Domy w Hiszpanii

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientów postawiliśmy na różnorodność oferty, zarówno pod kątem geograficznym, wyszukując nieruchomości na całym wybrzeżu Hiszpanii, jak też produktowym, oferując wszystkie typy nieruchomości z rynku pierwotnego jak i wtórnego.

Zakup własnego domu w Hiszpanii dla osób zamieszkujących chłodniejsze rejony Europy jest niewątpliwie świetną okazją do poprawy jakości życia i bezpiecznego ulokowania swojego kapitału. Może być także wspaniałą „inwestycją” w rozwój swoich relacji z rodziną i przyjaciółmi. Z naszego doświadczenia wynika, że zmiana stylu życia na bardziej śródziemnomorski pomaga inaczej spojrzeć na świat, przewartościować swoje podejście do relacji międzyludzkich i zintegrować rodzinę.  Niemniej jednak duża liczba dostępnych domów na sprzedaż w Hiszpanii może sprawić, że podjęcie decyzji o zakupie domu w Hiszpanii nie będzie łatwe. Dlatego warto zaufać specjalistom w tej dziedzinie – profesjonalistom z CASA EN SOL, którzy dokładnie znają rynek nieruchomości w Hiszpanii. Doskonale wiedzą, w jakiej lokalizacji warto zainwestować swoje środki w dom w Hiszpanii, tak aby zakup willi nad morzem był dobrą i bezpieczną lokatą kapitału. Kupowane powszechnie przez obcokrajowców w Hiszpanii wakacyjne domy nad morzem należy oceniać pod nieco innym kątem niż np. domy kupowane w naszym kraju. O wartości willi na hiszpańskim wybrzeżu decydują takie czynniki jak: region, w którym znajduje się dom, odległość od lotniska, położenie względem najbliższej plaży, widok na morze i oczywiście uwarunkowania sąsiedzkie. W tej ostatniej kwestii ważny jest zarówno prestiż okolicy, jak również jej bezpieczeństwo, a także jakość infrastruktury otaczającej wybrany dom w Hiszpanii. Przy prawidłowej wycenie wartości domów położonych na hiszpańskim wybrzeżu bierze się też pod uwagę ekspozycję na słońce samej willi, tarasów, a w szczególności okolicy basenu. Nie bez znaczenia jest oczywiście stan techniczny domu, zwłaszcza jeżeli wybrana willa pochodzi z rynku wtórnego w Hiszpanii.

Poszukiwania swojego wymarzonego domu w Hiszpanii nad brzegiem morza warto zacząć od określenie rodzaju domu jakiego potrzebujemy, ponieważ pod słowem dom w Hiszpanii nad morzem kryje się wiele różnych typów nieruchomości. Czym innym są rustykalne finki, a czym innym domy szeregowe na zamykanym osiedlu ze wspólnym basenem, a jeszcze inne walory posiadają niesamowicie modne w ostatnich latach nowoczesne wille z widokiem na morze. Ceny domów wystawionych na sprzedaż w Hiszpanii są bardzo zróżnicowane. Stare domy do remontu mają niewygórowaną cenę, a ich wartość to przede wszystkim działka, na której się znajdują. Nowe domy w dobrej lokalizacji to wydatek rzędu 0,5 - 1 mln euro i więcej, jeżeli zechcemy się znaleźć bardzo blisko morza lub też szukamy wyjątkowo luksusowego domu w Hiszpanii. Widok na morze też ma swoją cenę – najdroższe są panoramiczne widoki z wysoko położonej płaskiej działki, która będzie znakomitym miejscem na piękny ogród wraz z przestronnym tarasem i basenem typu infinity.

Następną ważną kwestią do rozpatrzenia, jest znalezienie regionu w którym chcemy mieszkać i na który możemy sobie pozwolić. Trzeba wiedzieć, że ceny na poszczególnych wybrzeżach Hiszpanii znacznie różnią się od siebie. Dodatkowo każdy region Hiszpanii ma nieco inne cechy charakterystyczne - od górzystej, klifowej linii brzegowej na Costa Brava po płaskie wydmowe plaże na Costa de la Luz. Poszczególne wybrzeża i wyspy różnią się też w zdecydowany sposób klimatem. Najwięcej rezydentów osiedla się na ciepłym i słonecznym Costa del Sol, ale też wielu chętnych znajdziemy na nieco chłodniejszej jesienią i zimą, ale za to niesamowicie pięknej Majorce. Przy czym nie zawsze ceny nieruchomości w danym regionie Hiszpanii są skorelowane z klimatem. Najdroższe domy znajdziemy bowiem na Majorce i w okolicach Barcelony. Poziom cen domów w Katalonii i na Balearach nie zależy od klimatu, ale jest spowodowany wysokimi zarobkami Katalończyków i bliskością Europy Zachodniej, co ułatwia rezydentom komunikację. Nie bez znaczenia jest też renoma i malownicze krajobrazy tej części Hiszpanii. Dużo cieplejsza Costa Blanca jest już przystępniejsza cenowo, ale podróż samochodem tak daleko na południe zniechęca wielu mieszkańców północnej Hiszpanii i Zachodniej Europy do zakupu tam nieruchomości. Ceny domów na ciepłym Costa del Sol należą za to do najwyższych, ale tam jak magnes działa Marbella i Puerto Banus, gdzie zwykli osiedlać się celebryci, a także cała bogata tradycja Andaluzji z flamenco, tapas, corridą i wieloma fiestami, które bardzo ubarwiają ten region.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że z racji wyjątkowej aktywności międzynarodowych inwestorów na hiszpańskim rynku nieruchomości, domy w Hiszpanii z pewnością są znakomitą lokatą kapitału oraz zwykle świetną inwestycją w nieruchomość zagranicą, która pozwala nie tylko zdywersyfikować portfel, ale zwykle przynosi wymierne zyski z wzrostu wartości zakupionego domu w Hiszpanii.

Sprzedaż domu w Hiszpanii w obecnych realiach rynkowych nie stanowi problemu – potencjalni zainteresowani nabywcy z pewnością docenią klimat i warunki życia w Hiszpanii. Nieruchomość nad morzem sprzyja częstym niż zwykle wyjazdom wakacyjnym, a posiadanie domu w Hiszpanii będzie świetną okazją do poznania i posmakowania hiszpańskiego stylu życia.