Nieruchomości Majorka

Region Majorka

Majorka to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych wysp na świecie. Nie bez przyczyny jest jednym z tych regionów, które przychodzą nam do głowy jako pierwsze, kiedy myślimy o wakacjach w słonecznej Hiszpanii.

Niezwykle zróżnicowany krajobraz, jaki charakteryzuje tę wyspę, powoduje, że jest ona idealnym miejscem nie tylko na czas letniego wypoczynku, ale również na zakup nieruchomości. Malownicze krajobrazy, nadmorskie klify, rajskie plaże, doliny pełne upraw - winorośli, drzew oliwnych i cytrusowych, to tylko niektóre z atutów tej słynnej wyspy. Majorka to także unikalne zabytki, parki wodne, ogrody botaniczne, jaskinie, a jednocześnie piękne, historyczne miasta oferujące nowoczesne nieruchomości i niezbędną infrastrukturę. Niekwestionowanym atutem tej rajskiej wyspy jest również panujący tam klimat - ponad 300 słonecznych dni w roku i średnia roczna temperatura ponad 18 st. C.

Majorka to nie tylko spektakularne nieruchomości, wspaniała przyroda, klimat i piękne krajobrazy, ale także typowa hiszpańska atmosfera - gwar, muzyka, taniec oraz gastronomia na najwyższym poziomie i szereg atrakcji dla fanów aktywnego wypoczynku. W tym regionie Hiszpanii uprawia się powszechnie rozmaite sporty wodne takie jak: nurkowanie, windsurfing, kitesurfing, SUP czy żeglarstwo. Na całej wyspie znajduje się wiele malowniczo położonych pól golfowych, a liczne tereny górzyste dają możliwość praktykowania wspinaczki i pieszych wędrówek. Ciekawą atrakcją są też loty balonem oraz jazda konna w terenie. Amatorzy rowerów z pewnością znajdą tam coś dla siebie, ponieważ wyspa w okresie zimowym jest drugim domem dla wielu europejskich kolarzy, ponieważ dysponuje wyjątkowo atrakcyjnymi i zróżnicowanymi trasami o łącznej długości ponad 1000 km.

Wszystko to sprawia, że Majorka jest idealnym miejscem nawet dla najbardziej wymagających. Posiadanie własnego apartamentu lub domu na tej niezwykłej wyspie gwarantuje możliwość korzystania z jej uroków bez ograniczeń przez cały rok. Taka inwestycja to również bezpieczna lokata kapitału oraz możliwość wynajmu swojej nieruchomości turystom, a co za tym idzie uzyskania zwrotu z inwestycji. Rynek nieruchomości na Majorce jest bardzo dobrze rozwinięty. Znajdziemy tu szeroki wybór zarówno apartamentów, domów szeregowych, jak i ekskluzywnych willi. W naszej ofercie dominują nowoczesne apartamenty o różnych powierzchniach, z dwiema, trzema i czterema sypialniami. Duża część apartamentów znajduje się w mniejszych miejscowościach, często w otoczeniu pięknej przyrody, ale mamy również w ofercie takie, które są położone w większych miastach, czyli głównie w stolicy Majorki - Palma de Mallorca.

Większość apartamentów posiada taras, często z widokiem na morze oraz miejsce garażowe. Mieszkańcy nieruchomości tego typu zazwyczaj mają do dyspozycji strefę wspólną, gdzie znajduje się basen oraz ogród z przepiękną roślinnością, jaka występuje na Balearach. Czasami na terenie osiedla dostępna jest również siłownia lub SPA. Natomiast oferowane w tym regionie domy, jak i wille posiadają co najmniej trzy sypialnie oraz dwie lub trzy łazienki, oraz prywatny basen. Większość projektów uwzględnia rozległy taras oraz solarium na dachu budynku - idealne miejsca na relaks w ciepłe, letnie wieczory. Nie przez przypadek Majorka jest drugim domem dla wielu obcokrajowców, posiadających tam swoje nieruchomości.