Infinitum, nieskończoność luksusu?

Co wiemy o katalońskim wybrzeżu Costa Dorada? Jest to wybrzeże, które, spośród trzech pozostałych katalońskich wybrzeży, ma najdłuższą linię brzegową i jest położone najdalej na południe, w okolicach miasta Tarragona.

06.12.2023

Co wiemy o katalońskim wybrzeżu Costa Dorada? Jest to wybrzeże, które, spośród trzech pozostałych katalońskich wybrzeży, ma najdłuższą linię brzegową i jest położone najdalej na południe, w okolicach miasta Tarragona. Costa Dorada to połączenie miejsc nacechowanych masowym modelem turystyki oraz plaż w dziewiczym stanie, gdzie natura góruje nad potrzebami nowoczesności. Costa Dorada charakteryzuje się szerokimi plażami, które mają dostęp do dość płytkiej wody, co okazuje się idealnym rozwiązaniem, jeśli wybieramy się tam z dziećmi. Costa Dorada jest atrakcyjnym kierunkiem turystycznym, posiadającym bogatą infrastrukturę przez co wielu obcokrajowców decyduje się na zakup nieruchomości w tym regionie.

Właśnie na Costa Dorada, dokładnie 8 km od miasta Tarragona, gdzie mieściła się dawna rzymska kolonia Tarraco, której to zabytki wpisano na listę UNESCO, zlokalizowany jest kompleks Infinitum. Jego nazwę możemy przetłumaczyć, z języka hiszpańskiego, jako Nieskończoność, jednak czy to ma oznaczać nieskończoność luksusu, jaki oferuje to osiedle?  

Ten wyszukany projekt pozwoli cieszyć się stylem życia opartym na spokoju, komforcie i zrównoważonym rozwoju w otoczeniu natury. Jest blisko morza i ma dostęp do najlepszych plaż. Dodatkowym atutem tego kompleksu jest niedaleka odległość, która dzieli go od słynnej Barcelony, co samochodem zajmie nieco ponad godzinę.

Projekt Infinitum został zaprojektowany przez renomowaną firmę architektoniczną Batlle & Roig, która nastawiona jest na naturalny styl. Wierzą i starają się zaprojektować budynki tak, aby były efektywne energetycznie, wyposażone w systemy oszczędzające wodę i odpowiedzialnie wykorzystywały zasoby. Potwierdzeniem tej idei jest otrzymanie przez projekt certyfikatu BREEAM, który jest najbardziej zaawansowaną technicznie i wiodącą na świecie metodą oceny i certyfikacji zrównoważonego rozwoju budownictwa. Infinitum to połączenie eleganckiej nowoczesności z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Osiedle Infinitum posiada w swej ofercie ponad 80 apartamentów z dwiema, trzema lub czterema sypialniami oraz ponad 30 domów jednorodzinnych. Każda nieruchomość posiada własny ogród i basen, a oprócz tego, przy plaży mieści się zespół basenów, jacuzzi, strefy relaksu, masażu, czy odnowy biologicznej. Jest też dobrze wyposażona siłownia i Kids Club. Inwestycja znajduje się w cichej i spokojnej okolicy, w której jest też dostępna szeroka gama sklepów, czy supermarketów. Jeśli ktoś jest amatorem oryginalnej i kreatywnej kuchni w kompleksie Infinitum znajdzie też ciekawe restauracje kładące nacisk na lokalne produkty, a wartością dodaną, która na pewno podbije smak dań będzie piękny widok na morze.

Infinitum charakteryzuje się dużym poziomem bezpieczeństwa. Wszystkie strefy osiedla są połączone ze sobą wewnętrznymi drogami. Do tego jest tam całodobowy monitoring i ochrona oraz kompleksowo utrzymane i chronione części wspólne. W zasięgu ręki są również trzy pola golfowe uznane za jedne z najlepszych w Europie. Pola golfowe są różnorodne i unikatowe, usytuowane wśród drzew, jezior i z widokiem na Morze Śródziemne. Corocznie odbywają się tam zawody, w których udział mogą wziąć zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Dodatkowo, na miejscu, znajduje się szkółka dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z golfem. Dla miłośników innych aktywności fizycznych, doskonałe będą malownicze szlaki rowerowe i piesze w otoczeniu pięknego krajobrazu. 

Kompleks Infinitum położony jest w strategicznym miejscu, ponieważ może być idealną bazą wypadową, jeśli chce się poznać inne piękne miejsca tego regionu. Tuż przy kompleksie mieści się przystanek autobusowy, z którego można wybrać się w rożne kierunki Costa Dorada i nie tylko. Niedaleko jest też modernistyczne Reus, miasto, w którym urodził się słynny, kojarzony z Barceloną, architekt Antonio Gaudí. 

Katalonia posiada liczne miejsca historyczne i kulturowe, które są godne odwiedzenia. Ponad to można wybrać się w pobliskie Pireneje lub do Andory. Wybrzeże Costa Dorada jest doskonale skomunikowane, gdyż posiada dwie autostrady, szybką linię kolejową oraz dwa lotniska. Lotnisko Reus, w Tarragona, położone jest w odległości około 15 min drogi samochodem od osiedla Infinitum, natomiast lotnisko El Prat, w Barcelonie, zlokalizowane jest nieco dalej i będzie to około godzina jazdy autem.

Zatem nie ma nad czym dłużej się zastanawiać, ponieważ kompleks Infinitum to jeden z najlepszych projektów na Costa Dorada, jak nie na całym wybrzeżu Katalonii. Różnorodność oferty, bezkres morza i promienie słońca sprawiają, że oferta Infinitum jest bardzo atrakcyjna. To osiedle jest miejscem, gdzie luksus spotyka się z naturalnością, a komfort mieszkania z poszanowaniem przyrody.