Facebook logo
Wyszukaj wśród ofert
Wyszukaj w regionie
Numer oferty

Lanzarote

Wybierz inne wybrzeże

Nazwę "Costa Brava" (Dzikie Wybrzeże) wymyślił poeta Ferran Agullo podziwiając panoramę wybrzeża ze wzgórza Ermita de Sant Elm nieopodal Sant Feliu de Guixols. Znajduje się tam wykuty w skale napis przypominający genezę tej nazwy. Widok jest naprawdę imponujący - olbrzymie skalne klify pionowo opadają wprost do morza na przestrzeni wielu kilometrów.

Costa Dorada (pol. Złote Wybrzeże) położone jest w południowej Katalonii. Obejmuje pas wybrzeża śródziemnomorskiego między ujściem rzeki Ebro na południu a Barceloną na północy. Stolicą Costa Dorada jest przepiękna Tarragona, położona w odległości ok. 100 km od Barcelony. Nieruchomości na Costa Dorada wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Azahar, czyli Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy obejmuje wybrzeże śródziemnomorskie między ujściem rzeki Ebro a miastem Sagunto, od którego rozpoczyna się już Costa de Valencia. Na Costa de Azahar znajduje się wiele popularnych wśród Hiszpanów kurortów nadmorskich. Nieruchomości na Costa de Azahar wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Valecia to pas wybrzeża rozciągający się na obszarze ok. 100 km, od Sagunto (na północy) do Olivy (na południu). Najciekawsze miejsce, jakie ma do zaoferowania walenckie wybrzeże, to stolica regionu Walencja – miasto niezwykle barwne i turystycznie atrakcyjne. Nieruchomości w tym regionie wyszukujemy tylko na zlecenie.

Na Costa Blanca można znaleźć całą okazałość świata śródziemnomorskiego - wspaniałe łańcuchy górskie, przepiękne skalne formacje zatopione w morzu, nowoczesne kurorty i ciągnące się kilometrami złociste plaże. Łagodny klimat i ponad 218 km wybrzeża stwarza idealne warunki do wypoczynku. Stolicą regionu jest słoneczne Alicante, czyli w języku Maurów "Źródło Światła".

Najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną częścią wybrzeża Costa Cálida jest „Mar Menor” – Morze Mniejsze, które stanowi rozległą lagunę, oddzieloną od morza 22-kilometrową mierzeją. Warunki naturalne w Mar Menor sprawiają, że praktycznie każda z tamtejszych nieruchomości cieszy się widokiem na morze. 

Costa de Almería rozciąga się na długości ok. 200 km od miejscowości Adra na zachodzie do graniczącego z Costa Calida - San Juan de los Terreros. Wybrzeże obejmuje część rezerwatu El Cabo de Gata z grupą skał wulkanicznych i wydmami. Dalej na północ są liczne zaciszne zatoczki, szerokie i piaszczyste plaże, kameralne kurorty i urocze wioski rybackie. Costa Almeria to niesłusznie niedoceniona część Andaluzji.

O niesamowitej lokalizacji wybrzeża decyduje bliskość Afryki Północnej i Sierra Nevada (z najwyższymi szczytami Hiszpanii). Dzięki temu piękne, piaszczyste, szerokie plaże łączą się z ośnieżonymi szczytami wysokich gór. Subtropikalny, niezwykle łagodny mikroklimat, charakterystyczny dla tego miejsca, wyróżnia przede wszystkim 320 słonecznych dni w roku oraz średnia temperatura około 20 ° C. Warunki klimatyczne sprzyjają występowaniu owoców i drzew tropikalnych, dojrzałej oraz typowo śródziemnomorskiej roślinności. Najbardziej popularne na wybrzeżu owoce tropikalne to: mango, awokado, banany, papaja.

Życie na Costa del Sol zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Przepiękne krajobrazy, imponujące zabytki i najlepsza infrastruktura turystyczna, a przede wszystkim najcieplejszy w Hiszpanii klimat sprawiają, że Costa del Sol jest najpopularniejszym regionem wśród zagranicznych rezydentów w Hiszpanii. Nie przez przypadek wybrzeże to nazywamy Wybrzeżem Słońca. Bliskość Afryki sprawia, że ciepłe i słoneczne są tu nawet zimy, a okolice miasta Marbella upodobały sobie gwiazdy kina, sportu i inni światowej sławy celebryci.

Costa de la Luz (hiszp. Wybrzeże Światła) leży w zachodniej części regionu Andaluzja. Obejmuje wybrzeże atlantyckie Hiszpanii od Gibraltaru po ujście Gwadiany. Piasek na Costa de la Luz ma przepiękny, złoty kolor - inny niż na Costa del Sol, więc plaże są tam zdecydowanie piękniejsze niż na sąsiednim wybrzeżu.

Archipelag Balearów składa się z pięciu zamieszkałych wysp oraz kilku niezamieszkałych, zwanych „islotes”. Archipelag dzieli się na dwie grupy większych wysp: na północnym wschodzie – Mallorca, Menorca i niezamieszkała Cabrera oraz nieznacznie oddalone od nich na południowy zachód - Ibiza i Formentera. Łagodny klimat śródziemnomorski charakteryzuje się upalnym latem i ciepłą zimą, kiedy temperatura zazwyczaj nie spada poniżej 7 stopni C. Baleary co roku odwiedza około 15 milionów turystów, co w porównniu do liczby stałych mieszkańców (ok. 1 mln) jest to liczbą imponującą, ponieważ na jednego stałego mieszkańca przypada ok. 15 turystów!

Wyspy Kanaryjskie to niewątpliwie jedna z najlepszych lokalizacji na drugi dom lub wakacyjny apartament ze względu na pogodę. Zimą Na Lanzarote i Fuerteventurze temperatura wynosi 20-25 stopni C, a na niebie nie ma żadnej chmury. Niewątpliwie każda z wysp jest zupełnie inna, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania polecamy naszym Klientom rekonesans na każdej z siedmiu wysp archipelagu. Wszystkie wyspy archipelagu są pochodzenia wulkanicznego.

Nieruchomości Lanzarote

Lanzarote to jedna ze słonecznych Wysp Kanaryjskich, kojarząca się chyba wszystkim z nietypowym, wulkanicznym, niemalże baśniowym krajobrazem. Od pozostałych wysp tego archipelagu różni się przede wszystkim cieplejszym i bardziej suchym klimatem, co zawdzięcza napływowi powietrza znad pobliskiej Sahary. Znajdziemy tu różnorodne plaże, nie tylko te ciemne, wulkaniczne, charakterystyczne dla tego regionu, ale również te o jasnym piasku. Niewątpliwym atutem Lanzarote jest także znacznie mniejszy niż w innych regionach Hiszpanii ruch turystyczny. Dodatkowo władzom wyspy zależy na zachowaniu równowagi z naturą, dlatego krajobraz, jaki możemy tu podziwiać, nie został właściwie przekształcony przez człowieka i zachował swój naturalny urok. Klimat Lanzarote sprzyja wypoczynkowi przez cały rok. Średnia temperatura w zimie wynosi ponad 18 st. C, a latem nie spada poniżej 24 st. C. Temperatura wody w oceanie waha się pomiędzy 18 a 22 st. C. Charakterystyczne dla tego regionu białe domy z zielonymi (w głębi lądu) i niebieskimi (na wybrzeżu) okiennicami dodają uroku tej i tak już bardzo malowniczej wyspie. Lanzarote oferuje również szereg innych atrakcji: zapierający dech w piersiach park narodowy Timanfaya, olbrzymi ogród kaktusów, niesamowite formacje skalne, jaskinie, groty, gejzery, podziemne jeziora, a także bardzo interesujące obiekty unikalnej architektury będące spuścizną po twórczości urodzonego na wyspie, ale słynnego na cały świat, hiszpańskiego artysty Cesara Manrique.

To tylko niektóre z wielu powodów, dla których warto odwiedzić Lanzarote. Gdy już damy się oczarować unikalnemu krajobrazowi tej wyspy, warto pomyśleć o zakupie własnej nieruchomości w tym regionie. Dzięki temu nie będziemy szukać za każdym razem hotelu czy domu do wynajęcia. Będziemy posiadać własną, dopasowaną do swoich potrzeb i stylu życia nieruchomość, swój drugi dom. Lanzarote jak i całe Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii, a więc także do Unii Europejskiej, dzięki czemu obywatele Unii, którzy chcą się tu osiedlić na stałe albo po prostu zainwestować w dom lub apartament w tym regionie, mogą to zrobić z naszą pomocą bez większych trudności. Pomoc doświadczonego biura nieruchomości, które od lat aktywnie działa na hiszpańskim rynku znacznie usprawni ten proces i uczyni go w pełni bezpiecznym. Zakup nieruchomości jest dobrą lokatą kapitału zarówno wtedy, kiedy zamierzamy z niej korzystać sami, jak również, kiedy decydujemy się na wynajem naszej nieruchomości turystom odwiedzającym Hiszpanię i Wyspy Kanaryjskie.

Nieruchomości dostępne na Lanzarote są bardzo różnorodne. Apartamenty są idealnym rozwiązaniem zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi. Można też przeznaczyć taki apartament na wynajem, ponieważ ten typ nieruchomości cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Zazwyczaj w strefie wspólnej znajduje się basen i ogród, które są idealnym miejscem do odpoczynku. Apartamenty w tym regionie Hiszpanii często położone są w mniejszych miejscowościach, w bliskim kontakcie z naturą, ale dzięki temu są idealnym miejscem do odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. Domy i wille na Lanzarote to idealny wybór dla dużych rodzin lub osób ceniących luksus, wygodę i prywatność. Na wyspie można znaleźć różne rodzaje domów: domy szeregowe lub większe wille dysponujące często nawet czterema czy pięcioma sypialniami. Większość tego typu nieruchomości posiada również piękny ogród oraz indywidualny basen, często z możliwością rozkoszowania się pięknym widokiem na wulkan czy morze.