Rejestracja

Wyjazd rekonesansowy

PRZED:

Wstępna selekcja ofert według kryteriów podanych przez Klienta w Polsce i zaplanowanie wyjazdu na rekonesans w celu obejrzenia wybranych wcześniej nieruchomości w wybranym regionie/-ach Hiszpanii.

W TRAKCIE:

Długość wyjazdu zależy od specyfiki zlecenia, ale na ogół przyjmuje się, że rekonesans powinien trwać 3-4 dni wraz z podróżą lotniczą. Na życzenie Klienta korzystając z naszego doświadczenia pomagamy w organizacji rekonesansu rezerwując na korzystnych warunkach bilety lotnicze oraz noclegi w hotelach lub wynajem apartamentu bezpośrednio od naszych byłych Klientów. Rekonesans prowadzi zwykle jeden z naszych agentów stale rezydujący w danym regionie i biegle porozumiewający się po hiszpańsku.

W przypadku bezpośredniej obsługi przez agenta Casa en Sol po każdym dniu rekonesansu, który zwykle zajmuje 8-12 godzin oglądania, wieczorem organizowane są spotkania podsumowujące odwiedzone przez Klienta nieruchomości. W wyniku wspólnej analizy zebranego na miejscu materiału wybiera się nieruchomości do pogłębionej analizy lub negocjacji cenowych, a w niektórych przypadkach koryguje się dalszy plan rekonesansu według konkretyzujących się w konfrontacji z realiami rynku oczekiwań Klientów.

PO:

Jeśli Klient po rekonesansie i negocjacjach cenowych przeprowadzonych na miejscu zdecydowany jest na rezerwację nieruchomości, nasz agent zadba o to, aby taki dokument został podpisany wg najlepszych standardów obowiązujących na rynku nieruchomości w Hiszpanii. Zwykle podpisując umowę rezerwacyjną Klient dokonuje wpłaty (przelewem lub gotówką) w wysokości 5.000 –12.000 EUR w ramach zadatku, w zależności od wartości nieruchomości. Oczywiście kwota ta zostaje zaliczona na poczet zapłaty za wybraną nieruchomość w Hiszpanii. Podpisanie takiej umowy w praktyce gwarantuje rezerwację u zbywcy danej nieruchomości przez określony czas (zwykle 2-4 tygodnie) - najczęściej pod rygorem zwrotu Klientowi zadatku w podwojonej wysokości.

Po tym okresie następuje podpisanie właściwej umowy sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii (contrato de compraventa). Analogicznie, w sytuacji gdy to Klient się wycofa z transakcji, właściciel nieruchomości w Hiszpanii zatrzymuje wartość wpłaconej opłaty rezerwacyjnej. Wraz z decyzją o podpisaniu umowy rezerwacyjnej można rozpocząć na miejscu procedurę wyrabiania wymaganego przez prawo hiszpańskie numeru N.I.E. (numer identyfikacji obcokrajowców), ale warto rozważyć skorzystanie z naszej pomocy w Ambasadzie Hiszpanii w Warszawie, gdzie obsługa przy wyrabianiu numeru N.I.E. jest szybsza i wygodniejsza. Oferujemy też naszym Klientom założenie konta w banku hiszpańskim zdalnie z Polski lub w przypadku dysponowania czasem na miejscu, po rekonesansie.

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?
Napisz do nas