Zniesienie podatku majątkowego w Andaluzji

21 września 2022 roku prezydent Andaluzji, Juan Manuel Moreno Bonilla, ogłosił zniesienie podatku majątkowego w całej wspólnocie autonomicznej.

06.10.2022

21 września 2022 roku prezydent Andaluzji, Juan Manuel Moreno Bonilla, ogłosił zniesienie podatku majątkowego w całej wspólnocie w ramach szóstego pakietu obniżek podatkowych. Zniesienie podatku majątkowego (el impuesto de patrimonio) oznacza, że zarówno hiszpańscy, jak i zagraniczni właściciele aktywów o wartości przekraczającej 700.000 EUR,  mogą cieszyć się korzystniejszymi inwestycjami w południowym regionie Hiszpanii. Jest to szczególnie istotna informacja dla inwestorów współpracujących z naszą agencją nieruchomości CASA EN SOL, którzy posiadają swoje nieruchomości na terenie całej Andaluzji, zwłaszcza na Costa del Sol.

Andaluzja jest po Madrycie drugą wspólnotą w całej Hiszpanii, w której ten podatek już nie obowiązuje. Nasi klienci posiadający nieruchomości w tym regionie nie będą już obciążani ww. podatkiem, który dotychczas wynosił od 0,2% do 2,5% progresywnej stopy procentowej w zależności od wartości aktywów netto. Dodatkowo, dekret ma moc wsteczną i obowiązuje od dnia 1 stycznia 2022 roku. Jak podkreśla Carolina España, andaluzyjska minister gospodarki i finansów, zniesienie podatku majątkowego wiąże się, szczególnie w obecnej sytuacji ekonomicznej, z dużą oszczędnością dla rezydentów i nierezydentów inwestujących na terenie Andaluzji.

CASA EN SOL jako agencja nieruchomości z wieloletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości w Hiszpanii, oferuje swoim Klientom atrakcyjne domy i nieruchomości przede wszystkim na Costa del Sol, ale również na terenie całej Andaluzji. Posiadamy najszerszą ofertę nieruchomości w południowej Hiszpanii i dokładamy wszelkich starań, by każdy Klient był zadowolony z naszych usług. Zniesienie podatku majątkowego sprawia, że inwestycje w całej wspólnocie Andaluzji stają się jeszcze bardziej atrakcyjne. W zawiązku z tym zachęcamy do zainteresowania się naszą ofertą nieruchomości nie tylko na Costa del Sol, ale również na innych wybrzeżach Andaluzji - na Costa de Almería, czy Costa de la Luz.