Nieruchomości Costa Tropical

W tej chwili nie posiadamy ofert z regionu Costa Tropical

Region Costa Tropical

Costa Tropical to jedno z najbardziej atrakcyjnych i jednocześnie najmniej zagospodarowanych wybrzeży Hiszpanii. Położone jest w prowincji Granada w Andaluzji, pomiędzy Costa del Sol i Costa de Almeria.

O wybrzeżu

O niesamowitej lokalizacji wybrzezą decyduje bliskość Afryki Północnej i Sierra Nevada (z najwyższymi szczytami Hiszpanii). Dzięki temu piękne, piaszczyste, szerokie plaże łączą się z ośnieżonymi szczytami wysokich gór. Subtropikalny, niezwykle łagodny mikroklimat, charakterystyczny dla tego miejsca, wyróżnia przede wszystkim 320 słonecznych dni w roku oraz średnia temperatura około 20 ° C. Warunki klimatyczne sprzyjają występowaniu owoców i drzew tropikalnych, dojrzałej oraz typowo śródziemnomorskiej roślinności. Najbardziej popularne na wybrzeżu owoce tropikalne to: mango, awokado, banany, papaja.

Klify, zatoczki i długie plaże tworzą krajobraz tego wybrzeża, które niegdyś było podbijane przez takie starożytne ludy jak: Fenicjanie, Rzymianie oraz Arabowie, których ślady obecności możemy obserwować nawet dzisiaj. Costa Tropical zachwyca bogactwem kultur, różnorodnością zabytków oraz krajobrazów, co czyni je szczególnie atrakcyjnym miejscem na letnie oraz zimowe wakacje.

Na wybrzeżu Costa Tropical można wyróżnić pięć znaczących kurortów: Almuñécar, Salobreña, Motril, Castell de Ferro i La Rabita. Wszystkie z doskonałą infrastrukturą turystyczną są idealne do uprawiania wielu sportów wodnych, takich jak: windsurfing, surfing, nurkowanie, wędkarstwo, żeglarstwo, narty wodne, golf, tenis, squash, jazda konna, itp.. Sierra Nevada, której nasłynniejsza stacja narciarska w Pradollano znajduje się ok. 90 km od plaży zapewnia świetne warunki do narciarstwa i alpinizmu na wysokości do ponad 3000 m.n.p.m.

Na Costa Tropical znajdziemy ponadto urokliwe przystanie, wysokie klify oraz ustronne plaże, które decydują o wyjątkowości tego miejsca. Warto jednakże wspomnieć o tym, że plaże na Costa Tropical są inne niż np. na sąsiednim Costa del Sol. Mianowicie piasek jest czarny i gruboziarnisty. Jest to szczególnie uciążliwie w upalne dni latem, kiedy staje się on szczególnie gorący. Z drugiej jednak strony posiadanie nieruchomości na Costa Tropical wiąże się z niespotykanym przywilejem: przed południem można szusować na nartach w górach Sierra Nevada, a po sjeście już opalać się na plaży w pełnym słońcu. Miejsc o tak zróżnicowanych atrakcjach można znaleźć na mapie Europy naprawdę niewiele.