Nieruchomości Costa de la Luz

Region Costa de la Luz

Costa de la Luz (hiszp. Wybrzeże Światła) leży w zachodniej części regionu Andaluzja. Obejmuje wybrzeże od Gibraltaru aż do granicy z Portugalią. Oblewa je Ocean Atlantycki. Charakterystyczny piasek na Costa de la Luz jest drobniejszy i ma bardziej złoty kolor niż sąsiadujące wybrzeże Costa del Sol.

O wybrzeżu

Nazwa "Wybrzeże Światła" nawiązuje do słonecznego klimatu wybrzeża, gdzie słońce świeci przez ponad 300 dni w roku. Krajobraz na Costa de la Luz jest bardzo zróżnicowany – od szerokich plaż, zacisznych zatoczek po lasy Sierra Aracena i gaje pomarańczowe. Rozległe plaże na Costa de la Luz są bardziej okazałe niż na Costa del Sol dzięki występowaniu wydm. Jest to jednocześnie ulubione miejsce, dla osób uprawiających sporty wodne, a przede wszystkim kitesurfing, windsurfing dzięki występowaniu silnych wiatrów znad Oceanu. Niemałym zainteresowaniem cieszy się także nurkowanie, które przyciąga na wybrzeże amatorów tego sportu. Charakterystyczne dla Costa de la Luz klify i zatoczki występują na odcinku wschodnim wybrzeża, w pobliżu Barbate i wokół Campo de Gibraltar.

Costa de la Luz wyróżnia nie tylko występowanie bardzo atrakcyjnych kurortów turystycznych, wśród których należy wymienić Caños de Meca, Isla Canela, Isla Cristina i Islantlilla, ale także stare zabytkowe miasta, pozwalające poczuć atmosferę prawdziwej Hiszpanii i Andaluzji, do których należą: Kadyks oraz Huelva.

Szczególnym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się miejscowości: Isla Canela oraz Caños de Meca.

Isla Canela leży na wyspie połączonej mostem z miejscowością Ayamonte. W odległości 60 km od miejscowości leży ważny ośrodek turystyczny Huelva oraz w odległości około 130 km od Sewilli. Usytuowanie miejscowości nad górnym ujściem rzeki Guadiana zapewnia dobre warunki do uprawiania raftingu i kajakarstwa. Mimo, że jest to niewielki kurort turystyczny, znajdziecie tu Państwo wszelkie udogodnienia, pozwalające przyjemnie spędzić wakacje. W Isla Canela, oprócz sportów wodnych, można uprawiać sporty bardziej elitarne - znajdują się tu pole golfowe i szkoły oferujące specjalne kursy gry w golfa. Miejscowość to także raj dla żeglarzy - wiejące tu wiatry stwarzają świetne warunki do żeglowania w złocistym słońcu, istnieje tu nawet klub żeglarski, w którym od czasu do czasu odbywają się imprezy szantowe.

Caños de Meca to mała miejscowość turystyczna na południu regionu. Swoją popularność zawdzięcza dogodnej lokalizacji - leży w odległości 55 km na południe od centrum miasta Cádiz i 85 km na północny zachód od miasta Algeciras. Turyści chętnie odwiedzają tę miejscowość ze względu na długą piaszczystą i czystą plażę i krajobraz otaczających ją urwisk skalnych. W zatoczkach plaży panują dobre warunki do nurkowania.