Facebook logo
Wyszukaj wśród ofert
Wyszukaj w regionie
Numer oferty

Nieruchomości Costa de la Luz

Wybierz inne wybrzeże

Nazwę "Costa Brava" (Dzikie Wybrzeże) wymyślił poeta Ferran Agullo podziwiając panoramę wybrzeża ze wzgórza Ermita de Sant Elm nieopodal Sant Feliu de Guixols. Znajduje się tam wykuty w skale napis przypominający genezę tej nazwy. Widok jest naprawdę imponujący - olbrzymie skalne klify pionowo opadają wprost do morza na przestrzeni wielu kilometrów.

Costa Dorada (pol. Złote Wybrzeże) położone jest w południowej Katalonii. Obejmuje pas wybrzeża śródziemnomorskiego między ujściem rzeki Ebro na południu a Barceloną na północy. Stolicą Costa Dorada jest przepiękna Tarragona, położona w odległości ok. 100 km od Barcelony. Nieruchomości na Costa Dorada wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Azahar, czyli Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy obejmuje wybrzeże śródziemnomorskie między ujściem rzeki Ebro a miastem Sagunto, od którego rozpoczyna się już Costa de Valencia. Na Costa de Azahar znajduje się wiele popularnych wśród Hiszpanów kurortów nadmorskich. Nieruchomości na Costa de Azahar wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Valecia to pas wybrzeża rozciągający się na obszarze ok. 100 km, od Sagunto (na północy) do Olivy (na południu). Najciekawsze miejsce, jakie ma do zaoferowania walenckie wybrzeże, to stolica regionu Walencja – miasto niezwykle barwne i turystycznie atrakcyjne. Nieruchomości w tym regionie wyszukujemy tylko na zlecenie.

Na Costa Blanca można znaleźć całą okazałość świata śródziemnomorskiego - wspaniałe łańcuchy górskie, przepiękne skalne formacje zatopione w morzu, nowoczesne kurorty i ciągnące się kilometrami złociste plaże. Łagodny klimat i ponad 218 km wybrzeża stwarza idealne warunki do wypoczynku. Stolicą regionu jest słoneczne Alicante, czyli w języku Maurów "Źródło Światła".

Najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną częścią wybrzeża Costa Cálida jest „Mar Menor” – Morze Mniejsze, które stanowi rozległą lagunę, oddzieloną od morza 22-kilometrową mierzeją. Warunki naturalne w Mar Menor sprawiają, że praktycznie każda z tamtejszych nieruchomości cieszy się widokiem na morze. 

Costa de Almería rozciąga się na długości ok. 200 km od miejscowości Adra na zachodzie do graniczącego z Costa Calida - San Juan de los Terreros. Wybrzeże obejmuje część rezerwatu El Cabo de Gata z grupą skał wulkanicznych i wydmami. Dalej na północ są liczne zaciszne zatoczki, szerokie i piaszczyste plaże, kameralne kurorty i urocze wioski rybackie. Costa Almeria to niesłusznie niedoceniona część Andaluzji.

O niesamowitej lokalizacji wybrzeża decyduje bliskość Afryki Północnej i Sierra Nevada (z najwyższymi szczytami Hiszpanii). Dzięki temu piękne, piaszczyste, szerokie plaże łączą się z ośnieżonymi szczytami wysokich gór. Subtropikalny, niezwykle łagodny mikroklimat, charakterystyczny dla tego miejsca, wyróżnia przede wszystkim 320 słonecznych dni w roku oraz średnia temperatura około 20 ° C. Warunki klimatyczne sprzyjają występowaniu owoców i drzew tropikalnych, dojrzałej oraz typowo śródziemnomorskiej roślinności. Najbardziej popularne na wybrzeżu owoce tropikalne to: mango, awokado, banany, papaja.

Życie na Costa del Sol zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Przepiękne krajobrazy, imponujące zabytki i najlepsza infrastruktura turystyczna, a przede wszystkim najcieplejszy w Hiszpanii klimat sprawiają, że Costa del Sol jest najpopularniejszym regionem wśród zagranicznych rezydentów w Hiszpanii. Nie przez przypadek wybrzeże to nazywamy Wybrzeżem Słońca. Bliskość Afryki sprawia, że ciepłe i słoneczne są tu nawet zimy, a okolice miasta Marbella upodobały sobie gwiazdy kina, sportu i inni światowej sławy celebryci.

Costa de la Luz (hiszp. Wybrzeże Światła) leży w zachodniej części regionu Andaluzja. Obejmuje wybrzeże atlantyckie Hiszpanii od Gibraltaru po ujście Gwadiany. Piasek na Costa de la Luz ma przepiękny, złoty kolor - inny niż na Costa del Sol, więc plaże są tam zdecydowanie piękniejsze niż na sąsiednim wybrzeżu.

Archipelag Balearów składa się z pięciu zamieszkałych wysp oraz kilku niezamieszkałych, zwanych „islotes”. Archipelag dzieli się na dwie grupy większych wysp: na północnym wschodzie – Mallorca, Menorca i niezamieszkała Cabrera oraz nieznacznie oddalone od nich na południowy zachód - Ibiza i Formentera. Łagodny klimat śródziemnomorski charakteryzuje się upalnym latem i ciepłą zimą, kiedy temperatura zazwyczaj nie spada poniżej 7 stopni C. Baleary co roku odwiedza około 15 milionów turystów, co w porównniu do liczby stałych mieszkańców (ok. 1 mln) jest to liczbą imponującą, ponieważ na jednego stałego mieszkańca przypada ok. 15 turystów!

Wyspy Kanaryjskie to niewątpliwie jedna z najlepszych lokalizacji na drugi dom lub wakacyjny apartament ze względu na pogodę. Zimą Na Lanzarote i Fuerteventurze temperatura wynosi 20-25 stopni C, a na niebie nie ma żadnej chmury. Niewątpliwie każda z wysp jest zupełnie inna, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania polecamy naszym Klientom rekonesans na każdej z siedmiu wysp archipelagu. Wszystkie wyspy archipelagu są pochodzenia wulkanicznego.

Wybrane oferty z tego wybrzeża zobacz wszystkie >>
Apartament w Tarifa

Costa de la Luz

nr oferty693

375 705

Tarifa
ilość pokoi : 4
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 3
szczegóły oferty
Apartament w Tarifa

Costa de la Luz

nr oferty694

198 000

Tarifa
ilość pokoi : 2
ilość łazienek : 1
ilość sypialni : 1
szczegóły oferty
Apartament w Tarifa

Costa de la Luz

nr oferty876

476 578

Tarifa
ilość pokoi : 3
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 2
szczegóły oferty
Willa w Ayamonte

Costa de la Luz

nr oferty966

252 826

Ayamonte
ilość pokoi : 4
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 3
szczegóły oferty

Costa de la Luz (hiszp. Wybrzeże Światła) leży w zachodniej części regionu Andaluzja. Obejmuje wybrzeże od Gibraltaru aż do granicy z Portugalią. Oblewa je Ocean Atlantycki.

Charakterystyczny piasek na Costa de la Luz jest drobniejszy i ma bardziej złoty kolor niż sąsiadujące wybrzeże Costa del Sol.

Nazwa "Wybrzeże Światła" nawiązuje do słonecznego klimatu wybrzeża, gdzie słońce świeci przez ponad 300 dni w roku. Krajobraz na Costa de la Luz jest bardzo zróżnicowany – od szerokich plaż, zacisznych zatoczek po lasy Sierra Aracena i gaje pomarańczowe. Rozległe plaże na Costa de la Luz są bardziej okazałe niż na Costa del Sol dzięki występowaniu wydm. Jest to jednocześnie ulubione miejsce, dla osób uprawiających sporty wodne, a przede wszystkim kitesurfing, windsurfing dzięki występowaniu silnych wiatrów znad Oceanu. Niemałym zainteresowaniem cieszy się także nurkowanie, które przyciąga na wybrzeże amatorów tego sportu. Charakterystyczne dla Costa de la Luz klify i zatoczki występują na odcinku wschodnim wybrzeża, w pobliżu Barbate i wokół Campo de Gibraltar.

Costa de la Luz wyróżnia nie tylko występowanie bardzo atrakcyjnych kurortów turystycznych, wśród których należy wymienić Caños de Meca, Isla Canela, Isla Cristina i Islantlilla, ale także stare zabytkowe miasta, pozwalające poczuć atmosferę prawdziwej Hiszpanii i Andaluzji, do których należą: Kadyks oraz Huelva.

   

Szczególnym zaintersowaniem wśród turystów cieszą się miejscowości: Isla Canela oraz Caños de Meca.

Isla Canela leży na wyspie połączonej mostem z miejscowością Ayamonte. W odległości 60 km od miejscowości leży ważny ośrodek turystyczny Huelva oraz w odległości około 130 km od Sewilli. Usytuowanie miejscowości nad górnym ujściem rzeki Guadiana zapewnia dobre warunki do uprawiania raftingu i kajakarstwa. Mimo, że jest to niewielki kurort turystyczny, znajdziecie tu Państwo wszelkie udogodnienia, pozwalające przyjemnie spędzić wakacje. W Isla Canela, oprócz sportów wodnych, można uprawiać sporty bardziej elitarne - znajdują się tu pole golfowe i szkoły oferujące specjalne kursy gry w golfa. Miejscowość to także raj dla żeglarzy - wiejące tu wiatry stwarzają świetne warunki do żeglowania w złocistym słońcu, istnieje tu nawet klub żeglarski, w którym od czasu do czasu odbywają się imprezy szantowe.

Caños de Meca to mała miejscowość turystyczna na południu regionu. Swoją popularność zawdzięcza dogodnej lokalizacji - leży w odległości 55 km na południe od centrum miasta Cádiz i 85 km na północny zachód od miasta Algeciras. Turyści chętnie odwiedzają tę miejscowość ze względu na długą piaszczystą i czystą plażę i krajobraz otaczających ją urwisk skalnych. W zatoczkach plaży panują dobre warunki do nurkowania.