Dom wakacyjny w Hiszpanii- czy to dobry pomysł?

Dom wakacyjny w Hiszpanii to nie jest marzenie leżące poza zasięgiem Państwa możliwości finansowych.

03.03.2018

Dom wakacyjny w Hiszpanii to nie jest marzenie leżące poza zasięgiem Państwa możliwości finansowych. Gdyby tak było, biura pośrednictwa pomagające Polakom znaleźć ich wymarzone domy nad błękitnym ciepłym oceanem albo lazurowym morzem nie miałyby tyle pracy. Tymczasem zainteresowanie Półwyspem Iberyjskim stale rośnie, a rodacy mają nie tyle coraz większe, ile coraz bardziej precyzyjne oczekiwania odnośnie do ich wakacyjnych nieruchomości.

Wydaje się, że boom na wakacyjne apartamenty nad polskim morzem już się skończył. Kto planował zakup mieszkania bądź większej nieruchomości pod wynajem, zrobił to jakiś czas temu i teraz albo zarabia dzięki trafionej inwestycji, albo... jest rozczarowany. Pogoda na wybrzeżu bywa kapryśna i nieprzewidywalna. Są sezony wiosenno-letnie (jak tegoroczny), które napawają optymizmem. Nie brakuje słońca i turystów. Ale sezon trwa nad Bałtykiem i tak krócej niż w cieplejszych rejonach Europy. A kiedy na plaży pozostają już tylko mewy, wakacyjny apartament stoi pusty albo jest wynajmowany okazjonalnie. Pocieszeniem jest fakt, że sam inwestor może z niego korzystać, kiedy tylko zechce, ale jeśli chce zarobić na wynajmie, musi wybrać się do swojego apartamentu po sezonie - tylko czy ma ochotę jechać nad morze, kiedy po słońcu już ani śladu...? A gdyby tak zdecydowali się Państwo przenieść swoje doświadczenia jako właściciela domu wakacyjnego na inny grunt? Gdyby dali się Państwo przekonać do nieruchomości w Hiszpanii, gdzie ciepło i słonecznie jest praktycznie przez cały okrągły rok?

Nie bez powodu kochamy Hiszpanię. Tu życie toczy się wolniej, co dnia można korzystać z dobrodziejstw sjesty, a temperament rodowitych mieszkańców sprawia, że w nawet największe upały chce się bawić, zwłaszcza wieczorami. Doskonała kuchnia, piękne i długie wybrzeże, zachwycająca architektura i niezwykle atrakcyjne warunki klimatyczne czynią Półwysep Iberyjski jednym z najbardziej pożądanych wakacyjnych kierunków. Obok rejonów stricte turystycznych, jak Costa del Sol, Hiszpania to także rejony, w których można poznać prawdziwe życie autochtonów, zasmakować lokalnych potraw i win, podziwiać dziewiczą przyrodę. Hiszpania jest na tyle zróżnicowana, że znajdzie tu coś dla siebie i miłośnik nocnego życia w kurorcie czy metropolii, i wyznawca filozofii slow life. Nie ma co stawiać pytania czy, ale w jaki sposób kupić swój dom w Hiszpanii i jak znaleźć taki, który spełni wszystkie Państwa oczekiwania. Jeśli tylko dysponują Państwo wolnymi środkami i chcą je ulokować w taki sposób, żeby już nie musieć wybierać, czy dom wakacyjny ma na siebie zarabiać, czy ma być Państwa osobistym azylem, warto zlecić nam rozpoznanie rynku nieruchomości w Hiszpanii i znalezienie nieruchomości odpowiadającej wszelkim Waszym preferencjom.

Tym, co najsilniej przyciąga inwestorów indywidualnych do Hiszpanii jest bezsprzecznie jej śródziemnomorski klimat i wielkość wybrzeża. Bajeczne krajobrazy zróżnicowana flora i fauna, urzekające zabytki i nowoczesna infrastruktura sprawiają, że posiadanie własnego domu w Hiszpanii można uznać za luksus. Szczególnie popularne lokalizacje nieruchomości wakacyjnych znajdują się w pasie nadmorskim od Barcelony na północnym-wschodzie, przez Walencję i Alicante aż do Gibraltaru na południowym-zachodzie. Domy w Hiszpanii usytuowane nad morzem to zawsze doskonała inwestycja. To nie tylko radość dla Państwa i Waszych bliskich, ale także gwarancja, że jeśli z jakiegoś powodu będą Państwo musieli swoje siedlisko sprzedać i dom trafi na rynek wtórny, to znajdą się chętni nabywcy i uda się uzyskać dobrą cenę. Czy coś działa na wyobraźnię silniej, niż dom z widokiem na morze albo na ocean? Zakup nieruchomości w Hiszpanii wiąże się z wyasygnowaniem dużej sumy pieniędzy. Jest to jednak inwestycja bezpieczna i długoterminowa. Będąc właścicielami domu wakacyjnego w Hiszpanii mogą Państwo podnajmować go turystom, ale także spędzać w nim krótsze urlopy czy całe wakacje. To wielki komfort, kiedy w ukochane miejsce na świecie jedzie się jak do siebie. Duża część z nas decyduje się na wynajem apartamentu czy domu, żeby raz na rok spędzać w Hiszpanii urlop. Jednak ci, którzy czują potrzebę częstszego wracania w ukochane rejony, lepiej wychodzą na zakupie własnego lokum.

Ceny nieruchomości w Hiszpanii wahają się, jak na każdym innym rynku nieruchomości. Tylko doświadczony agent, dobrze znający miejscowe realia, posiadający bezpośrednie kontakty ze sprawdzonymi deweloperami oraz nieustannie monitorujący rynek wtórny jest w stanie znaleźć nieruchomość idealnie dopasowaną do Państwa potrzeb. Nawiązanie współpracy z agencją nieruchomości, której pracownicy mają odpowiednią wiedzę i duże doświadczenie da Państwu gwarancję, że zaprezentowane Państwu domy w Hiszpanii na sprzedaż będą ofertą optymalnie dobraną do Państwa oczekiwań i możliwości finansowych. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem.