Centrum Hipiki Oliva Nova

Konie to bardzo majestatyczne zwierzęta, które wzbudzają zachwyt i zainteresowanie wielu ludzi. Jazda konna stała się w ostatnich latach bardzo popularnym sportem, co spowodowało wzrost ilości stadnin, które oferują usługi nauki jazdy konnej. Jeździectwo ma długą historię, sięgającą tysięcy lat, jednak ostatnimi czasy może poszczycić się byciem w czołówce sportów ekskluzywnych.

14.05.2024

Konie to bardzo majestatyczne zwierzęta, które wzbudzają zachwyt i zainteresowanie wielu ludzi. Jazda konna stała się w ostatnich latach bardzo popularnym sportem, co spowodowało wzrost ilości stadnin, które oferują usługi nauki jazdy konnej. Jeździectwo ma długą historię, sięgającą tysięcy lat, jednak ostatnimi czasy może poszczycić się byciem w czołówce sportów ekskluzywnych. 

Sport ten jest na tyle pasjonujący i wciągający, że wielu jego miłośników nie chce się z nim rozstawać nawet podczas swoich wyjazdów wakacyjnych, nie mówiąc już o osobach, które zakupiły nieruchomość w Hiszpanii i przeniosły się tam na stałe. Wielokrotnie pojawia się więc pytanie, czy Hiszpania oprócz pięknych plaż, świetnego klimatu i pysznego jedzenia ma też do zaoferowania jakieś aktywności sportowe?

W Hiszpanii można uprawiać masę różnych sportów. Największą popularnością cieszą się oczywiście sporty wodne, ale również polo czy golf. Natomiast, w ostatnim okresie, jeździectwo zyskało mocno na znaczeniu. Powstaje coraz więcej ośrodków jeździeckich, inaczej zwanych centrami hipiki. Standardowo, centrum hipiki oferuje naukę jazdy konnej wraz z nauką dbania o konia, czyszczenia go, czy siodłania. Wszystkie te czynniki pomagają w oswojeniu się z tymi zwierzętami, a co za tym idzie otwiera człowieka na pełne rozkoszowanie się tą formą rekreacji.

Na Półwyspie Iberyjskim bardzo wzrosło zainteresowanie centrami hipiki, tak więc powstawanie coraz to nowych jednostek nie jest niczym zaskakującym. Ośrodkiem godnym uwagi jest, cieszący się coraz większą popularnością, Ośrodek jeździecki na terenie Oliva Nova.

Oliva Nova to kompleks położony na hiszpańskim Costa Blanca w mieście Oliva w prowincji Walencja. Miasto słynie z 10 kilometrowej linii brzegowej, świetnej promenady, wielu sklepów, restauracji oraz urokliwych sadów cytrusowych. Atrakcyjności tego miasteczka dodaje jego bliskie umiejscowienie względem lotnisk. Dojazd samochodem z lotniska w Alicante to około 110km, a z lotniska w Walencji 93km, co jeśli wybierze się autostradę zajmuje mniej niż godzinę czasu. Dodatkowo, w miesiącach letnich, jest również bezpośredni autobus jadący z Madrytu prosto do Oliva Nova.

Oliva Nova posiada szeroki wachlarz usług i udogodnień, zaczynając od pięknej plaży, dobrze wyposażonych boisk np. do piłki nożnej czy koszykówki, po obszerne pola golfowe, aż wreszcie kończąc na doskonałym ośrodku do jazdy konnej.

Ośrodek jeździecki Oliva Nova mieści się w pobliżu 14 dołka tamtejszego pola golfowego, ma zatem świetne widoki na grających golfistów, na piękny teren zielony, a dodatkowo oferuje różnorodność przestrzeni plenerowych, ponieważ jeździć można również po plaży, wzdłuż linii brzegowej, a dzięki temu można rozkoszować się morską bryzą i ładną panoramą o każdej porze roku.

Otwarcie tego centrum hipiki oznaczało otwarcie się na europejskie jeździectwo, a obecnie znajduje się między najlepszymi międzynarodowymi miejscami do jazdy konnej. To właśnie tam udało się przyciągnąć najlepszych jeźdźców z ponad 44 krajów i 5 kontynentów. Ośrodek ten ma uprawnienia do organizowania krajowych i międzynarodowych zawodów w ujeżdżaniu i skokach przez przeszkody. Co roku odbywa się tam Śródziemnomorski Turniej Jeździecki, czy międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody „Wiosna MET” i „Jesień MET”.

Z tych właśnie przyczyn, centrum hipiki, Oliva Nova wydaje się być świetnym miejscem dla zapalonych miłośników koni i jazdy konnej, jak również może być ciekawą formą spędzenia czasu dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem.