Nieruchomości Costa de Almeria

Region Costa de Almeria

Jedno z najatrakcyjniejszych hiszpańskich wybrzeży, Costa de Almería, położone jest w Andaluzji, na wschód od słynnego Costa del Sol i sąsiedniego Costa Tropical.

O wybrzeżu

Chociaż Costa de Almería jest mniej znane, to jednak coraz więcej inwestorów decyduje się na zakup swojej nieruchomości w Hiszpanii właśnie w tym regionie.

Wybrzeże Costa de Almería położone jest na południu Hiszpanii, nad wodami Morza Śródziemnego. Rozciąga się na długości ok. 200 km i obejmuje część parku narodowego El Cabo de Gata z grupą skał wulkanicznych, wydmami i przepięknymi, dzikimi plażami. Wybrzeże charakteryzują szerokie, piaszczyste plaże, zaciszne, skaliste zatoczki oraz urocze osady rybackie. Ze względu na bardzo korzystny klimat sezon turystyczny trwa tam od początku maja do połowy października. Niemniej jednak również poza sezonem warto wybrać się na Costa de Almería, które zachwyca pięknymi krajobrazami, dziewiczą przyrodą, a ze względu na mniejszą popularność jest rejonem znacznie tańszym od pobliskiego Costa del Sol. Również ceny nieruchomości są tu niższe niż w Hiszpanii Północnej czy nawet na południowo-wschodnim Costa Blanca.

Na Costa de Almería mnóstwo jest śladów przeszłości w postaci dobrze zachowanych budowli rzymskich, fenickich czy arabskich, a wśród nich najciekawsza jest twierdza Alcazaba w Almerii. Osoby interesujące się zabytkami historycznymi powinny też wybrać się do Los Millares, gdzie w imponującym stanie zachowała się osada i gród obronny z III p. n. e.. Wycieczki na Costa de Almería koncentrują się głównie na takich miejscowościach jak Aguadulce, Almerimar, Adra i Roquetas de Mar. Costa de Almería znana jest również z wyrobów rękodzieła ludowego: ceramiki i kolorowych ręcznie robionych dywanów. Najbardziej znanym z tradycyjnych wyrobów ceramicznych miejscem jest Nijar.

Costa de Almería to miejsce jak najbardziej właściwe dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać wakacje w Hiszpanii. Parki krajobrazowe, wspaniałe trasy rowerowe w głąb lądu, jak również wycieczki górskie o bardzo zróżnicowanym stopniu trudności sprawiają, że jest to miejsce wyjątkowe.

Plaże są często szerokie, piaszczyste i zachęcają turystów do spędzenia tutaj wakacji oraz niejednokrotnie zakupu swojej nieruchomości w Hiszpanii. Plaże otaczające miejscowość Adra oprócz złotego piasku posiadają także drobny żwirek. Piękną i długą na 7 km plażą szczyci się kurort Almerimar, gdzie znajduje się również duża marina oraz pole golfowe. Najdłuższa plaża to plaża w słynnym Roquetas de Mar. Ma aż 12 km długości i usypana jest z gruboziarnistego piasku i drobnego żwiru. Wokół plaż powstały promenady z palmowymi alejami, z licznymi barami i wypożyczalniami sprzętu wodnego oraz wiele hoteli oferujących szeroką gamę usług.

Nieruchomości zlokalizowane na Costa de Almería są tańsze niż na sąsiednim Costa del Sol. Wynika to między innymi z mniejszej popularności wybrzeża Costa de Almería zarówno wśród turystów, jak i rezydentów w Hiszpanii. Costa del Sol jest powszechnie kojarzona z najbardziej luksusowymi nieruchomościami w Hiszpanii, drogimi butikami wzdłuż promenady, z gęstą zabudową i wielkimi polami golfowymi. Na Costa de Almería atmosfera i sposób spędzania wolnego czasu znacznie się różni. Jest to wybrzeże dla poszukujących kontaktu z naturą, spokoju i niższych cen za nieruchomości niż w najbardziej popularnych kurortach Hiszpanii.