Innowacyjna inwestycja w Maladze

Malaga, stolica Costa del Sol, w której urodzili się Antonio Banderas i Pablo Picasso, to jedno z najstarszych miast w Hiszpanii i zarazem wyjątkowo atrakcyjne w skali europejskiej miejsce do inwestowania na rynku nieruchomości.

05.06.2023

Malaga, stolica Costa del Sol, w której urodzili się Antonio Banderas i Pablo Picasso, to jedno z najstarszych miast w Hiszpanii i zarazem wyjątkowo atrakcyjne w skali europejskiej miejsce do inwestowania na rynku nieruchomości. W centrum tej jednej z największych hiszpańskich metropolii powstaje nowa inwestycja, która już dziś znajduje się w naszej ofercie. 

Mamy przyjemność, jako jedyni w Polsce, zaprezentować Państwu innowacyjny kompleks miejskich apartamentów położony przy brzegu rzeki Guadalmedina w sąsiedztwie najbardziej znanej części Costa del Sol. Inwestycję tworzą dwa przepięknie zaprojektowane drapacze chmur, których apartamenty zapewniają spektakularny widok na najpiękniejszą cześć tego wyjątkowego miasta. Trzydziestopiętrowe wieże to obecnie najwyższe budynki w tej części Hiszpanii. 

Inwestycję, która ma za zadanie stworzenie nowego centrum miejskiego przy rzece Guadalmedina, wyróżnia wyjątkowa koncepcja. Powstałe budynki łączą funkcje mieszkaniowe z luksusowymi hotelami. Zostały one rozdzielone między strzeliste, nowoczesne wieże, NORTE (północ) i SUR (południe). W NORTE pierwsze 13 pięter przeznaczono na dwa czterogwiazdkowe hotele — Hyatt Hilton oraz Staybridge Suites. Powyżej 13 piętra znajduje się 198 nowoczesnych, w pełni wyposażonych i urządzonych z najwyższą starannością apartamentów w dwóch wariantach: z dwiema lub trzema sypialniami.

W wieży SUR przewidziano 252 luksusowe apartamenty i bogatszą strefę wspólną. W planach jest większa siłownia, sala do wspólnej pracy, pomieszczenie co-workingowe, sala wielofunkcyjna, basen zewnętrzny na dachu oraz sala kinowa. Apartamenty w tej wieży posiadają przypisane garaże podziemne oraz pomieszczenia gospodarcze. Zgodnie z planem apartamenty w wieży SUR zostaną oddane w październiku tego roku. Natomiast planowane oddanie wieży NORTE to koniec 2023 r. Apartamenty w wieży NORTE doskonale sprawdzą się w, coraz bardziej popularnym w Hiszpanii, wynajmie krótkoterminowym. Apartamenty w wieży SUR to całoroczne mieszkania w pełni dostosowane do życia zarówno rodzin, jak i singli. Łącząc różne koncepty deweloper wychodzi na przeciw zróżnicowanym oczekiwaniom nabywów zapewniając funkcjonalność, elegancję, spektakularne widoki, którymi będzie można się cieszyć z zacisza swojego prywatnego mieszkania. 

W zasięgu 20 minut spacerem znajduje się wspaniała hala targowa z zabytkowym witrażem, charakterystycznym dla tej części Hiszpanii, gdzie w najświeższe owoce, warzywa, mięso i ryby zaopatrują się okoliczni mieszkańcy — Mercado Central Atarazanas; muzeum i dom narodzin Picassa oraz liczne punkty usługowe, w tym najpopularniejszy w całej Hiszpanii dom handlowy El Corte Ingles, jak również obiekty sportowe, a także tereny zielone i parki, np. Park San Miguel. Bliska odległość do popularnych kurortów na Costa del Sol takich jak: Torremolinos, Benalmadena, Fuengirola, Marbella czy Estepona, oraz wielu renomowanych klubów golfowych, jest niewątpliwie dodatkowym atutem tej inwestycji.

Deweloper należący do niemieckiej grupy Aquila Capital Espana to firma z długim stażem i imponującym doświadczeniem. Drapacze chmur w Maladze to jedna z ponad 6.000 nowych nieruchomości w budowie, które realizują obecnie w Walencji, Madrycie, Barcelonie i Maladze. Inwestor ma podpisaną umowę z firmą KlimaInvest, która działa w systemie VCS (zweryfikowany standard węglowy), dbając o to aby ich projekty były przyjazne naturalnemu środowisku. To wszystko sprawia, że inwestycja w opisywany apartament w Maladze może być nie tylko okazją na znakomitą inwestycję przynosząca z czasem wzrost wartości nieruchomości, ale też atrakcyjną opcją na Państwa drugi dom w Hiszpanii.