Nieruchomości Costa del Maresme

Region Costa del Maresme

Costa del Maresme to region turystyczny położony w północno-wschodniej Hiszpanii, a administracyjnie przynależący do Katalonii. Jak wiadomo, Katalonia znana jest ze swego bogactwa kulturowego i krajobrazowego, co potwierdza malownicze wybrzeże Costa del Maresme. Rozciąga się ono wzdłuż Morza Śródziemnego, od gminy Montgat do rzeki La Tordera, od północy graniczy z Costa Brava a od południa z Costa del Garraf

O wybrzeżu

Stolicą tego regionu jest miasto Mataró, w którym znajduje się łącznie prawie 50 plaż o złotym piasku. Ciekawostką jest, że dno morskie wybrzeża Mataró jest naturalnym środowiskiem występowania wielu gatunków glonów, między innymi, poseidonia oceánica, zwana po polsku trawą Poseidona, która jest bardzo korzystną rośliną dla ekosystemów morskich. To głównie dzięki niej region otrzymał miano Specjalnego Obszaru Ochrony nadanego przez Wspólnotę Autonomiczną Katalonii. Jeśli chodzi o warunki atmosferyczne, to Costa del Maresme cieszy się łagodnym klimatem, głównie dzięki temu, że pasmo górskie, La Cordillera Litoral, chroni ten obszar przed północnymi wiatrami.

Linia brzegowa Costa del Maresme ciągnie się przez ponad 40 kilometrów i ma rozległe plaże ze złotym piaskiem oraz piękne, zaciszne zatoczki. Sosnowe lasy, urwiste klify, nadmorskie promenady i blask morza to tylko niektóre z plusów zachęcających do odwiedzenia tego wybrzeża lub osiedlenia się tam na stałe. Wspaniała przyroda i doskonała pogoda sprawiły, że region ten stał się jednym z popularniejszych kierunków turystycznych i wypoczynkowych w północno-wschodniej Hiszpanii.

Bliskość Barcelony to niezaprzeczalny atut tego wybrzeża. Do tego, dobrze wszystkim znanego miasta można z łatwością dostać się kolejką wąskotorową lub autostradą. To w stolicy Katalonii można zobaczyć słynne budynki zaprojektowane przez Antonio Gaudiego, na czele z jego najbardziej znanym, nadal niedokończonym dziełem, czyli świątynią Sagrada Familia oraz podziwiać pełen kolorów Park Guel. Wśród niepowtarzalnego klimatu wąskich uliczek i niewielkich barów tapas, nie można przegapić deptaku La Rambla, czy monumentalnej katedry świętej Eulalii.

Innym świetnym miejscem do odwiedzenia na Costa del Maresme będzie, równie urokliwe, miasteczko Calelle, słynące z zabytkowego centrum miasta, szerokiej plaży oraz licznie organizowanych imprez kulturalnych.

Na regionie Costa del Maresme znajduję się wiele ruin rzymskich osad. Badania archeologiczne dowiodły, że przez ten obszar przebiegała niegdyś Vía Augusta, jedna z najważniejszych dróg komunikacji i handlu między miastami, prowincjami i portami Morza Śródziemnego. Spora ilość zamków, wież widokowych, czy fortyfikacji pochodzących z XVI i XVII wieku świadczą o rozwoju Costa del Maresme w okresie Średniowiecza, a obecnie można wybrać się tam na ciekawe wycieczki turystyczne.

Dla miłośników aktywnego odpoczynku przygotowano na Costa del Maresme wiele centrów sportowych. Można tu uprawiać jazdę konną, pograć w golfa czy tenisa oraz rozkoszować się całą gamą sportów wodnych, takich jak np. windsurfing i nurkowanie. Dodatkowo jest wiele tras z pięknymi widokami na gaje oliwne i winnice, które idealnie nadają się na spacery, czy wycieczki rowerowe.

Rynek nieruchomości

Stale rosnące zainteresowanie rynkiem nieruchomości oraz niezwykła atrakcyjność całego regionu Costa del Maresme przyniosły zupełnie nową sekcję na stronie internetowej CASA EN SOL. Nasza agencja nieruchomości jako pierwsza w Polsce świadczy usługi sprzedaży nieruchomości w Katalonii, ze szczególnym uwzględnieniem wybrzeża Barcelony. Poniżej uzasadnienie dlaczego obecnie jest to region, w którym warto zainwestować. 

Rynek nieruchomości w Katalonii cieszy się coraz większą popularnością, jednak nie wolno zapominać, że ma on swoją specyfikę, nieco odróżniającą się od Costa Blanca czy Costa del Sol. Dzięki bliskości kontynentalnej Europy, Costa del Maresme, przyciąga inwestorów z różnych stron świata, a powstające tu nieruchomości nawiązują do najlepszych europejskich standardów. Jednak mimo swej popularności wśród osób z zagranicy można znaleźć też tu miejsca ciche, malownicze i położone w spokojniejszych lokalizacjach, w których uda się odpocząć i cieszyć kontaktem z naturą. Dlatego właśnie, coraz więcej osób decyduje się na zakup nieruchomości na Costa del Maresme, do czego i my zachęcamy.

Popularność Barcelony

Katalonia ze swoją stolicą Barceloną jest bardzo specyficzną częścią Królestwa Hiszpanii. Historycznie, kulturowo, językowo i ekonomicznie znacząco różni się od pozostałej części kraju. W większości sami Katalończycy nie ukrywają swoich aspiracji do posiadania możliwie jak największej autonomii. Na razie cieszą się dużą niezależnością w ramach Królestwa Hiszpanii. W urzędach i szkołach posługują się swoim językiem i w wielu dziedzinach posiadają swoje lokalne przepisy prawa.
Rynek nieruchomości również jest inny. Bliskość Europy kontynentalnej, siła ekonomiczna regionu oraz magia stolicy Katalonii - Barcelony przyciąga inwestorów z całego świata. Barcelona to metropolia kosmopolityczna, tolerancyjna, otwarta i akceptująca różnorodność, choć dumna ze swojego dziedzictwa i pielęgnująca tradycję.

Wzrost liczby zawieranych transakcji na rynku nieruchomości

 

Ze względu na niezliczoną liczbę walorów regionu, cały obszar Katalonii silnie przyciąga międzynarodowy kapitał poszukający intratnych okazji inwestycyjnych. Wśród wielu interesujących projektów prym wiodą modernizowane 2 lub 3-pokojowe mieszkania (apartamenty) w nowocześnie odnowionych, historycznych budynkach w centrum miasta. Oprócz fantastycznych loftów i unikalnych w swym designie mieszkań w odrestaurowanych kamienicach, Barcelona oferuje też apartamenty w nowoczesnych architektonicznie apartamentowcach z lokalami o najwyższym standardzie wykończenia.

 

Specyfika rynku nieruchomości w Barcelonie

 

W ramach naszej oferty znajdą Państwo zarówno projekty deweloperskie, jak i oferty nieruchomości z rynku wtórnego. Rynek nieruchomości w Katalonii, a szczególnie w Barcelonie charakteryzuje się niezwykłą dynamiką. Standardowe oferty apartamentów czy domów utrzymują się na rynku przeważnie nie dłużej niż miesiąc. Wynika to z faktu, że Barcelona obecnie plasuje się na trzecim miejscu zaraz po Londynie i Paryżu w rankingu najbardziej pożądanych miejsc do mieszkania w Europie przy jednocześnie zrównoważonej ofercie cenowej w porównaniu z wymienionymi miastami. Nabywcami nieruchomości są zarówno Hiszpanie poszukujący najlepszej lokalizacji dla siebie, jak i inwestorzy z całego świata, nie wyłączając stale rosnącej grupy nabywców ze Stanów Zjednoczonych. Stolica Katalonii to typowy rynek sprzedającego. Międzynarodowy kapitał (amerykański, dalekowschodni, z krajów Zatoki Perskiej, europejski itd.) niewątpliwie zmienia oblicze rynku, podbija ceny i sprawia, że oferty nie czekają długo na nabywcę.

 

Współpraca z CASA EN SOL w Katalonii

 

CASA EN SOL w przypadku transakcji zawieranych w Katalonii pobiera prowizję od nabywcy nieruchomości. Specyfika tego rynku oraz bardzo duża konkurencja między kupującymi powoduje, iż nakłady pracy prowadzące do pomyślnego zakończenia transakcji są niewspółmiernie wyższe niż w pozostałych regionach Hiszpanii, gdzie ma najczęściej zastosowanie zwyczajowa polityka sprzedażowa CASA EN SOL, czyli 0% prowizji od nabywcy. Rynek w Barcelonie jest w ciągłym ruchu. Oferty nie czekają na nabywców, tylko nabywcy czekają na nowe oferty. Nasza agencja nie boi się wyzwań, dlatego i w Barcelonie zdecydowaliśmy się na utworzenie naszego stałego oddziału, który na bieżąco monitoruje rynek i dba o aktualność portfolio nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem nowych inwestycji deweloperskich. Oczywiście, tak jak od początku swojej działalności CASA EN SOL jest również gotowa wyszukiwać dla swoich Klientów nieruchomości na zlecenie, „szyte na miarę”, uwzględniające wszystkie najważniejsze potrzeby i oczekiwania Klientów.