Innowacyjny projekt deweloperski w Alicante

Dzięki naszemu doświadczeniu i pozycji rynkowej możemy się pochwalić pozyskaniem wyjątkowego projektu deweloperskiego w miejscowości San Juan de Alicante na Costa Blanca.

05.10.2022

CASA EN SOL jako wiodąca polska agencja nieruchomości w Hiszpanii, współpracuje z renomowanymi deweloperami na terenie całej Hiszpanii. Jeden z nich, specjalizujący się w zaawansowanym technologicznie budownictwie, rozpoczyna właśnie pionierski projekt w północnej części Alicante. Będzie to pierwsze w Hiszpanii przedsięwzięcie deweloperskie o drewnianej konstrukcji. Projekt jest autorstwem firmy budowlanej nowej generacji o nazwie 011h, zajmującej się budową neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla domów, oraz architekta Ibána Carpintero.

Projekt inwestycji znajduje się dokładnie w miejscowości San Juan de Alicante i będzie mieścił aż 51 mieszkań zarówno dwu jak i trzypokojowych wraz z bogato wyposażoną strefą wspólną. Będzie to oczywiście pierwsza taka nieruchomość o wysokiej , drewnianej konstrukcji na Costa Blanca.

Jak podkreśla Rocío Sierra, kierownik budowy tej inwestycji, projekt jest wyjątkową innowacją w zakresie materiałów oraz systemu konstrukcyjnego. Wykorzystanie w tej skali drewna w połączeniu z nowoczesnymi metodami budowlanymi (MMC) sprawi, że apartamenty zachowując wszystkie swoje cechy użytkowe będą sprzyjały środowisku naturalnemu. Mając na uwadze zapobieganie nadmiernemu zużycia energii i procesowi ocieplania klimatu przewidziano zastosowanie technologii niskoemisyjnych, takich jak system aerotermalny, wentylacja krzyżowa, ogrzewanie podłogowe oraz termoizolację zewnętrzną SATE. Dodatkowo, system konstrukcji z drewna umożliwia skrócenie czasu budowy aż o 30 procent w porównaniu z tradycyjnym budownictwem. Budowa tej nowoczesnej nieruchomości na Costa Blanca ma potrwać zaledwie 15 miesięcy. Deweloper spodziewa się przekazać apartamenty w Alicante już w pierwszym kwartale 2024 roku. Dzięki polskiej agencji nieruchomości CASA EN SOL, będącej pionierem w sprzedaży nieruchomości w Hiszpanii, Polacy mają możliwość zakupu apartamentów w tej nowoczesnej inwestycji. Deweloper podkreśla, że obserwuje się duże zainteresowanie budownictwem o konstrukcji drewnianej, co znalazło odzwierciedlenie w szybkim tempie sprzedaży mieszkań – na chwilę obecną już 50% apartamentów jest zarezerwowanych.  Wśród nabywców ww. nieruchomości dominują dwa typy kupujących - osoby które szukają mieszkania o wyższym standardzie oraz rodziny poszukające dla siebie większego domu.

José María Quirós, delegat ds. industrializacji w firmie deweloperskiej odpowiedzialnej za realizację tego nowatorskiego projektu w Alicante, zwraca szczególną uwagę na fakt, iż drewno jest najbardziej zrównoważonym ekologicznie materiałem budowlanym na świecie. Dodatkowo w 100% podlega recyklingowi i biodegradacji, a jego ślad węglowy jest radykalnie niższy niż w przypadku tradycyjnych materiałów. Ponadto, nie tylko nie emituje dwutlenku węgla przy produkcji, ale go pochłania; podczas budowy zmniejsza emisję CO2 aż o 75%. Drewno jest wyjątkowo odpornym i trwałym materiałem budowlanym, ale również doskonałym izolatorem termicznym, elektrycznym i akustycznym.
Firma budowlana 011h szacuje, że na cały projekt zużyje 1.148,9 ton drewna, wyprodukowanego w 100% w Hiszpanii, a konkretnie w Kraju Basków. Współzałożyciel 011h, José Manuel Villanueva, podkreśla, że dzięki temu, projekt o konstrukcji drewnianej pozwoli zaoszczędzić 2 tys. ton emisji dwutlenku węgla, co jest równoznaczne z wycofaniem z ruchu ponad 1000 samochodów przez okres roku.

CASA EN SOL jako dobrze zakorzeniona na rynku firma, może pochwalić się długotrwałą aktywnością na rynku nieruchomości w Hiszpanii. Dzięki naszemu doświadczeniu i pozycji rynkowej możemy się pochwalić pozyskaniem tego wyjątkowego projektu deweloperskiego do naszego portfolio nieruchomości w Hiszpanii. Mamy nadzieję, że we współpracy z firmą deweloperską realizującą ten interesujący projekt w San Juan de Alicante znacząco wzbogacimy naszą ofertę z korzyścią dla naszych Klientów zainteresowanych nabyciem nieruchomości w Alicante.