Nieruchomości Wyspy Kanaryjskie

Region Wyspy Kanaryjskie

Wyspy Kanaryjskie to idealna lokalizacja dla wakacyjnego apartamentu. Już ludzie w czasach antycznych docenili urok tego malowniczego archipelagu, nazywając go Wyspami Szczęśliwymi. Turyści, rozkochani w Wyspach Kanaryjskich, chętnie spędzają tutaj każdy urlop. Nierzadko decydują się również na zakup swojej wakacyjnej nieruchomości, aby kiedy tylko się nadaży okazja korzystać z uroków Taneryfy, Gran Canarii, Lanzarote czy Fuerteventury.

Archipelag

Gorące, położone koło wybrzeży zachodniej Afryki w klimacie subtropikalnym, Wyspy Kanaryjskie są coraz popularniejszym do inwestowania w nieruchomości. Również wielu Polaków decyduje się na zakup apartamentu lub domu na górzystej Teneryfie czy na słonecznej Lanzarote lub też na słynącej z najpiękniejszych piaszczystych plaż Fuerteventurze. Dzieje się tak, ponieważ tanie linie lotnicze z roku na rok wprowadzają coraz więcej bezpośrednich połączeń z Warszawy, Krakowa, Poznania czy Wrocławia na Teneryfę i inne wyspy, co oczywiście jest spowodowane rosnącą popularnością Wysp Kanaryjskich w naszym kraju. 

Wyspy Kanaryjskie to nie tylko chętnie wybierany kierunek turystyczny – to również doskonałe miejsce na zakup nieruchomości. Na naszej stronie znajdziecie Państwo oferty najlepszych domów i apartamentów na Wyspach Kanaryjskich. Takie wyspy jak Teneryfa, Fuerteventura, Gran Canaria czy Lanzarote oferują wymarzone warunki do wypoczynku, plażowania, uprawiania sportów wodnych i innych wielorakich form aktywnego spędzania czasu. Każda z wysp archipelagu jest inna, dlatego chcąc dokonać zakupu nieruchomości na Wyspach Kanaryjskich, warto wcześniej poznać walory każdej z nich.

 

Podróż na Wyspy Kanaryjskie

Samolot

Na Wyspy Kanaryjskie można polecieć bezpośrednio samolotem z Polski. Najtańszym wariantem jest skorzystanie z tanich linii lotniczych Ryanair, który to przewoźnik oferuje z Warszawy, Krakowa i Wrocławia bezpośrednie połącznia z lotniskiem Teneryfa Południe. Dodatkowo w Ryanair istnieje możliwość zakupienia bezpośredniego przelotu na Gran Canarię z Krakowa. 

Alternatywą jest wykupienie samego przelotu w lotach czarterowych oferowanych przez popularne biura podróży takie jak Itaka czy TUI. Każdego dnia z różnych miast Polski kursuje na Wyspy Kanaryjskie kilka samolotów czarterowych, w których można wykupić miejsca po bardzo korzystnej cenie. Możemy też wybrać podróż z przesiadką w Hiszpanii kontynentalnej, która, co oczywiste, oferuje największą i najtańszą siatkę połączeń z Kanarami.

 

Prom

Na Wyspy Kanaryjskie można dostać się także promem, który wypływa z hiszpańskiego portu Kadyks (Cadiz), leżącego na zachodnim wybrzeżu Hiszpanii. Prom jednak jest drogim wariantem, a do Gran Canarii płynie aż 30 godzin.

Kolejną możliwością jest dopłynięcie na Wyspy Kanaryjskie z każdej innej wyspy Oceanu Atlantyckiego jak np. Madera.

 

Transport między wyspami

Jeżeli nie chcemy spędzać urlopu jedynie na jednej wyspie, to można skorzystać z transportu pomiędzy wyspami. Lot trwa około pól godziny, najdalszy z Lanzarote do Las Palmas to już około 70 minut. Lotniska są na wszystkich wyspach.

Inną możliwością jest przeprawa promowa. Promy kursują z dużą częstotliwością (kilka razy w ciągu dnia) i nie ma problemu ze znalezieniem wolnego miejsca na statku.

 

Transport na wyspie

Na większych wyspach można podróżować bez problemu autobusem. Jedynie do najodleglejszych miejsc i małych wiosek autobusy mogą jeździć dwa razy dziennie. Autobusy z zasady nie dojeżdżają do górskich miejscowości. Ceny biletów na dłuższych odległościach są drogie i dlatego polecamy korzystanie z tego środka komunikacji raczej na krótkich dystansach.

Polecamy również korzystanie z taksówek. Ceny za przejazd nie są zbyt wygórowane. Najlepiej jednak wypożyczyć auto. Na wyspach jest wiele instytucji świadczących takie usługi. Przed podjęciem decyzji warto porównać ceny, które tutaj mogą się znacznie różnić. Wypożyczyć można również motocykl. Do wypożyczenia auta oczywiście potrzebne będzie prawo jazdy, ważne minimum od 2 lata oraz dowód osobisty lub paszport. Warto mieć na uwadze, że wypożyczalnia może zażądać wykupienia dodatkowego ubezpieczenia lub zablokować dość wysoką kaucję na naszej karcie kredytowej. W takim wypadku, aby uniknąć wysokich kosztów dwukrotnego przewalutowania kaucji, trzeba posługiwać się kartą denominowaną w walucie Euro. 

Drogi na wyspach są dobrej jakości, ale należy uważać, gdy udajemy się w góry, bo tam są one już wąskie i mają niebezpieczne zakręty. Na takich drogach bezpiecznie jest użyć sygnału dźwiękowego przed zakrętem i ostrzec innego kierowcę o swojej obecności. Ceny paliw są niższe niż w kontynentalnej Hiszpanii.