Facebook logo
Wyszukaj wśród ofert
Wyszukaj w regionie
Numer oferty

Nieruchomości Costa de Valencia

Wybierz inne wybrzeże

Nazwę "Costa Brava" (Dzikie Wybrzeże) wymyślił poeta Ferran Agullo podziwiając panoramę wybrzeża ze wzgórza Ermita de Sant Elm nieopodal Sant Feliu de Guixols. Znajduje się tam wykuty w skale napis przypominający genezę tej nazwy. Widok jest naprawdę imponujący - olbrzymie skalne klify pionowo opadają wprost do morza na przestrzeni wielu kilometrów.

Costa Dorada (pol. Złote Wybrzeże) położone jest w południowej Katalonii. Obejmuje pas wybrzeża śródziemnomorskiego między ujściem rzeki Ebro na południu a Barceloną na północy. Stolicą Costa Dorada jest przepiękna Tarragona, położona w odległości ok. 100 km od Barcelony. Nieruchomości na Costa Dorada wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Azahar, czyli Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy obejmuje wybrzeże śródziemnomorskie między ujściem rzeki Ebro a miastem Sagunto, od którego rozpoczyna się już Costa de Valencia. Na Costa de Azahar znajduje się wiele popularnych wśród Hiszpanów kurortów nadmorskich. Nieruchomości na Costa de Azahar wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Valecia to pas wybrzeża rozciągający się na obszarze ok. 100 km, od Sagunto (na północy) do Olivy (na południu). Najciekawsze miejsce, jakie ma do zaoferowania walenckie wybrzeże, to stolica regionu Walencja – miasto niezwykle barwne i turystycznie atrakcyjne. Nieruchomości w tym regionie wyszukujemy tylko na zlecenie.

Na Costa Blanca można znaleźć całą okazałość świata śródziemnomorskiego - wspaniałe łańcuchy górskie, przepiękne skalne formacje zatopione w morzu, nowoczesne kurorty i ciągnące się kilometrami złociste plaże. Łagodny klimat i ponad 218 km wybrzeża stwarza idealne warunki do wypoczynku. Stolicą regionu jest słoneczne Alicante, czyli w języku Maurów "Źródło Światła".

Najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną częścią wybrzeża Costa Cálida jest „Mar Menor” – Morze Mniejsze, które stanowi rozległą lagunę, oddzieloną od morza 22-kilometrową mierzeją. Warunki naturalne w Mar Menor sprawiają, że praktycznie każda z tamtejszych nieruchomości cieszy się widokiem na morze. 

Costa de Almería rozciąga się na długości ok. 200 km od miejscowości Adra na zachodzie do graniczącego z Costa Calida - San Juan de los Terreros. Wybrzeże obejmuje część rezerwatu El Cabo de Gata z grupą skał wulkanicznych i wydmami. Dalej na północ są liczne zaciszne zatoczki, szerokie i piaszczyste plaże, kameralne kurorty i urocze wioski rybackie. Costa Almeria to niesłusznie niedoceniona część Andaluzji.

O niesamowitej lokalizacji wybrzeża decyduje bliskość Afryki Północnej i Sierra Nevada (z najwyższymi szczytami Hiszpanii). Dzięki temu piękne, piaszczyste, szerokie plaże łączą się z ośnieżonymi szczytami wysokich gór. Subtropikalny, niezwykle łagodny mikroklimat, charakterystyczny dla tego miejsca, wyróżnia przede wszystkim 320 słonecznych dni w roku oraz średnia temperatura około 20 ° C. Warunki klimatyczne sprzyjają występowaniu owoców i drzew tropikalnych, dojrzałej oraz typowo śródziemnomorskiej roślinności. Najbardziej popularne na wybrzeżu owoce tropikalne to: mango, awokado, banany, papaja.

Życie na Costa del Sol zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Przepiękne krajobrazy, imponujące zabytki i najlepsza infrastruktura turystyczna, a przede wszystkim najcieplejszy w Hiszpanii klimat sprawiają, że Costa del Sol jest najpopularniejszym regionem wśród zagranicznych rezydentów w Hiszpanii. Nie przez przypadek wybrzeże to nazywamy Wybrzeżem Słońca. Bliskość Afryki sprawia, że ciepłe i słoneczne są tu nawet zimy, a okolice miasta Marbella upodobały sobie gwiazdy kina, sportu i inni światowej sławy celebryci.

Costa de la Luz (hiszp. Wybrzeże Światła) leży w zachodniej części regionu Andaluzja. Obejmuje wybrzeże atlantyckie Hiszpanii od Gibraltaru po ujście Gwadiany. Piasek na Costa de la Luz ma przepiękny, złoty kolor - inny niż na Costa del Sol, więc plaże są tam zdecydowanie piękniejsze niż na sąsiednim wybrzeżu.

Archipelag Balearów składa się z pięciu zamieszkałych wysp oraz kilku niezamieszkałych, zwanych „islotes”. Archipelag dzieli się na dwie grupy większych wysp: na północnym wschodzie – Mallorca, Menorca i niezamieszkała Cabrera oraz nieznacznie oddalone od nich na południowy zachód - Ibiza i Formentera. Łagodny klimat śródziemnomorski charakteryzuje się upalnym latem i ciepłą zimą, kiedy temperatura zazwyczaj nie spada poniżej 7 stopni C. Baleary co roku odwiedza około 15 milionów turystów, co w porównniu do liczby stałych mieszkańców (ok. 1 mln) jest to liczbą imponującą, ponieważ na jednego stałego mieszkańca przypada ok. 15 turystów!

Wyspy Kanaryjskie to niewątpliwie jedna z najlepszych lokalizacji na drugi dom lub wakacyjny apartament ze względu na pogodę. Zimą Na Lanzarote i Fuerteventurze temperatura wynosi 20-25 stopni C, a na niebie nie ma żadnej chmury. Niewątpliwie każda z wysp jest zupełnie inna, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania polecamy naszym Klientom rekonesans na każdej z siedmiu wysp archipelagu. Wszystkie wyspy archipelagu są pochodzenia wulkanicznego.

Wybrane oferty z tego wybrzeża zobacz wszystkie >>
Apartament w Walencja

Costa de Valencia

nr oferty580

298 000

Walencja
ilość pokoi : 4
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 3
szczegóły oferty
Apartament w Walencja

Costa de Valencia

nr oferty583

398 000

Mała dostępność
Walencja
ilość pokoi : 4
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 3
szczegóły oferty
Apartament w Sagunto

Costa de Valencia

nr oferty818

537 100

Sagunto
ilość pokoi : 3
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 3
szczegóły oferty
Apartament w Oliva

Costa de Valencia

nr oferty820

429 466

Oliva
ilość pokoi : 3
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 2
szczegóły oferty
Apartament w Oliva

Costa de Valencia

nr oferty864

341 220

Oliva
ilość pokoi : 4
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 3
szczegóły oferty
Willa w Oliva

Costa de Valencia

nr oferty870

516 462

Nieruchomość golfowa

Mała dostępność
Oliva
ilość pokoi : 3
ilość łazienek : 2
ilość sypialni : 2
szczegóły oferty

Costa de Valencia jest ciekawą alternatywą dla nabywców nieruchomości z nieco niższym budżetem niż Ci, którzy kupują domy na Costa Blanca czy apartamenty na Costa del Sol.

Zazwyczaj ruch turystyczny koncentruje się na wybrzeżach Costa del Sol, Costa Brava lub Costa Blanca. Dla amatorów Hiszpanii ciekawą alternatywą wobec tych zananych i popularnych regionów jest nieco spokojniejsze - Costa de Valencia, które rozciąga się na niewielkim stosunkowo obszarze. Zajmuje ok. 100 km wzdłuż Morza Śródziemnego od Sagunto (na północy) do Olivy (na południu). Oczywiście największym i najbardziej znanym miastem tego regionu jest stolica całej Comunidad Valenciana (Regionu Walencji) – Walencja. Warto wiedzieć, że Walencja jest trzecim co do wielkości miastem w Hiszpanii pod względem zamieszkującej ją ludności, po Madrycie i Barcelonie. Walencja jest niezwykle barwnym miastem, o bogatej tradycji oraz historii. Costa de Valencia ma oprócz zwiedzania swojej atrakcyjnej stolicy do zaoferowania długie, szerokie i piaszczyste plaże w takich miejscach jak: Oliva, Gandia czy Cullera. Wszyscy, którzy planują wycieczkę na Costa de Valencia powinni wiedzieć o tym, że rodowici mieszkańcy posługują się swoim dialektem, który znacznie różni się od standardu języka hiszpańskiego. Valenciano spotyka się tylko wśród miejscowych, na ulicach, w barach czy restauracjach. Warto jednak pamiętać, że choć mieszkańcy tego regionu są bardzo przywiązani do swojego dialektu i stale się nim posługują, ale jednak oczywiście też władają językiem dominującycm w Królestwie Hiszpanii, czyli castellano.

   

Niewątpliwie plaże na Costa de Valencia są przepiękne - szerokie, piaszczyste i zwykle mają łagodne wejście do morza. Niemniej jednak samo wybrzeże nie jest zbyt popularne wśród zagranicznych turystów i rezydentów, którzy wybierają raczej domy czy apartamenty na Costa del Sol, Costa Blanca, Costa Brava lub nieruchomości na Majorce. Na Costa de Valencia w lipcu i sierpniu dominuje turystyka lokalna. Większość wczasowiczów stanowią Hiszpanie, a sezon turystyczny kończy sie szybko. Trzeba też podkreślić fakt, że serwis oraz infrastruktura, jaką oferują tutejsze miejscowości wypocznkowe nie są wystarczająco dobre dla gości z zagranicy. Nieruchomości w Gandii czy innych pobliskich miejscowościach kupują mniej zamożni Hiszpanie i obcokrajowcy - głównie ze względu na cenę, ponieważ ani klimat (dość zimne i wietrzne miesiące jesienne i wiosenne), jak i infrastruktura nie sprzyjają dłuższym pobytom w tym regionie poza sezonem wakacyjnym. Powyższe fakty sprawiają, że Casa en Sol nie posiada w stałej ofercie nieruchomości z tego regionu Hiszpanii. Obsługujemy za to transakcje na zlecenie naszych Klientów, którzy poszukują lub też już znaleźli nieruchomość na Costa de Valencia i chcą bezpiecznie przeprowadzić proces jej nabycia.