Wyszukaj wśród ofert
Wyszukaj w regionie
Numer oferty

Costa de Almeria

Wybierz inne wybrzeże

Nazwę "Costa Brava" (Dzikie Wybrzeże) wymyślił poeta Ferran Agullo podziwiając panoramę wybrzeża ze wzgórza Ermita de Sant Elm nieopodal Sant Feliu de Guixols. Znajduje się tam wykuty w skale napis przypominający genezę tej nazwy. Widok jest naprawdę imponujący - olbrzymie skalne klify pionowo opadają wprost do morza na przestrzeni wielu kilometrów.

Costa Dorada (pol. Złote Wybrzeże) położone jest w południowej Katalonii. Obejmuje pas wybrzeża śródziemnomorskiego między ujściem rzeki Ebro na południu a Barceloną na północy. Stolicą Costa Dorada jest przepiękna Tarragona, położona w odległości ok. 100 km od Barcelony. Nieruchomości na Costa Dorada wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Azahar, czyli Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy obejmuje wybrzeże śródziemnomorskie między ujściem rzeki Ebro a miastem Sagunto, od którego rozpoczyna się już Costa de Valencia. Na Costa de Azahar znajduje się wiele popularnych wśród Hiszpanów kurortów nadmorskich. Nieruchomości na Costa de Azahar wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Valecia to pas wybrzeża rozciągający się na obszarze ok. 100 km, od Sagunto (na północy) do Olivy (na południu). Najciekawsze miejsce, jakie ma do zaoferowania walenckie wybrzeże, to stolica regionu Walencja – miasto niezwykle barwne i turystycznie atrakcyjne. Nieruchomości w tym regionie wyszukujemy tylko na zlecenie.

Na Costa Blanca można znaleźć całą okazałość świata śródziemnomorskiego, poprzez wspaniałe łańcuchy górskie, przepiękne skalne formacje zatopione w morzu, nowoczesne kurorty i ciągnące się kilomertami złociste plaże. Łagodny klimat i ponad 218 km wybrzeża stwarza idealne warunki do wypoczynku. Stolicą regionu jest słoneczne Alicante, czyli w języku Maurów "Źrodło Światła".

Najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną częścią wybrzeża Costa Cálida jest „Mar Menor” – Morze Mniejsze, które stanowi rozległą lagunę, oddzieloną od morza 22-kilometrową mierzeją. Warunki naturalne w Mar Menor sprawiają, że praktycznie każda z tamtejszych nieruchomości cieszy się widokiem na morze. 

Wybrzeże Costa de Almería, rozciąga się na długości 200 km, obejmuje część rezerwatu, El Cabo de Gata z grupą skał wulkanicznych i wydmami. Dalej na północ są liczne zaciszne zatoczki, szerokie i piaszczyste plaże, kameralne kurorty i urocze, tanie wioski rybackie. Costa Almeria to niesłusznie niedoceniona część Andaluzji.

O niesamowitej lokalizacji wybrzeża decyduje bliskość Afryki Północnej i Sierra Nevada (z najwyższymi szczytami Hiszpanii). Dzięki temu piękne, piaszczyste, szerokie plaże łączą się z ośnieżonymi szczytami wysokich gór. Subtropikalny, niezwykle łagodny mikroklimat, charakterystyczny dla tego miejsca, wyróżnia przede wszystkim 320 słonecznych dni w roku oraz średnia temperatura około 20 ° C. Warunki klimatyczne sprzyjają występowaniu owoców i drzew tropikalnych, dojrzałej oraz typowo śródziemnomorskiej roślinności. Najbardziej popularne na wybrzeżu owoce tropikalne to: mango, awokado, banany, papaja.

Życie na Costa del Sol zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Przepiękne krajobrazy, imponujące zabytki i najlepsza infrastruktura turystyczna, a przede wszystkim najcieplejszy w Hiszpanii klimat sprawiają, że Costa del Sol jest najpopularniejszym regionem wśród zagranicznych rezydentów w Hiszpanii. Nie przez przypadek wybrzeże to nazywamy Wybrzeżem Słońca. Bliskość Afryki sprawia, że ciepłe i słoneczne są tu nawet zimy, a okolice miasta Marbella upodobały sobie gwiazdy kina, sportu i inni światowej sławy celebryci.

Costa de la Luz (hiszp. Wybrzeże Światła) leży w zachodniej części regionu Andaluzja. Obejmuje wybrzeże atlantyckie Hiszpanii od Gibraltaru po ujście Gwadiany. Piasek na Costa de la Luz ma przepiękny, złoty kolor - inny niż na Costa del Sol, więc plaże są tam zdecydowanie piękniejsze niż na popularniejszych wybrzeżach.

Archipelag Balearów składa się z pięciu zamieszkałych wysp oraz kilku niezamieszkałych, zwanych „islotes”. Archipelag dzieli się na dwie grupy wysp: na północnym wschodzie – las Gimnesia (Dama Morza Śródziemnego): Mallorca, Menorca i Cabrera oraz na południowym wschodzie – las Pitiusas (Wyspa Wiatrów): Ibiza i Formentera. Łagodny klimat śródziemnomorski charakteryzuje się upalnym latem i ciepłą zimą, temperatura nigdy nie spada poniżej 7 stopni C. Baleary co roku odwiedza około 9 milionów turystów. Liczba mieszkańców wysp nie przekracza 700 tysięcy.

Wyspy Kanaryjskie to niewątpliwie jedna z najlepszych lokalizacji na drugi dom lub wakacyjny apartament ze względu na pogodę. Zimą Na Lanzarote i Fuerteventurze temperatura wynosi 20-25 stopni C, a na niebie nie ma żadnej chmury. Niewątpliwie każda z wysp jest zupełnie inna, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania polecamy naszym klientom rekonesans na każdej z siedmiu wysp archipelagu. Wszystkie wyspy archipelagu są pochodzenia wulkanicznego.

Wybrzeże Costa de Almería, rozciąga się na długości 200 km, obejmuje część rezerwatu, El Cabo de Gata z grupą skał wulkanicznych i wydmami. Dalej są liczne zaciszne zatoczki, szerokie i piaszczyste plaże, drogie kurorty i tanie wioski rybackie.

Jedno z najatrakcyjniejszych hiszpańskich wybrzeży, Costa de Almería, położone jest na wschód od Costa del Sol. Oblewane jest wodami Morza śródziemnego, a wakacje warto spędzić tu w sezonie turystycznym, który trwa tu w pełni od maja do października.

Pofałdowane, górzyste tereny dochodzą do samego wybrzeża. Przy samych plażach położone są małe górzyste wioski i miasteczka rybackie. Na Costa de Almería mnóstwo jest śladów przeszłości w postaci ruin rzymskich, fenickich i arabskich, a wśród nich najciekawsza jest twierdza Alcazaba w Almerii. Spędzając wakacje na Costa de Almería warto wybrać się do Los Millares i Antas, gdzie odkryto osady i nekropolie z epoki brązu.

Wycieczki na Costa de Almería koncentrują się głównie na takich miejscowościach jak Aguadulce, Almerimar, Adra i Roquetas de Mar. Natura Costa de Almería jest imponująca. Niespotykane formy skał wulkanicznych, piaszczyste wydmy i karłowe palmy możemy spotkać w rezerwacie przyrody Parque Natural de Cabo de Gata. Ponadto ciekawe są gaje palmowe i pustynny płaskowyż będący rezerwatem flory i fauny afrykańskiej.

Costa de Almería znana jest z niebiesko-zielonej ceramiki i kolorowych ręcznie robionych dywanów. Popularnym miastem, w którym rozwinęło się to tradycyjne rzemiosło jest Bihar.

   

Warto również wspomnieć o tym, że Costa de Almería to wyjątkowo dobre miejsce dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać wakacje w Hiszpanii. Parki krajobrazowe, wspaniałe trasy rowerowe w głąb lądu, jak również wycieczki górskie o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności sprawiają, że jest to miejsce wyjątkowe.

Plaże są często szerokie, piaszczyste i zachęcają turystów do spędzenia tutaj wakacji oraz niejednokrotnie zakupu nieruchomości. Plaże otaczające Adre oprócz złotego piasku posiadają także drobny żwirek. Piękną i długą na 7 km plażę znajdziemy w Almerimar. Najdłuższa plaża to plaża w Roquetas de Mar. Ma aż 12 km długości i usypana jest z gruboziarnistego piasku i drobnego żwiru. Wokół plaż powstały promenady z palmowymi alejami, z licznymi barami i wypożyczalniami sprzętu wodnego oraz wiele hoteli oferujących szeroką gamę usług.

Nieruchomości zlokalizowane na Costa de Almería są tańsze niż na sąsiednim Costa del Sol. Wynika to między innymi z nieporównywalnie mniejszej popularności wybrzeża Costa de Almería zarówno wśród turystów, jak i rezydentów w Hiszpanii. Costa del Sol jest powszechnie kojarzona z luksusowymi nieruchomościami, drogimi butikami wzdłuż promenady oraz bardzo okazałymi plażami do wyłącznego użytku hotelu czy pola golfowego Na Costa de Almería klimat oraz sposób spędzania wolnego czasu znacznie się różni. Jako że w głębi kontynentu region słynie z upraw np. pomidorów, samo wybrzeże oraz linia zabudowań w pierwszej linii brzegowej jest mniej okazała oraz starsza.

Wybrane oferty z tego wybrzeża zobacz wszystkie >>
Apartament w San Juan

Costa de Almeria

nr oferty428

92 000

San Juan de los Terreros
ilość pokoi : 2
ilość łazienek : 1
ilość sypialni : 1
szczegóły oferty
Apartament w San Juan de los Terreros

Costa de Almeria

nr oferty45

198 000

Pierwsza linia brzegowa

Okazja
San Juan de los Terreros
ilość pokoi : 4
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 3
szczegóły oferty
Bungalow w San Juan de los Terreros

Costa de Almeria

nr oferty197

147 000

Super oferta
San Juan de los Terreros
ilość pokoi : 3
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 2
szczegóły oferty
Apartament w San Juan de los Terreros

Costa de Almeria

nr oferty248

92 000

Oferta warta uwagi

Okazja
San Juan de los Terreros
ilość pokoi : 2
ilość łazienek : 1
ilość sypialni : 1
szczegóły oferty