Domy szeregowe w Hiszpanii

Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom Klientów postawiliśmy na różnorodność oferty, zarówno pod kątem geograficznym, wyszukując nieruchomości na całym wybrzeżu Hiszpanii, jak też produktowym, oferując wszystkie typy nieruchomości z rynku pierwotnego jak i wtórnego.

Zakup domu szeregowego w Hiszpanii jest znakomitym pomysłem dla Klientów, którzy chcieliby za rozsądną cenę nabyć nieruchomość w Hiszpanii o wysokim potencjale inwestycyjnym, komfortową i większą niż zwykły apartament. Jak wiadomo oprócz funkcjonalności to cena jest jednym z ważniejszych aspektów przy wyborze swojej nowej nieruchomości w Hiszpanii. Z pełnym przekonaniem rekomendujemy zatem domy szeregowe, gdyż ten typ nieruchomości w Hiszpanii jest tańszy niż wille, a jednocześnie niewiele droższy od apartamentów. Stanowi zatem rozsądny kompromis pomiędzy dużym i droższym domem na dużej działce, a apartamentem, w którym nie ma wystarczająco dużo przestrzeni dla większej liczby osób.

Domy szeregowe na hiszpańskim rynku nieruchomości cieszą się dużą popularnością ze względu na niezaprzeczalne walory praktyczne, jakie oferuje budownictwo jednorodzinne. Do atutów szeregówek zaliczany jest przydomowy ogródek, a niekiedy własny, niewielki basen lub jacuzzi. Z pewnością dom szeregowy na hiszpańskim wybrzeżu daje poczucie większej swobody niż apartament wakacyjny, zapewniając zdecydowanie większą prywatność niż standardowa zabudowa wielorodzinna. Popularna szeregówka posiada walory zbliżone do domu jednorodzinnego, przy czym ze względu na swoją charakterystykę, czyli uczestnictwo we wspólnocie mieszkaniowej, zdejmuje z właścicieli obowiązek utrzymywania porządku na basenie, parkingu dla gości, drodze dojazdowej czy we wspólnym ogrodzie, ponieważ zwykle za te czynności odpowiada firma powołana przez zarządcę osiedla domów szeregowych w Hiszpanii. Obniża to znacząco koszty utrzymania nieruchomości, ponieważ dzielone są one pomiędzy sąsiadami.  W konsekwencji daje to również oszczędność cennego czasu właściciela domu szeregowego w Hiszpanii, ponieważ zaangażowanie w sprawy bieżące nieruchomości jest zredukowane do minimum, zupełnie inaczej niż w przypadku willi.

Innym atutem osiedli domów szeregowych w Hiszpanii jest fakt, że są one zwykle położone w atrakcyjnych dla rezydentów i turystów lokalizacjach. Oznacza to, że posiadając dom szeregowy zwykle można cieszyć się bliskością całej infrastruktury miejskiej i zarazem znaleźć się w pieszym dystansie od plaży, nie rezygnując jednocześnie z pięknych widoków, jakie oferuje hiszpańskie wybrzeże.

Dodatkowo obecnie oferowane na rynku hiszpańskim domy szeregowe odznaczają się nowoczesnym designem i niczym nie przypominają mało estetycznych  nieruchomości oferowanych dekadę temu. Rynek się bardzo zmienił, wymagania Klienta wzrosły i nowe osiedla są bardziej spójne architektonicznie, a ich tereny wspólne oferują mieszkańcom dużo więcej niż kiedyś: baseny, SPA, siłownię, place zabaw dla dzieci itd.

Oddzielenie strefy prywatnej od strefy publicznej jest także cechą charakterystyczną zabudowy szeregowej w Hiszpanii. Część dzienna jest zlokalizowana najczęściej na parterze, zaś część prywatna (nocna) mieści się na piętrze. To daje bardzo duży komfort spędzania czasu wolnego w większym gronie - przyjacielskim lub rodzinnym, a także daje swobodę posiadania przestrzeni stricte prywatnej dla właścicieli.

Na zakończenie warto przypomnieć, że opiekę nad basenem, dbanie o ogród, rozliczanie wspólnych mediów, a także zarządzanie domami szeregowymi w Hiszpanii zwyczajowo powierza się specjalistom. Dzięki temu właściciele beztrosko wypoczywają w komfortowych warunkach i nic nie jest w stanie ich niemile zaskoczyć w trakcie pobytu w swojej nieruchomości w Hiszpanii.  Dla osób, które marzą o domu, ale z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na posiadanie willi z dużą działką, dom w zabudowie szeregowej jest idealnym rozwiązaniem.