Co to jest rekonesans i dlaczego jesień to najlepszy moment?

Rekonesans to ważny etap w procesie zakupu nieruchomości, a zarazem jest to etap początkowy i inicjujący proces poszukiwania nieruchomości w Hiszpanii. Niemniej jednak, aby móc go rozpocząć musimy już wiedzieć, w którym regionie Hiszpanii poszukujemy naszego drugiego domu.

18.09.2023

Rekonesans to ważny etap w procesie zakupu nieruchomości, a zarazem jest to etap początkowy i inicjujący proces poszukiwania nieruchomości w Hiszpanii. Niemniej jednak, aby móc go rozpocząć musimy już wiedzieć, w którym regionie Hiszpanii poszukujemy naszego drugiego domu.

Rekonesans polega na zapoznaniu Klienta z wstępnie wyselekcjonowanymi dla niego nieruchomościami z oferty wcześniej wybranego obszaru: Costa Brava, Barcelona, Costa Dorada, Walencja, Costa Blanca, Costa Calida, Costa Tropical, Costa del Sol, Kadyks czy wyspy: Baleary – Majorka, Ibiza, Minorka czy Kanary – m. in. Teneryfa lub Fuerteventura. Ważne, aby wiedzieć, że każdy z tych obszarów, choć łączy jeden kraj i doskonała pogoda to także różni wiele czynników. Decydując się na nieruchomość w Hiszpanii powinniśmy określić, który region nas najbardziej interesuje i odpowiada naszym oczekiwaniom. Jeśli nie mamy wybranego obszaru dobrze zastanowić się wcześniej, co byłoby dla nas najważniejsze, w jakim otoczeniu będziemy się czuć najlepiej, jakie są połączenia z miasta, w którym mieszkamy na stałe, czy wolimy być blisko infrastruktury miejskiej czy natury, czy poszukujemy kurortu czy lokalnego, prawdziwie hiszpańskiego klimatu, w jaki sposób w danym miejscu możemy realizować nasze hobby, czy też w jakiej odległości jest niezbędna do tego infrastruktura, np.: golf, sporty wodne, wspinaczka górska, konie.

Rekonesans to rodzaj spotkania, do którego dochodzi w Hiszpanii, w celu zapoznania się z nieruchomościami wybranymi według wskazanych kryteriów, m.in.: dom / apartament, położenie, powierzchnia, cena nieruchomości w Hiszpanii. Długość oraz program rekonesansu każdorazowo dostosowywany jest do preferencji Klienta. Najczęściej rekonesans zajmuje 3-4 dni wraz z podróżą lotniczą. W przypadku CASA EN SOL, na życzenie Klienta, kompleksowo pomagamy w organizacji takiego wyjazdu i harmonogramu działań. Klientom towarzyszy jeden z naszych agentów znający zarówno język polski, jak i hiszpański. Poznanie wybranych ofert na miejscu pomaga podjąć finalną decyzję o zakupie – podkreśla Małgorzata Wargocka, dyrektorka sprzedaży CASA EN SOL.

Jesień jest najlepszym momentem, aby zaplanować rekonesans. Koniec lata – jesteśmy wypoczęci, naładowani wakacyjną energią. Wielokrotnie wracamy z dalszych lub bliższych podróży. To właśnie na wakacjach często pojawia się myśl o drugim domu w miejscu, gdzie panuje doskonała pogoda, jest dostęp do morza i przyjemna lokalna kultura pozwalające zapomnieć o stresach i będące wspaniałą odskocznią oraz miejscem wypoczynku. Hiszpania ze względu na swoje położenie, klimat, kulturę i warunki jest doskonałym kierunkiem, aby takie potrzeby realizować. Duży procent osób, które spędzają w Hiszpanii wakacje, później realnie zastanawia się nad zakupem nieruchomości w tym kraj czy dla siebie czy wyłącznie jako inwestycję. Statystycznie do trzeciego kwartału 2023 r. udział cudzoziemców w hiszpańskim rynku nieruchomości wyniósł ponad 21%.  

Jesień to czas, w którym też upał tak nie doskwiera, ale ponieważ mówimy o Hiszpanii, słońce dalej świeci, a dzień jest dużo dłuższy niż w Polsce. Warunki sprzyjają podróżowaniu i kilkugodzinnym spacerom, także po nieruchomościach. Na miejscu nie ma już tylu turystów, co zapewnia potrzebną w tym procesie przestrzeń. Większość punktów usługowych, także w kurortach, jest jeszcze otwarta, co pozwala nam przy okazji rekonesansu rozkoszować się jeszcze wakacyjną ofertą, ale już w bardziej kameralnym klimacie. Tych kilka dni przy dobrej organizacji i pomocy agenta możemy spożytkować jako przyjemną przerwę post-wakacyjną i oczywiście efektywnie, to znaczy poznając na żywo najciekawsze dla nas oferty, dzięki czemu możemy je realnie porównać, co pozwoli podjąć najlepszą decyzję. 

CASA EN SOL jako jedyna polska agencja nieruchomości ma w swojej ofercie nieruchomości niemal z każdego regionu Hiszpanii. Co za tym idzie firma ma świetne rozeznanie i będzie w stanie rzetelnie i fachowo także doradzić na etapie wyboru optymalnego miejsca dla Państwa drugiego domu.