Rejestracja

Wyjazd rekonesansowy

PRZED:

Wstępna selekcja ofert według kryteriów podanych przez klienta w Polsce i zaplanowanie wyjazdu na rekonesans do Hiszpanii na w celu obejrzenia wybranych wcześniej nieruchomości na miejscu.

W TRAKCIE:

Długość wyjazdu zależy od specyfiki zlecenia, ale zwykle przyjmuje się, że rekonesans powinien trwać 3-4 dni robocze wraz z podróżą lotniczą. Na życzenie klienta korzystając z naszego doświadczenia pomagamy w organizacji rekonesansu rezerwując na korzystnych warunkach bilety lotnicze oraz noclegi w hotelach. Na życzenie wraz z klientem może jechać jeden z naszych agentów znający język hiszpański. Możliwy jest też wyjazd bez agenta Casa en Sol wg harmonogramu ustalonego z naszymi partnerami handlowymi w Hiszpanii. 

W przypadku bezpośredniej obsługi przez agenta Casa en Sol po każdym objeździe nieruchomości, który zwykle zajmuje 8-10 godzin w ciągu dnia, organizowane są spotkania podsumowujące oglądane nieruchomości. W wyniku wspólnej analizy zebranego na miejscu materiału wybiera się najlepsze nieruchomości do dalszych negocjacji cenowych, a w niektórych przypadkach koryguje się plan rekonesansu na dalsze dni według konkretyzujących się z czasem oczekiwań klientów.

PO:

Jeśli klient po rekonesansie i negocjacjach cenowych przeprowadzonych na miejscu zdecydowany jest na rezerwację nieruchomości nasz przedstawiciel zadba o to, aby taki dokument został podpisany wg najlepszych standardów rynkowych obowiązujących w Hiszpanii. Zwykle podpisując umowę rezerwacyjną klient dokonuje wpłaty w wysokości 3.000 EUR – 5.000 EUR w ramach zadatku. W przyszłości kwota ta zostaje zaliczona na poczet zapłaty za wybraną nieruchomość. Podpisanie umowy gwarantuje rezerwację u zbywcy danej nieruchomości przez określony czas (zwykle 14 dni) pod rygorem zwrotu klientowi zadatku w podwojonej wysokości.

Analogicznie, w sytuacji gdy to klient się wycofa z transakcji, właściciel nieruchomości zatrzymuje wartość wpłaconej opłaty rezerwacyjnej. Najlepiej wraz z decyzją o podpisaniu umowy rezerwacyjnej rozpocząć na miejscu procedurę wyrabiania wymaganego przez prawo hiszpańskie numeru N.I.E (numer identyfikacji obcokrajowców). Można też od razu założyć konto bankowe w Hiszpanii, z którego w przyszłości będą regulowane należności związane z zakupem nieruchomości. W przypadku ograniczeń czasowych podczas rekonesansu oferujemy naszym klientom załatwienie ww. formalności w Polsce poprzez ambasadę Hiszpanii i przedstawicielstwa banków hiszpańskich w naszym kraju.

Potrzebujesz więcej informacji na ten temat?
Napisz do nas