Facebook logo

2018-02-04 Apartamenty w pięknej scenerii- Alicante

Zdjecie glówne

Piękne górskie szczyty, słońce, lazurowe morze, znakomita i zdrowa kuchnia oraz tysiące zabytków. Hiszpania to olbrzymi kraj, w którym historia przenika się z nowoczesnością, w którym ludzie są pogodni, cieszą się życiem i z sercem na dłoni witają każdego, kto docenia piękno Półwyspu Iberyjskiego. O wakacjach w kraju corridy, paelli i tapas marzą tysiące naszych rodaków. Okazuje się jednak, że Hiszpanię można nie tylko odwiedzać w wakacje, ale również zamieszkać tam na stałe i posiadać własny dom, który pełni rolę naszej drugiej, ale dla odmiany położonej w śródziemnomorskim klimacie, rezydencji.

Gdzie leży Alicante?

Hiszpanie należą do prawdziwych szczęśliwców. Ich kraj pokrywa znaczną część Półwyspu Iberyjskiego oraz dwa archipelagi: Baleary i Wyspy Kanaryjskie. Wyspy, które wyróżniają się łagodnym klimatem, piękną roślinnością i są świetnym miejscem na wypoczynek to jednak niejedyne miejsca, w które ściągają turyści, aby opalać się i zażywać kąpieli w ciepłym morzu. Alicante, miasto na wybrzeżu Costa Blanca, oferuje olbrzymią dawkę słońca przez cały rok, wiele ciekawych miejsc do zwiedzenia oraz jedne z najpiękniejszych plaż Morza Śródziemnego. Spoglądając na mapę Hiszpanii, na pewno łatwo znajdziemy Barcelonę, następnie kierując nasz wzrok w dół, na południe będzie Walencja, od której już tylko 200 km na południe znajduje się słoneczne Alicante – stolica malowniczego Białego Wybrzeża, czyli Costa Blanca.

Explanada de España - symbol Alicante

Alicante apartamenty w Hiszpanii

Explanada de España, inaczej Paseo de la Explanada to szeroka, długa na 500 metrów promenada, która ciągnie się wzdłuż portu. To prawdziwy symbol tego miasta, jeden z najbardziej znanych bulwarów Hiszpanii. Promenada powstawać zaczęła w drugiej połowie XX wieku, a jej projekt stworzył znacznie wcześniej miejski architekt Jose Guardiola Pico. I chociaż współczesna promenada nie przypomina tej z rysunków architekta, to służy spacerowiczom i widnieje na wielu pocztówkach oraz zdjęciach z tego miasta. A jest charakterystyczna, bo na posadzce króluje marmurowa, falista mozaika z płytek czerwonych, czarnych i białych. Nazywana sercem i duszą miasta Explanada de España jest żelaznym punktem w programie zwiedzania Alicante, ale także ulubionym miejscem spacerowym mieszkańców tego pięknego miasta. W pobliżu znaleźć można Puerto Marina, port pełen luksusowych jachtów, plażę Playa del Postiguet i górę Monte Benacantil. Możecie skorzystać z oferty którejś z licznych restauracji, kawiarni lub barów i spoglądać na zamek Santa Barbara i najbardziej charakterystyczne budynki miasta jak np.: la Casa Carbonell. Warto na promenadę zajrzeć w nocy, aby podziwiać piękne portowe iluminacje, czy niesamowitą plażę Postiguet skąpaną w świetle księżyca.

Pozostałości historii, czyli zabytki

Plaża, promenada, tradycyjne hiszpańskie bary tapas - oto coś dla ciała. Nie brakuje jednak w Alicante także zabytków, które zapewniają turystom i mieszkańcom doznań estetycznych. Wielowiekowa historia Hiszpanii, pełna licznych podbojów, mieszania się kultury chrześcijańskiej z muzułmańską, widoczna jest wciąż w najważniejszych budynkach, które były cichym świadkiem minionych dziejów.

Castillo de Santa Bárbara (Zamek św. Barbary)

Góruje nad miastem dzięki położeniu na górze Monte Benacantil. Nie można być w Alicante i nie zobaczyć oraz nie sfotografować tego miejsca. Został zbudowany przez Maurów, a w XIII wieku przejęli go Hiszpanie, którzy znacząco umocnili fortyfikacje. Później w XIX i XX wieku przez ponad 100 lat, aż do 1963 roku popadał w ruinę. Obecnie otwarty jest dla turystów i można wjechać do niego windą, aż na wysokość 140 metrów.

Dzielnica Barrio de Santa Cruz

Charakterystyczna dzielnica leży u stóp zamku św. Barbary. Turyści przychodzą do niej tłumnie, by podziwiać zdobione, kolorowe domy, z których każdy jest oryginalny, a wiele z nich to perełki architektury. Nie można tutaj poruszać się samochodem, a liczne wąskie uliczki sprawiają, że spacer po Barrio de Santa Cruz może trwać godzinami, zwłaszcza że nie brakuje tutaj schodów oraz wzniesień, które dla pieszego bez kondycji mogą stanowić pewną trudność.

Concatedral de San Nicolàs de Bari

To jeden z tych zabytków sakralnych, które trzeba zobaczyć. Kościół powstał w XVII wieku na miejscu meczetu. Renesansowy budynek z elementami gotyku oraz baroku i charakterystyczną niebieską kopułą jest mocno osłonięty budynkami, dlatego trzeba go trochę poszukać, kierując się na ulicę Calle San Pascual.

Basílica de Santa María

Oto najstarszy kościół w Alicante. Powstał w XIV-XVI w. w stylu walenckiego gotyku i także wzniesiony został na ruinach meczetu. Wyjątkowe są rzeźby i płaskorzeźby, które zdobią wejście do Basílica de Santa María. W środku warto przyjrzeć się bogato zdobionym obrazom, ciekawemu sklepieniu kościoła i pięknym arkadom.

Czy Alicante jest przeznaczone każdego?

Alicante apartamenty w Hiszpanii

W Alicante mieszka na stałe około 330 tys. mieszkańców, ale w sezonie urlopowym do miasta przyjeżdża kolejne 750 tys. osób. Długie, piaszczyste plaże, łagodny klimat i liczne zabytki sprawiają, że to hiszpańskie miasto staje się mekką miłośników sportów wodnych, kąpieli słonecznych i morskich, pysznej kuchni oraz zwiedzania z mapą w ręku. Turyści w wieku dojrzałym cenią hiszpańską pogodę, otwartość i ciepło mieszkańców, a młodzi korzystają z zabawy w dyskotekach i nocnych klubach. Do Alicante można przyjechać o każdej porze roku, bo nawet jesienią i zimą, kiedy temperatura powietrza oscyluje w okolicach 15-18 stopni, nikt się tutaj nie nudzi. Alicante, piękne hiszpańskie miasto, jest idealnym miejscem do wypoczynku. 

Kupno a wynajem apartamentu - wady i zalety

Osoby, które nie podróżują regularnie do Alicante, zwykle wybierają nocleg w hotelu. Te, które uważają, że Alicante warto odwiedzać częściej, ale cenią sobie niezależność i swobodę, decydują się często na wynajem apartamentu, co oczywiście wiąże się z kosztami, jakie trzeba ponieść oraz z poszukiwaniami lokum przed każdym przyjazdem do Hiszpanii. Własny apartament wydaje się w takim przypadku świetnym rozwiązaniem. Ceny mieszkań w Hiszpanii są zbliżone do tych w Polsce, a sposób ich zakupu podobny. W związku z tym, że jesteśmy w Unii Europejskiej, mamy prawo do kupowania nieruchomości i osiedlania się w krajach, które odpowiadają nam klimatem, cenami i atmosferą. Własny apartament w Alicante może być świetną inwestycją - lokowaniem oszczędności i sposobem na zarabianie, jeśli zdecydujemy się na wynajmowanie lokum turystom. Apartament w Hiszpanii na własność to także mieszkanie, które może stać się stałym domem na emeryturze. Biorąc pod uwagę też, że linie lotnicze oferują loty z Polski do Alicante już za kilkadziesiąt złotych, apartament może być miejscem weekendowego czy świątecznego wypoczynku, sposobem na krótki urlop i oderwanie się od codziennych trosk.

Apartamenty w Alicante tylko z casaensol.pl

apartamenty w Alicante

Od pomysłu, by kupić apartament w Alicante, do realizacji marzenia, droga wcale nie musi być kręta, wyboista i kosztowna. Casa en Sol to biuro nieruchomości, które specjalizuje się w sprzedaży apartamentów właśnie w Hiszpanii, starannie dobiera swoją ofertę, by klientom z Polski prezentować najnowocześniejsze nieruchomości na sprzedaż. Są to wysokiej klasy apartamenty i domy - wygodne, przestrzenne, ze świetnym dojazdem do najważniejszych dróg regionu. Piękne wnętrza, ale także tarasy, balkony, nierzadko wręcz urzekający widok z okien sprawiają, że mieszkanie w nich, także na co dzień, kojarzy się z luksusowymi wakacjami. Alicante, słoneczne miasto w Hiszpanii, ze swoimi plażami, zabytkami i piękną pogodą może stać się Państwa drugim domem i egzotyczną enklawą.