Ostatnio na naszym blogu

Centrum Hipiki Oliva Nova

Centrum Hipiki Oliva Nova

Konie to bardzo majestatyczne zwierzęta, które wzbudzają zachwyt i zainteresowanie wielu ludzi. Jazda konna stała się w ostatnich latach bardzo popularnym sportem, co spowodowało wzrost ilości stadnin, które oferują usługi nauki jazdy konnej. Jeździectwo ma długą historię, sięgającą tysięcy lat, jednak ostatnimi czasy może poszczycić się byciem w czołówce sportów ekskluzywnych.

Jávea i Denia – siostrzane miasteczka

Jávea i Denia – siostrzane miasteczka

Jávea i Denia to dwa miasteczka położone na hiszpańskim wybrzeżu Morza Śródziemnego, Costa Blanca. Jest to bardzo turystyczny region Hiszpanii, który cechuje się dużym zainteresowaniem wśród Polaków, jeśli chodzi o zakup nieruchomości. Najbardziej znanymi ośrodkami tamtego regionu są z pewnością Alicante, czy Benidorm.

PASCUA, czyli Wielkanoc w Hiszpanii

PASCUA, czyli Wielkanoc w Hiszpanii

Okres Świąt Wielkanocnych to w Hiszpanii czas wielkich wydarzeń społeczno-religijnych. Z dużą dozą pewności można stwierdzić, że obchody te różnią się od celebrowania, które ma miejsce w Polsce.

Fuengirola - miasto o głębokim andaluzyjskim smaku

Fuengirola - miasto o głębokim andaluzyjskim smaku

Hiszpańskie Słoneczne Wybrzeże, Costa del Sol, mieści się w Andaluzji, ma około 300 km długości i rozciąga się od Gibraltaru aż po Costa Tropical w prowincji Granada. Andaluzja jest uznawana za jeden z najcieplejszych regionów Europy, a lato trwa tam właściwie od kwietnia do listopada. Większość wybrzeża Costa del Sol przynależy do prowincji Malaga, gdzie znajduje się jedno z największych lotnisk w Hiszpanii i najważniejsze lotnisko w regionie, Málaga-Costa del Sol.