Tenis na Majorce

Położona na Morzu Śródziemnym Majorka (hiszp. Mallorca) to hiszpańska wyspa należąca do centralnej części archipelagu Balearów. Jej stolicą, a jednocześnie stolicą wspólnoty autonomicznej Balearów jest Palma de Mallorca.

10.07.2024

Położona na Morzu Śródziemnym Majorka (hiszp. Mallorca) to hiszpańska wyspa należąca do centralnej części archipelagu Balearów. Jej stolicą, a jednocześnie stolicą wspólnoty autonomicznej Balearów jest Palma de Mallorca.

Powierzchnia Majorki to ponad 3500 km², co daje jej siódme miejsce, pod względem wielkości, pośród innych wysp na Morzu Śródziemnym oraz jest największą wyspą Hiszpanii. Jeśli chodzi o ilość mieszkańców to Majorka jest najbardziej zaludnioną wyspą Balearów oraz drugą, po Teneryfie, najbardziej zaludnioną wyspą Hiszpanii.

Majorka, od lat cieszy się ogromną popularnością wśród ludzi z całego świata. W ostatnim czasie coraz więcej turystów decyduje się nie tylko odwiedzić Majorkę, ale również stać się właścicielem nieruchomości na tej pięknej wyspie.

Majorka ma urokliwą linię brzegową rozciągającą się na około 550 km długości, gdzie można mieć do czynienia z ponad 345 plażami różnego typu, od długich piaszczystych plaż po małe kamieniste zatoczki, gdzie każdy znajdzie swoje miejsce na odpoczynek.

Natomiast, czy każdy, kto przyjeżdża na tę wyspę ma jedynie ochotę na wylegiwanie się na plaży? Zdecydowana większość ludzi, zwłaszcza tych, którzy sezonowo osiedlają się na Majorce w nabytych nieruchomościach, potrzebuje również aktywnej formy wypoczynku. Oprócz ogromnego wachlarza sportów wodnych, jazdy na rowerze, czy popularnego golfa, na bardzo wysokiej pozycji uplasował się również tenis ziemny.

To właśnie na Majorce odbywają się bardzo znane w świecie tenisa Mistrzostwa Mallorca Championships. Pierwsza edycja miała miejsce w czerwcu w 2021 roku i dzięki swojej spektakularności umieściła Majorkę w epicentrum międzynarodowej sceny tenisa ziemnego. Wystąpiły tam postacie takie jak Daniil Medvedev, czy Novak Djokovic, co znacznie podniosło rangę wydarzenia. W kolejnych edycjach udział wzięli również znani sportowcy, co spowodowało wzmożone zainteresowanie tym wydarzeniem w Europie i nie tylko. Turniej ten, zarówno edycje damskie jak i męskie, odbywa się w ekskluzywnym Mallorca Country Club w Santa Ponça – Calviá.

Jednak, żeby myśleć o wystąpieniu na takim turnieju lub po prostu nauczyć się tego eleganckiego sportu, potrzeba najpierw zdobyć praktyki i uczęszczać do dobrej szkoły tenisa. Czy można to zrobić również na Majorce? Zdecydowanie tak.

Najlepszym miejscem, by rozpocząć swoją przygodę z tenisem lub doskonalić nabyte już umiejętności, będzie prestiżowa Rafa Nadal Academy by Movistar. Jest to przestronny kompleks kortów krytych i otwartych, z siłownią, basenami, boiskami do piłki nożnej i siatkówki oraz miejscem do rehabilitacji i regeneracji. Dodatkowo, można skorzystać z restauracji, centrum spa i odpoczynku, czy odwiedzić Muzeum i sklep Rafy Nadala, a to wszystko mieści się w malowniczym Manacor, na Majorce.

Idea akademii to bazowanie na zaawansowanej metodologii opracowanej przez świetny zespół techniczny, który doprowadził słynnego Rafaela Nadala na szczyt sławy. Akademia łączy swoją aktywność związaną z tenisem z kształceniem szkolnym. To idealna fuzja sportu na wysokim poziomie z doskonaleniem się w nauce, ponieważ w Akademii można zapisać dziecko do szkoły podstawowej i średniej w klasach Rafa Nadal International School. Dbają tam o wartości takie jak wysiłek, pokora, tolerancja, cierpliwość. Również wśród dorosłych uczestników Akademii pielęgnowany jest szacunek, dyscyplina, porządek i zaangażowanie. Trenerzy starają się wzmocnić mocne strony każdego gracza i wydobyć z niego to co najlepsze na korcie i poza nim.

Taką filozofią kierował się sam Rafael Nadal, który do tej pory trenuje w Akademii. Można go tam spotkać idąc zwyczajnie na swój trening, czy biorąc udział w warsztatach, na których się pojawia w roli mentora. Pobyt w takim centrum sportowym to doskonała inwestycja w siebie, która oprócz nauki tego pięknego sportu może wpłynąć pozytywnie na rozwój emocjonalny i wzbogacić uczestnika w niezapomniane doświadczenia.