w Hiszpanii na dobre, tak, aby poczuć się jak w domu. Jak tylko skończysz wypakowywać rzeczy z pudełek, możesz zacząć czuć się jak w swoim domu w kraju pełnym uśmiechów sąsiadów, słońca oraz pachnących cytryn.
 
W zależności od okoliczności, w jakich zdecydowałeś się przyjechać do Hiszpanii, zespół CASA EN SOL jest pewny, że z czasem uznasz, że o była najlepsza decyzja w życiu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, brakuje ci czegoś lub chciałbyś uzyskać nieco bardziej szczegółowe informacje na temat codziennego funkcjonowania w Twoim regionie – po prostu napisz do nas.
 
Emerytura
Być może przeprowadzasz się do Hiszpanii na emeryturę – nic lepszego nie mogłeś w swoim życiu zrobić.
 
Po pierwsze Hiszpania to znakomity kraj do spędzenia emerytury – jest ciepło, słonecznie, a przede wszystkim powietrze oraz dieta śródziemnomorska sprzyjają utrzymaniu dobrej kondycji i dobrego zdrowia. Warto zorientować się w szeregu zagadnień formalnych, aby być dobrze przygotowanym na czas emerytury w Hiszpanii. CASA EN SOL udzieli wszelkich niezbędnych wskazówek w tym zakresie.
 
Praca
Jeśli przeprowadziłeś się do Hiszpanii jako osoba pracująca lub poszukująca pracy możemy przygotować listę portali oraz miejsc wartych polecenia oraz godnych odiwedzenia na miejscu., zarówno w przypadku poszukiwania pracy sezonowej, jak również pracy stałej, na pełen etat. Podjęcie pracy w Hiszpanii przez obcokrajowca nie wymaga specjalnie trudnej procedury, jednakże z pewnością generuje pewne wymogi formalne, które warto znać wcześniej, przez przyjazdem na stałe.
 
 
Moje życie w Hiszpanii
Jak dobrze wiemy zakup nieruchomości w Hiszpanii to nie tylko posiadanie domu na drugim końcu Europy, ale także, a może przede wszystkim, zupełnie nowy, śródziemnomorski styl życia. Z naszego doświadczenia wynika, że życie w Hiszpanii przynosi bardzo wiele radości, optymizmu i pogody ducha wszystkim, którzy zdecydowani się na taki krok, jak zakup nieruchomości w Hiszpanii za pośrednictwem Casa en Sol.
 

Po pierwsze słońca w Hiszpanii jest dużo więcej niż w Polsce, co ogólnie bardzo pozytywnie wpływa na stan emocjonalny człowieka. Ponadto wysokie pasma górskie występujące niemalże na terenie całej Hiszpanii sprzyjają wszelkiego typu sportom, wymienić można choćby: wspinaczkę górską, jazdę rowerem, nordic-walking itd., a zimą: jazdę na nartach, snowboardzie itd. Nie można też zapominać o aktywności sportowej nad morzem czy niezwykle popularnym w Hiszpanii golfie. Posiadajac nieruchomośc w pobliżu Sierra Nevad można rano szusować na nartach, by już po południu opalać się na plaży nad brzegiem Morza Śródziemnego. Wszyscy nasi Klienci, szczególnie ci w starszym wieku bardzo sobie chwalą wpływ diety śródziemnomorskiej na serce, układ krwionośny, układ trawienny, a nawet wzrok czy obniżenie wagi. Nie od dziś wiadomo, że dieta bogata w ryby, owoce morza, warzywa wysokiej jakości, owoce i inne nieprzetworzone chemiczne naturalne produkty to samo dobro, które sprawi że człowiek będzie w lepszej kondycji fizycznej, jak i psychicznej. Wszystkie te korzyści odczujemy, jeżeli zamieszkamy w Hiszpanii i zaczniemy korzystać na co dzień z najlepszych składników kuchni śródziemnomorskiej, jakie można tam dostać po bardzo przystępnych cenach.

 

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik ułatwi wszystkim, tym którzy chcą zamieszkać w cieniu drzew oliwnych, ich przeprowadzkę do Hiszpanii. W końcu najważniejsze jest to, aby dobrze się poczuć w swoim nowym domu i czerpać porzytki z mądrego wyboru pzez lata. Takim doświadczeniem chcemy się dzielić z Klientami CASA EN SOL.