Znaczny wzrost transakcji na rynku nieruchomości w Hiszpanii

17.10.2022

Od drugiej połowy 2021 roku obserwuje się znaczący wzrost liczby inwestycji na rynku nieruchomości w Hiszpanii, realizowanych zarówno przez hiszpańskich rezydentów, jak i nierezydentów. Wzrost liczby transakcji dokonywanych przez obcokrajowców osiągnął aż 52,7%. 

Większą sprzedaż i zakup nieruchomości przez nabywców zagranicznych w ostatnich latach obserwuje się we wszystkich wspólnotach autonomicznych, w szczególności na Wyspach Kanaryjskich, we Wspólnocie Walencji, w Andaluzji i na Balearach. Mimo, że Brytyjczycy znajdują się na pierwszym miejscu jako grupa o największej liczbie sprzedaży-zakupu nieruchomości w Hiszpanii (stanowią 10,7% transakcji), to również w naszej agencji nieruchomości CASA EN SOL odnotowaliśmy w ostatnim czasie znaczący wzrost wolumenu transakcji kupna / sprzedaży domów i apartamentów w Hiszpanii. Jako najbardziej renomowana polska agencja nieruchomości w Hiszpanii prowadzimy inwestycje na wielu wybrzeżach tj. Costa Blanca, Costa del Sol, Costa de Almería, oraz wyspach, Teneryfie i Majorce. To właśnie te regiony cieszą się najwyższym zainteresowaniem polskich klientów, ponieważ posiadają najlepszy śródziemnomorski klimat, dobrze rozwiniętą infrastrukturę, a także niezaprzeczalne walory krajobrazowe.

Dzięki naszej reputacji  i szerokiej gamie nieruchomości nasza agencja bez wątpienia przyczyniła się do rozwoju tego rynku w Polsce. Posiadamy najszerszą i bez wątpienia najlepszą w kraju ofertę nieruchomości w Hiszpanii, co zawdzięczamy naszemu wieloletniemu doświadczeniu, oraz zdobytym przez lata najlepszym kontaktom w branży. Dbamy o to, by każdy nasz Klient znalazł swój wymarzony dom w pięknej i słonecznej Hiszpanii, będącej obecnie najczęstszym wyborem na liście krajów, w których polscy obywatele prowadzą inwestycje na rynku nieruchomości.