Nieruchomości Costa de Valencia

Region Costa de Valencia

Costa de Valencia jest ciekawą alternatywą dla nabywców nieruchomości z nieco niższym budżetem niż Ci, którzy kupują domy na Costa Blanca czy apartamenty na Costa del Sol.

O wybrzeżu

Zazwyczaj ruch turystyczny koncentruje się na wybrzeżach Costa del Sol, Costa Brava lub Costa Blanca. Dla amatorów Hiszpanii ciekawą alternatywą wobec tych znanych i popularnych regionów jest nieco spokojniejsze - Costa de Valencia, które rozciąga się na niewielkim stosunkowo obszarze. Zajmuje ok. 100 km wzdłuż Morza Śródziemnego od Sagunto (na północy) do Olivy (na południu). Oczywiście największym i najbardziej znanym miastem tego regionu jest stolica całej Comunidad Valenciana (Regionu Walencji) – Walencja. Warto wiedzieć, że Walencja jest trzecim co do wielkości miastem w Hiszpanii pod względem zamieszkującej ją ludności, po Madrycie i Barcelonie. Walencja jest niezwykle barwnym miastem, o bogatej tradycji oraz historii. Costa de Valencia ma oprócz zwiedzania swojej atrakcyjnej stolicy do zaoferowania długie, szerokie i piaszczyste plaże w takich miejscach jak: Oliva, Gandia czy Cullera. Wszyscy, którzy planują wycieczkę na Costa de Valencia powinni wiedzieć o tym, że rodowici mieszkańcy posługują się swoim dialektem, który znacznie różni się od standardu języka hiszpańskiego. Valenciano spotyka się tylko wśród miejscowych, na ulicach, w barach czy restauracjach. Warto jednak pamiętać, że choć mieszkańcy tego regionu są bardzo przywiązani do swojego dialektu i stale się nim posługują, ale jednak oczywiście też władają językiem dominującym w Królestwie Hiszpanii, czyli castellano.

Niewątpliwie plaże na Costa de Valencia są przepiękne - szerokie, piaszczyste i zwykle mają łagodne wejście do morza. Niemniej jednak samo wybrzeże nie jest zbyt popularne wśród zagranicznych turystów i rezydentów, którzy wybierają raczej domy czy apartamenty na Costa del Sol, Costa Blanca, Costa Brava lub nieruchomości na Majorce. Na Costa de Valencia w lipcu i sierpniu dominuje turystyka lokalna. Większość wczasowiczów stanowią Hiszpanie, a sezon turystyczny kończy sie szybko. Trzeba też podkreślić fakt, że serwis oraz infrastruktura, jaką oferują tutejsze miejscowości wypoczynkowe nie są wystarczająco dobre dla gości z zagranicy. Nieruchomości w Gandii czy innych pobliskich miejscowościach kupują mniej zamożni Hiszpanie i obcokrajowcy - głównie ze względu na cenę, ponieważ ani klimat (dość zimne i wietrzne miesiące jesienne i wiosenne), jak i infrastruktura nie sprzyjają dłuższym pobytom w tym regionie poza sezonem wakacyjnym. Powyższe fakty sprawiają, że Casa en Sol nie posiada w stałej ofercie nieruchomości z tego regionu Hiszpanii. Obsługujemy za to transakcje na zlecenie naszych Klientów, którzy poszukują lub też już znaleźli nieruchomość na Costa de Valencia i chcą bezpiecznie przeprowadzić proces jej nabycia.