Facebook logo

Wyjazd rekonesansowy

Przed rekonesansem

Wstępna selekcja ofert według kryteriów podanych przez Klienta w Polsce i zaplanowanie wyjazdu na rekonesans w celu obejrzenia wybranych wcześniej nieruchomości w wybranym regionie/-ach Hiszpanii. Zespół Casa en Sol przywiązuje bardzo dużą wagę do poznania kryteriów nieruchomości poszukiwanej przez Klienta jeszcze w Polsce, na etapie organizacji wyjazdu. Pozwala to na oglądanie nieruchomości, które rzczywiście są atrakcyjne, którymi Klient naprawdę się interesuje i które spełniają wszystkie podane wymagania.

 

W trakcie rekonesansu

Długość wyjazdu zależy od specyfiki zlecenia, ale na ogół przyjmuje się, że rekonesans powinien trwać 3-4 dni wraz z podróżą lotniczą. Na życzenie Klienta korzystając z naszego doświadczenia pomagamy w organizacji rekonesansu rezerwując na korzystnych warunkach bilety lotnicze oraz noclegi w hotelach lub wynajem apartamentu bezpośrednio od naszych byłych Klientów. Rekonesans prowadzi zwykle jeden z naszych agentów stale rezydujący w danym regionie i biegle porozumiewający się po hiszpańsku.

 

Po rekonesansie

Jeśli Klient po rekonesansie i negocjacjach cenowych przeprowadzonych na miejscu zdecydowany jest na rezerwację nieruchomości, nasz agent zadba o to, aby taki dokument został podpisany wg najlepszych standardów obowiązujących na rynku nieruchomości w Hiszpanii. Zwykle podpisując umowę rezerwacyjną Klient dokonuje wpłaty (przelewem lub gotówką) w wysokości 5.000 –12.000 EUR w ramach zadatku, w zależności od wartości nieruchomości. Oczywiście kwota ta zostaje zaliczona na poczet zapłaty za wybraną nieruchomość w Hiszpanii. Podpisanie takiej umowy w praktyce gwarantuje rezerwację u zbywcy danej nieruchomości przez określony czas (zwykle 2-4 tygodnie) - najczęściej pod rygorem zwrotu Klientowi zadatku w podwojonej wysokości.

Po tym okresie następuje podpisanie właściwej umowy sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii (contrato de compraventa). Analogicznie, w sytuacji gdy to Klient się wycofa z transakcji, właściciel nieruchomości w Hiszpanii zatrzymuje wartość wpłaconej opłaty rezerwacyjnej. Wraz z decyzją o podpisaniu umowy rezerwacyjnej można rozpocząć na miejscu procedurę wyrabiania wymaganego przez prawo hiszpańskie numeru N.I.E. (numer identyfikacji obcokrajowców), ale warto rozważyć skorzystanie z naszej pomocy w Ambasadzie Hiszpanii w Warszawie, gdzie obsługa przy wyrabianiu numeru N.I.E. jest szybsza i wygodniejsza. Oferujemy też naszym Klientom założenie konta w banku hiszpańskim zdalnie z Polski lub w przypadku dysponowania czasem na miejscu, po rekonesansie.