Nieruchomości Costa Calida

Region Costa Calida

Costa Cálida, czyli po hiszpańsku „Ciepłe Wybrzeże” to z pewnością dobra lokalizacja na spędzenie urlopu lub zakup nieruchomości w Hiszpanii.

O wybrzeżu

Najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną częścią wybrzeża Costa Cálida jest „Mar Menor” – Morze Mniejsze, które stanowi rozległą lagunę osłoniętą od morza 22-kilometrową mierzeją. Warunki naturalne w Mar Menor sprawiają, że o widok na morze jest stosunkowo łatwo, gdyż wody oblewają pas lądu z jednej i z drugiej strony. Okolice Mar Menor to typowo turystyczne miejsca z siecią hoteli oraz pensjonatów. Woda akwenu Mar Menor jest czysta i lazurowa, a temperatura o pięć stopni wyższa niż w Morzu Śródziemnym. Warto zatem wybrać się tam z dziećmi. Dodatkowo woda w Mar Menor działa leczniczo, gdyż jest to w zasadzie jedno z największych w regionie jezior solankowych, podobnych do tych, zlokalizowanych w południowej części wybrzeża Costa Banca.

Kurort La Manga to oprócz najwyższej klasy apartamentów usytuowanych w wysokich wieżowcach, znakomita baza hotelowo-wypoczynkowa. Duży ruch turystyczny sprzyja bowiem powstawaniu coraz nowszych i okazalszych hoteli, jak również całej infrastruktury wokół nich. Do spędzenia wakacji czy zakupu apartamentu w okolicach La Manga zachęcamy klientów bardzo wymagających, którzy chcą mieć wszystko w zasięgu ręki, bez wychodzenia z hotelu czy z apartamentowca.

Największymi miastami na Costa Cálida są Kartagena oraz Murcja – stolica regionu Comunidad de Murcia.

Costa Cálida jest znana i chętnie odwiedzana przede wszystkim ze względu na niesamowite zabytki. Historia Kartageny sięga czasów starożytnych. Miasto założono 227 roku p.n.e. Do najważniejszych zabytków należą: pozostałości rzymskiego teatru (Augusteum), bizantyjskich murów (Muralla Bizantina) oraz gotycka katedra z XIII wieku. Z kolei w Murcji warto zwiedzić najsłynniejszą budowlę miasta, jaką jest potężna gotycka katedra Santa Maria (Catedral de Santa María), której wieża ma 92 m wysokości i po wieży w Sewilli (96 m) - jest najwyższa w Hiszpanii. Niebywałą atrakcję Costa Cálida stanowią winnice. Zwiedzanie plantacji winorośli cieszy się dużą popularnością. Oprócz ciekawych informacji na temat produkcji wina, można skosztować wina i skosztować tradycyjnej gastronomii na najwyższym poziomie. Wartym zainteresowania jest miejsce Terra Natura, w którym można podziwiać różnorodność fauny i flory. Znajduje się tam mnóstwo gatunków zwierząt, w tym 50 gatunków zagrożonych. To kolejny argument za tym, że na Costa Càlida można wybrać się całą rodziną.

Nieruchomości na Costa Cálida są zazwyczaj położone wzdłuż wybrzeża. Ze względu na nieco mniejszy ruch turystyczny niż np. na Costa del Sol, Costa Cálida wybierają raczej amatorzy ciszy i spokoju. Nasi Klienci najczęściej poszukują na Costa Cálida domów jednorodzinnych położonych w niewielkich nadmorskich miasteczkach. Popularnością cieszą się też wakacyjne apartamenty w znanym w Hiszpanii kurorcie La Manga (Mar Menor).

Dużym udogodnieniem logistycznym jest uruchomione w regionie wiosną 2019 roku międzynarodowe lotnisko Murcia Corvera, które również oferuje przeloty bezpośrednio z Polski. Dodatkowo lądują tu samoloty z Niemiec, Wielkiej Brytanii czy krajów skandynawskich. Perspektywa rozwoju nowego portu lotniczego to niewątpliwy atut inwestycji w nieruchomości na Costa Cálida.

Najważniejsze miasta położone w Comunidad de Murcia to znajdująca się w górach i będąca celem wielu pielgrzymek religijnych miejscowość Caravaca de la Cruz, czy też nieco większa Lorca i oczywiście stolica regionu - Murcia. Na będącym częścią Wspólnoty Autonomicznej wybrzeżu Costa Cálida największe ośrodki to: Águilas, Cartagena i San Pedro del Pinatar.