Facebook logo
Wyszukaj wśród ofert
Wyszukaj w regionie
Numer oferty

Nieruchomości Costa Brava

Wybierz inne wybrzeże

Nazwę "Costa Brava" (Dzikie Wybrzeże) wymyślił poeta Ferran Agullo podziwiając panoramę wybrzeża ze wzgórza Ermita de Sant Elm nieopodal Sant Feliu de Guixols. Znajduje się tam wykuty w skale napis przypominający genezę tej nazwy. Widok jest naprawdę imponujący - olbrzymie skalne klify pionowo opadają wprost do morza na przestrzeni wielu kilometrów.

Costa Dorada (pol. Złote Wybrzeże) położone jest w południowej Katalonii. Obejmuje pas wybrzeża śródziemnomorskiego między ujściem rzeki Ebro na południu a Barceloną na północy. Stolicą Costa Dorada jest przepiękna Tarragona, położona w odległości ok. 100 km od Barcelony. Nieruchomości na Costa Dorada wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Azahar, czyli Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy obejmuje wybrzeże śródziemnomorskie między ujściem rzeki Ebro a miastem Sagunto, od którego rozpoczyna się już Costa de Valencia. Na Costa de Azahar znajduje się wiele popularnych wśród Hiszpanów kurortów nadmorskich. Nieruchomości na Costa de Azahar wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Valecia to pas wybrzeża rozciągający się na obszarze ok. 100 km, od Sagunto (na północy) do Olivy (na południu). Najciekawsze miejsce, jakie ma do zaoferowania walenckie wybrzeże, to stolica regionu Walencja – miasto niezwykle barwne i turystycznie atrakcyjne. Nieruchomości w tym regionie wyszukujemy tylko na zlecenie.

Na Costa Blanca można znaleźć całą okazałość świata śródziemnomorskiego - wspaniałe łańcuchy górskie, przepiękne skalne formacje zatopione w morzu, nowoczesne kurorty i ciągnące się kilometrami złociste plaże. Łagodny klimat i ponad 218 km wybrzeża stwarza idealne warunki do wypoczynku. Stolicą regionu jest słoneczne Alicante, czyli w języku Maurów "Źródło Światła".

Najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną częścią wybrzeża Costa Cálida jest „Mar Menor” – Morze Mniejsze, które stanowi rozległą lagunę, oddzieloną od morza 22-kilometrową mierzeją. Warunki naturalne w Mar Menor sprawiają, że praktycznie każda z tamtejszych nieruchomości cieszy się widokiem na morze. 

Costa de Almería rozciąga się na długości ok. 200 km od miejscowości Adra na zachodzie do graniczącego z Costa Calida - San Juan de los Terreros. Wybrzeże obejmuje część rezerwatu El Cabo de Gata z grupą skał wulkanicznych i wydmami. Dalej na północ są liczne zaciszne zatoczki, szerokie i piaszczyste plaże, kameralne kurorty i urocze wioski rybackie. Costa Almeria to niesłusznie niedoceniona część Andaluzji.

O niesamowitej lokalizacji wybrzeża decyduje bliskość Afryki Północnej i Sierra Nevada (z najwyższymi szczytami Hiszpanii). Dzięki temu piękne, piaszczyste, szerokie plaże łączą się z ośnieżonymi szczytami wysokich gór. Subtropikalny, niezwykle łagodny mikroklimat, charakterystyczny dla tego miejsca, wyróżnia przede wszystkim 320 słonecznych dni w roku oraz średnia temperatura około 20 ° C. Warunki klimatyczne sprzyjają występowaniu owoców i drzew tropikalnych, dojrzałej oraz typowo śródziemnomorskiej roślinności. Najbardziej popularne na wybrzeżu owoce tropikalne to: mango, awokado, banany, papaja.

Życie na Costa del Sol zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Przepiękne krajobrazy, imponujące zabytki i najlepsza infrastruktura turystyczna, a przede wszystkim najcieplejszy w Hiszpanii klimat sprawiają, że Costa del Sol jest najpopularniejszym regionem wśród zagranicznych rezydentów w Hiszpanii. Nie przez przypadek wybrzeże to nazywamy Wybrzeżem Słońca. Bliskość Afryki sprawia, że ciepłe i słoneczne są tu nawet zimy, a okolice miasta Marbella upodobały sobie gwiazdy kina, sportu i inni światowej sławy celebryci.

Costa de la Luz (hiszp. Wybrzeże Światła) leży w zachodniej części regionu Andaluzja. Obejmuje wybrzeże atlantyckie Hiszpanii od Gibraltaru po ujście Gwadiany. Piasek na Costa de la Luz ma przepiękny, złoty kolor - inny niż na Costa del Sol, więc plaże są tam zdecydowanie piękniejsze niż na sąsiednim wybrzeżu.

Archipelag Balearów składa się z pięciu zamieszkałych wysp oraz kilku niezamieszkałych, zwanych „islotes”. Archipelag dzieli się na dwie grupy większych wysp: na północnym wschodzie – Mallorca, Menorca i niezamieszkała Cabrera oraz nieznacznie oddalone od nich na południowy zachód - Ibiza i Formentera. Łagodny klimat śródziemnomorski charakteryzuje się upalnym latem i ciepłą zimą, kiedy temperatura zazwyczaj nie spada poniżej 7 stopni C. Baleary co roku odwiedza około 15 milionów turystów, co w porównniu do liczby stałych mieszkańców (ok. 1 mln) jest to liczbą imponującą, ponieważ na jednego stałego mieszkańca przypada ok. 15 turystów!

Wyspy Kanaryjskie to niewątpliwie jedna z najlepszych lokalizacji na drugi dom lub wakacyjny apartament ze względu na pogodę. Zimą Na Lanzarote i Fuerteventurze temperatura wynosi 20-25 stopni C, a na niebie nie ma żadnej chmury. Niewątpliwie każda z wysp jest zupełnie inna, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania polecamy naszym Klientom rekonesans na każdej z siedmiu wysp archipelagu. Wszystkie wyspy archipelagu są pochodzenia wulkanicznego.

Wybrane oferty z tego wybrzeża zobacz wszystkie >>
Willa w Arenys del Mar

Costa Brava

nr oferty162

875 000

Nieruchomość bankowa

Mała dostępność
Arenys del Mar
ilość pokoi : 5
ilość łazienek : 3
ilość sypialni : 4
szczegóły oferty
Apartament w Barcelona

Costa Brava

nr oferty164

449 878

Mała dostępność
Barcelona
ilość pokoi : 3
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 2
szczegóły oferty
Apartament w Barcelona

Costa Brava

nr oferty358

488 642

Mała dostępność
Barcelona
ilość pokoi : 2
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 3
szczegóły oferty
Apartament w Barcelona

Costa Brava

nr oferty370

260 000

Mała dostępność
Barcelona
ilość pokoi : 2
ilość łazienek : 1
ilość sypialni : 1
szczegóły oferty
Apartament w Barcelona

Costa Brava

nr oferty396

385 000

Nieruchomość inwestycyjna

Barcelona
ilość pokoi : 2
ilość łazienek : 1
ilość sypialni : 1
szczegóły oferty

Costa Brava, czyli Dzikie Wybrzeże to ponad 200-kilometrowy pas plaż, klifów, zielonych, porośniętych śródziemnomorskimi piniami wzgórz oraz uroczych, cichych, nadmorskich zatoczek, który ciągnie się od Barcelony w kierunku północnym, aż do granicy z Francją.

Costa Brava 2

Nazwę "Costa Brava" (Dzikie Wybrzeże) wymyślił poeta Ferran Agullo podziwiając panoramę wybrzeża ze wzgórza Ermita de Sant Elm nieopodal Sant Feliu de Guixols. Znajduje się tam wykuty w skale napis przypominający genezę tej nazwy. Widok jest naprawdę przepiękny: strome klify, opadające niemal pionowo wprost do morza, ciągną się na odcinku wielu kilometrów.

Costa Brava w większości należy do prowincji Girona, ze stolicą o tej samej nazwie. Część Costa Brava od miejscowości Estartit nosi groźną nazwę Costa de la Mort (Wybrzeże Śmierci), ale już dalej wcina się w ląd łagodnym półkolem Golf de Roses (Zatoka Róż). Costa Brava uważana jest przez wielu za najpiękniejszą część wybrzeża Hiszpanii. Znajdziemy tutaj zarówno szerokie piaszczyste plaże, łagodnie opadające ku morzu, jak i wysokie klify z głębokimi zatoczkami wdzierającymi się w głąb wybrzeża.

Upraszczając można powiedzieć, że północna część wybrzeża to dzikie i niezbyt zatłoczone zatoczki, małe i spokojne wioski, cisza i spokój. Miejsce dla spragnionych kontaktu z przyrodą i odpoczynku od cywilizacji. Z kolei im dalej na południe tym więcej śladów masowej turystyki: wielopiętrowe hotele, szerokie plaże i tłumy turystów. Jeśli ktoś lubi hałaśliwe życie nocne, nie będzie z pewnością narzekać.

Costa Brava 3
Costa Brava 4

Najbardziej popularną destynacją na Costa Brava jest oczywiście Barcelona. Niepowtarzalny klimat wąskich uliczek, niewielkich barów tapas oraz przede wszystkim urok architektury wybitnego twórcy, znanego na całym świecie Antonio Gaudiego, sprawia, że kto raz był w Barcelonie chce tam jak najszybciej wrócić.

Jedną z charakterystycznych cech wybrzeża Costa Brava jest występowanie równolegle dwóch oficjalnych języków: hiszpańskiego oraz katalońskiego. Większość ludności miejscowej w tej części Hiszpanii porozumiewa się w języku katalońskim, natomiast wszyscy znają i mogą komunikować się po hiszpańsku.

Zaletą posiadania swojej wymarzonej posiadłości na Costa Brava jest z pewnością dostępność lotniska w Barcelonie. Tanie linie lotnicze oferują bezpośrednie loty właściwie każdego dnia, co sprawia, że dom letniskowy w Hiszpanii jest na wyciągnięcie ręki. Tym samym stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla wszystkich, którzy chcą w niebanalny sposób spędzać nie tylko wakacje letnie i zimowe, ale także weekendy z przyjaciółmi.

Costa Brava to wybrzeże pełne niezapomnianych atrakcji i miejsc godnych polecenia. Znajdziemy tam szeroką gamę propozycji dla osób lubiących uprawiać sporty - tak letnie, jak i zimowe - czy też dla osób aktywnych turystycznie, poszukujących nowych, nieznanych zakątków z długą historią w tle. Niemniej jednak najbardziej popularną aktywnością na Costa Brava jest plażowanie, bowiem wybrzeże słynie z przepięknych plaż. Na Costa Brava znaleźć można nie tylko piękne, piaszczyste i świetnie wyposażone plaże w znanych kurortach, ale też bardzo kameralne plaże (cala), położone w malowniczych miejscach, pomiędzy malowniczymi klifami, gdzie można spędzić czas w spokojniejszej atmosferze, niemal w samotności podziwiając piękną katalońską przyrodę.

Z drugiej strony Costa Brava to wybrzeże, które zimą nie należy do najatrakcyjniejszych pod względem pogody w porównaniu do innych regionów Hiszpanii. W sezonie zimowym częste są opady deszczu, a nawet śniegu, a temperatury mogą spaść niekiedy poniżej 0. Dla osób spragnionych słońca w okresie jesienno-zimowym nie jest to zatem wymarzona lokalizacja.

Zakup nieruchomości na Costa Brava to nie tylko doskonały wybór lokalizacji na rodzinne wakacje, ale również dobra inwestycja. Apartamenty położone w Barcelonie, w sercu miasta, są drogą, ale pewną inwestycją. Z drugiej strony apartament na Costa Brava również daje możliwość pewnego zwrotu z kapitału poprzez wynajem nieruchomości turystom, którzy rokrocznie tłumie odwiedzają to wybrzeże.