Rejestracja

Wyjazd rekonesansowy

PRZED:

Wstępna selekcja ofert według kryteriów podanych przez klienta w Polsce i zaplanowanie wyjazdu na rekonesans do Hiszpanii na w celu obejrzenia wybranych wcześniej nieruchomości na miejscu.

W TRAKCIE:

Długość wyjazdu zależy od specyfiki zlecenia, ale zwykle przyjmuje się, że rekonesans powinien trwać 3-4 dni robocze wraz z podróżą lotniczą. Na życzenie klienta korzystając z naszego doświadczenia pomagamy w organizacji rekonesansu rezerwując na korzystnych warunkach bilety lotnicze oraz noclegi w hotelach. Zwykle z klientem pracuje jeden z naszych agentów znający język hiszpański. Możliwy jest też rekonesans bez agenta Casa en Sol wg harmonogramu ustalonego z naszymi partnerami handlowymi w Hiszpanii, jeżeli zlecenie jest nietypowe lub klient swobodnie porozumiewa się po hiszpańsku. 

W przypadku bezpośredniej obsługi przez agenta Casa en Sol po każdym objeździe nieruchomości w Hiszpanii, który zwykle zajmuje 8-10 godzin w ciągu dnia, organizowane są spotkania podsumowujące oglądane nieruchomości. W wyniku wspólnej analizy zebranego na miejscu materiału wybiera się najlepsze nieruchomości do dalszych negocjacji cenowych, a w niektórych przypadkach koryguje się plan rekonesansu na dalsze dni według konkretyzujących się z czasem oczekiwań klientów.

PO:

Jeśli klient po rekonesansie i negocjacjach cenowych przeprowadzonych na miejscu zdecydowany jest na rezerwację nieruchomości, nasz przedstawiciel zadba o to, aby taki dokument został podpisany wg najlepszych standardów obowiązujących na rynku nieruchomości w Hiszpanii. Zwykle podpisując umowę rezerwacyjną klient dokonuje wpłaty w wysokości 3.000–10.000 EUR w ramach zadatku, w zależności od wartości nieruchomości. Oczywiście kwota ta zostaje zaliczona na poczet zapłaty za wybraną nieruchomość w Hiszpanii. Podpisanie takiej umowy w praktyce gwarantuje rezerwację u zbywcy danej nieruchomości przez określony czas (zwykle 14 dni) pod rygorem zwrotu klientowi zadatku w podwojonej wysokości.

Analogicznie, w sytuacji gdy to klient się wycofa z transakcji, właściciel nieruchomości w Hiszpanii zatrzymuje wartość wpłaconej opłaty rezerwacyjnej. Wraz z decyzją o podpisaniu umowy rezerwacyjnej można rozpocząć na miejscu procedurę wyrabiania wymaganego przez prawo hiszpańskie numeru N.I.E. (numer identyfikacji obcokrajowców), ale warto rozważyć skorzystanie z naszej pomocy w Ambasadzie Hiszpanii w Warszawie, gdzie obsługa przy wyrabianiu numeru N.I.E. jest szybsza i wygodniejsza. Oferujemy też naszym klientom założenie konta w banku hiszpańskim zdalnie z Polski lub w przypadku dysponowania czasem na miejscu po rekonesansie.

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?
Napisz do nas