Facebook logo
Wyszukaj wśród ofert
Wyszukaj w regionie
Numer oferty

Nieruchomości Costa de Almeria

Wybierz inne wybrzeże

Nazwę "Costa Brava" (Dzikie Wybrzeże) wymyślił poeta Ferran Agullo podziwiając panoramę wybrzeża ze wzgórza Ermita de Sant Elm nieopodal Sant Feliu de Guixols. Znajduje się tam wykuty w skale napis przypominający genezę tej nazwy. Widok jest naprawdę imponujący - olbrzymie skalne klify pionowo opadają wprost do morza na przestrzeni wielu kilometrów.

Costa Dorada (pol. Złote Wybrzeże) położone jest w południowej Katalonii. Obejmuje pas wybrzeża śródziemnomorskiego między ujściem rzeki Ebro na południu a Barceloną na północy. Stolicą Costa Dorada jest przepiękna Tarragona, położona w odległości ok. 100 km od Barcelony. Nieruchomości na Costa Dorada wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Azahar, czyli Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy obejmuje wybrzeże śródziemnomorskie między ujściem rzeki Ebro a miastem Sagunto, od którego rozpoczyna się już Costa de Valencia. Na Costa de Azahar znajduje się wiele popularnych wśród Hiszpanów kurortów nadmorskich. Nieruchomości na Costa de Azahar wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Valecia to pas wybrzeża rozciągający się na obszarze ok. 100 km, od Sagunto (na północy) do Olivy (na południu). Najciekawsze miejsce, jakie ma do zaoferowania walenckie wybrzeże, to stolica regionu Walencja – miasto niezwykle barwne i turystycznie atrakcyjne. Nieruchomości w tym regionie wyszukujemy tylko na zlecenie.

Na Costa Blanca można znaleźć całą okazałość świata śródziemnomorskiego - wspaniałe łańcuchy górskie, przepiękne skalne formacje zatopione w morzu, nowoczesne kurorty i ciągnące się kilometrami złociste plaże. Łagodny klimat i ponad 218 km wybrzeża stwarza idealne warunki do wypoczynku. Stolicą regionu jest słoneczne Alicante, czyli w języku Maurów "Źródło Światła".

Najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną częścią wybrzeża Costa Cálida jest „Mar Menor” – Morze Mniejsze, które stanowi rozległą lagunę, oddzieloną od morza 22-kilometrową mierzeją. Warunki naturalne w Mar Menor sprawiają, że praktycznie każda z tamtejszych nieruchomości cieszy się widokiem na morze. 

Costa de Almería rozciąga się na długości ok. 200 km od miejscowości Adra na zachodzie do graniczącego z Costa Calida - San Juan de los Terreros. Wybrzeże obejmuje część rezerwatu El Cabo de Gata z grupą skał wulkanicznych i wydmami. Dalej na północ są liczne zaciszne zatoczki, szerokie i piaszczyste plaże, kameralne kurorty i urocze wioski rybackie. Costa Almeria to niesłusznie niedoceniona część Andaluzji.

O niesamowitej lokalizacji wybrzeża decyduje bliskość Afryki Północnej i Sierra Nevada (z najwyższymi szczytami Hiszpanii). Dzięki temu piękne, piaszczyste, szerokie plaże łączą się z ośnieżonymi szczytami wysokich gór. Subtropikalny, niezwykle łagodny mikroklimat, charakterystyczny dla tego miejsca, wyróżnia przede wszystkim 320 słonecznych dni w roku oraz średnia temperatura około 20 ° C. Warunki klimatyczne sprzyjają występowaniu owoców i drzew tropikalnych, dojrzałej oraz typowo śródziemnomorskiej roślinności. Najbardziej popularne na wybrzeżu owoce tropikalne to: mango, awokado, banany, papaja.

Życie na Costa del Sol zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Przepiękne krajobrazy, imponujące zabytki i najlepsza infrastruktura turystyczna, a przede wszystkim najcieplejszy w Hiszpanii klimat sprawiają, że Costa del Sol jest najpopularniejszym regionem wśród zagranicznych rezydentów w Hiszpanii. Nie przez przypadek wybrzeże to nazywamy Wybrzeżem Słońca. Bliskość Afryki sprawia, że ciepłe i słoneczne są tu nawet zimy, a okolice miasta Marbella upodobały sobie gwiazdy kina, sportu i inni światowej sławy celebryci.

Costa de la Luz (hiszp. Wybrzeże Światła) leży w zachodniej części regionu Andaluzja. Obejmuje wybrzeże atlantyckie Hiszpanii od Gibraltaru po ujście Gwadiany. Piasek na Costa de la Luz ma przepiękny, złoty kolor - inny niż na Costa del Sol, więc plaże są tam zdecydowanie piękniejsze niż na sąsiednim wybrzeżu.

Archipelag Balearów składa się z pięciu zamieszkałych wysp oraz kilku niezamieszkałych, zwanych „islotes”. Archipelag dzieli się na dwie grupy większych wysp: na północnym wschodzie – Mallorca, Menorca i niezamieszkała Cabrera oraz nieznacznie oddalone od nich na południowy zachód - Ibiza i Formentera. Łagodny klimat śródziemnomorski charakteryzuje się upalnym latem i ciepłą zimą, kiedy temperatura zazwyczaj nie spada poniżej 7 stopni C. Baleary co roku odwiedza około 15 milionów turystów, co w porównniu do liczby stałych mieszkańców (ok. 1 mln) jest to liczbą imponującą, ponieważ na jednego stałego mieszkańca przypada ok. 15 turystów!

Wyspy Kanaryjskie to niewątpliwie jedna z najlepszych lokalizacji na drugi dom lub wakacyjny apartament ze względu na pogodę. Zimą Na Lanzarote i Fuerteventurze temperatura wynosi 20-25 stopni C, a na niebie nie ma żadnej chmury. Niewątpliwie każda z wysp jest zupełnie inna, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania polecamy naszym Klientom rekonesans na każdej z siedmiu wysp archipelagu. Wszystkie wyspy archipelagu są pochodzenia wulkanicznego.

Wybrane oferty z tego wybrzeża zobacz wszystkie >>
Apartament w San Juan

Costa de Almeria

nr oferty248

128 000

Oferta warta uwagi

Mała dostępność
San Juan de los Terreros
ilość pokoi : 2
ilość łazienek : 1
ilość sypialni : 1
szczegóły oferty
Apartament w San Juan

Costa de Almeria

nr oferty514

145 000

Oferta warta uwagi

Okazja
San Juan de los Terreros
ilość pokoi : 3
ilość łazienek : 1
ilość sypialni : 2
szczegóły oferty
Willa w San Juan

Costa de Almeria

nr oferty346

390 000

Oferta warta uwagi

Mała dostępność
San Juan de los Terreros
ilość pokoi : 4
ilość łazienek : 3
ilość sypialni : 3
szczegóły oferty
Apartament w San Juan

Costa de Almeria

nr oferty516

210 000

Pierwsza linia brzegowa

San Juan de los Terreros
ilość pokoi : 3
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 2
szczegóły oferty
Willa w Vera

Costa de Almeria

nr oferty793

339 000

Vera
ilość pokoi : 4
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 3
szczegóły oferty
Apartament w San Juan

Costa de Almeria

nr oferty877

138 000

Oferta warta uwagi

Okazja
San Juan de los Terreros
ilość pokoi : 3
ilość łazienek : 1
ilość sypialni : 2
szczegóły oferty
Willa w Vera

Costa de Almeria

nr oferty903

399 000

Mała dostępność
Vera
ilość pokoi : 3
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 2
szczegóły oferty

Jedno z najatrakcyjniejszych hiszpańskich wybrzeży, Costa de Almería, położone jest w Andaluzji, na wschód od słynnego Costa del Sol i sąsiedniego Costa Tropical. Chociaż Costa de Almería jest mniej znane, to jednak coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup swojej nieruchomości w Hiszpanii właśnie w tym regionie.

Wybrzeże Costa de Almería położone jest na południu Hiszpanii, nad wodami Morza Śródziemnego. Rozciąga się na długości ok. 200 km i obejmuje część parku narodowego El Cabo de Gata z grupą skał wulkanicznych, wydmami i przepięknymi, dzikimi plażami. Wybrzeże charakteryzują szerokie, piaszczyste plaże, zaciszne, skaliste zatoczki oraz urocze osady rybackie. Ze względu na bardzo korzystny klimat sezon turystyczny trwa tam od początku maja do połowy października. Niemniej jednak również poza sezonem warto wybrać się na Costa de Almería, które zachwyca pięknymi krajobrazami, dziewiczą przyrodą, a ze względu na mniejszą popularność jest rejonem znacznie tańszym od pobliskiego Costa del Sol. Również ceny nieruchomości są tu niższe niż w Hiszpanii Północnej czy nawet na południowo-wschodnim Costa Blanca.

 

Na Costa de Almería mnóstwo jest śladów przeszłości w postaci dobrze zachowanych budowli rzymskich, fenickich czy arabskich, a wśród nich najciekawsza jest twierdza Alcazaba w Almerii. Osoby interesujące się zabytkami historycznymi powinny też wybrać się do Los Millares, gdzie w imponującym stanie zachowała się osada i gród obronny z III p. n. e.. Wycieczki na Costa de Almería koncentrują się głównie na takich miejscowościach jak Aguadulce, Almerimar, Adra i Roquetas de Mar. Costa de Almería znana jest również z wyrobów rękodzieła ludowego: ceramiki i kolorowych ręcznie robionych dywanów. Najbardziej znanym z tradycyjnych wyrobów ceramicznych miejscem jest Nijar.

   

Costa de Almería to miejsce jak najbardziej właściwe dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać wakacje w Hiszpanii. Parki krajobrazowe, wspaniałe trasy rowerowe w głąb lądu, jak również wycieczki górskie o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności sprawiają, że jest to miejsce wyjątkowe.

Plaże są często szerokie, piaszczyste i zachęcają turystów do spędzenia tutaj wakacji oraz niejednokrotnie zakupu swojej nieruchomości w Hiszpanii. Plaże otaczające miejscowość Adra oprócz złotego piasku posiadają także drobny żwirek. Piękną i długą na 7 km plażą szczyci się kurort Almerimar, gdzie znajduje się również duża marina oraz pole golfowe. Najdłuższa plaża to plaża w słynnym Roquetas de Mar. Ma aż 12 km długości i usypana jest z gruboziarnistego piasku i drobnego żwiru. Wokół plaż powstały promenady z palmowymi alejami, z licznymi barami i wypożyczalniami sprzętu wodnego oraz wiele hoteli oferujących szeroką gamę usług.

Nieruchomości zlokalizowane na Costa de Almería są tańsze niż na sąsiednim Costa del Sol. Wynika to między innymi z mniejszej popularności wybrzeża Costa de Almería zarówno wśród turystów, jak i rezydentów w Hiszpanii. Costa del Sol jest powszechnie kojarzona z najbardziej luksusowymi nieruchomościami w Hiszpanii, drogimi butikami wzdłuż promenady, z gęstą zabudową i wielkimi polami golfowymi. Na Costa de Almería atmosfera i sposób spędzania wolnego czasu znacznie się różni. Jest to wybrzeże dla poszukujących kontaktu z naturą, spokoju i niższych cen za nieruchomości niż w najbardziej popularnych kurortach Hiszpanii.