Nieruchomości Fuerteventura

Region Fuerteventura

Fuerteventura to druga co do wielkości i najstarsza wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Długotrwała erozja sprawiła, że wyspa ma charakter pustynny, a malownicze wydmy wchodzące wprost do oceanu tworzą jedne z najpiękniejszych lazurowych plaż, jakie możemy spotkać na świecie. Dodatkowo wpływ gorącego, kontynentalnego powietrza napływającego z regionu Sahary, sprawia, że przez cały rok panuje tu wyjątkowo ciepły i słoneczny klimat.

Fuerteventura jest „Mekką” kitesurferów i wszystkich tych, którzy uwielbiają wypoczynek na dziewiczych, piaszczystych plażach. Dzieje się tak dlatego, że w tym regionie, jest słonecznie przez cały rok, ale jednocześnie wieją często silne wiatry. Dla masowo odwiedzających wyspę kitesurferów przygotowano odpowiednią bazę turystyczną w postaci luksusowych hoteli, ale też nowoczesnych nieruchomości do wynajmu – głównie apartamentów i domów szeregowych, które są zlokalizowane w pobliżu wybrzeża. Inwestycja w tego typu nieruchomość przeznaczoną na krótkookresowy wynajem przynosi zyski przez cały rok, bowiem kitesurferzy czy zwykli amatorzy kąpieli słonecznych mają na okrągło do dyspozycji całe mnóstwo wyjątkowo pięknych plaż. Na Fuerteventurze można spotkać zarówno plaże ze złotym piaskiem, który wpada do oceanu z charakterystycznych dla wyspy małych pustyń, olbrzymich wydm, jak również te z czarnym – przypominającym o wulkanicznym pochodzeniu regionu. Na wyspie zlokalizowano również wiele pól golfowych, zarówno rekreacyjnych, jak i wyczynowych. Miłośnicy sportów wodnych, takich jak: surfingu, żeglarstwa, nurkowania czy snorkelingu już dawno docenili świetne warunki panujące na Atlantyku wokół Wysp Kanaryjskich oraz zapewniającą spektakularne widoki urozmaiconą linię brzegową tego regionu. Fuerteventura to też świetne miejsce na piesze wędrówki. Znajdziemy tu rozległą sieć szlaków turystycznych. Coraz większą popularnością cieszą się również wycieczki rowerowe. Warto też odwiedzić Ogród Zoologiczny Oasis Park, Park Narodowy - Dunas de Corralejo oraz Puerto del Rosario - stolicę wyspy. Nieodłącznym elementem krajobrazu tego regionu są wiatraki. Można je zobaczyć między innymi w okolicy Villaverde.

Zakup nieruchomości tym regionie Hiszpanii to gwarancja wspaniałego wypoczynku we własnej, dostosowanej do naszego stylu życia przestrzeni, ale również dobra forma lokaty kapitału oraz inwestycja, która może przynosić wysokie zyski. Fuerteventurę odwiedza rokrocznie wielu turystów, którzy coraz częściej wolą wybrać nocleg w prywatnych apartamentach lub domach niż w zatłoczonych hotelach. Zdecydowanie największą popularnością w tym regionie cieszą się apartamenty lub domy szeregowe z rozbudowaną, nowoczesną strefą wspólną. Domy wolnostojące, czyli inaczej wille z prywatnym basenem są droższe, ale dla osób ceniących sobie prywatność i wypoczynek we własnym, nawet w nieco większym niż zwykle gronie, stanowią ciekawe uzupełnienie oferty rynku nieruchomości na wynajem na Fuerteventurze. Posiadanie nieruchomości w Hiszpanii daje możliwość korzystania z uroków tego kraju bez ograniczeń. Często taka nieruchomość staje się dla właścicieli ich drugim domem, w którym spędzają każdą wolną chwilę, ciesząc się słoneczną pogodą i możliwościami, jakie daje posiadanie własnego lokum nad ciepłym morzem. Wielu z tych, którzy rezydują w swoich domach czy apartamentach na Fuerteventurze przez większość roku lub przeprowadzili na wyspę na stałe, rozpoczęło swoją przygodę nieruchomościami w Hiszpanii od takiej właśnie inwestycji.