Facebook logo
Wyszukaj wśród ofert
Wyszukaj w regionie
Numer oferty

Nieruchomości Costa Dorada

Wybierz inne wybrzeże

Nazwę "Costa Brava" (Dzikie Wybrzeże) wymyślił poeta Ferran Agullo podziwiając panoramę wybrzeża ze wzgórza Ermita de Sant Elm nieopodal Sant Feliu de Guixols. Znajduje się tam wykuty w skale napis przypominający genezę tej nazwy. Widok jest naprawdę imponujący - olbrzymie skalne klify pionowo opadają wprost do morza na przestrzeni wielu kilometrów.

Costa Dorada (pol. Złote Wybrzeże) położone jest w południowej Katalonii. Obejmuje pas wybrzeża śródziemnomorskiego między ujściem rzeki Ebro na południu a Barceloną na północy. Stolicą Costa Dorada jest przepiękna Tarragona, położona w odległości ok. 100 km od Barcelony. Nieruchomości na Costa Dorada wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Azahar, czyli Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy obejmuje wybrzeże śródziemnomorskie między ujściem rzeki Ebro a miastem Sagunto, od którego rozpoczyna się już Costa de Valencia. Na Costa de Azahar znajduje się wiele popularnych wśród Hiszpanów kurortów nadmorskich. Nieruchomości na Costa de Azahar wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Valecia to pas wybrzeża rozciągający się na obszarze ok. 100 km, od Sagunto (na północy) do Olivy (na południu). Najciekawsze miejsce, jakie ma do zaoferowania walenckie wybrzeże, to stolica regionu Walencja – miasto niezwykle barwne i turystycznie atrakcyjne. Nieruchomości w tym regionie wyszukujemy tylko na zlecenie.

Na Costa Blanca można znaleźć całą okazałość świata śródziemnomorskiego - wspaniałe łańcuchy górskie, przepiękne skalne formacje zatopione w morzu, nowoczesne kurorty i ciągnące się kilometrami złociste plaże. Łagodny klimat i ponad 218 km wybrzeża stwarza idealne warunki do wypoczynku. Stolicą regionu jest słoneczne Alicante, czyli w języku Maurów "Źródło Światła".

Najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną częścią wybrzeża Costa Cálida jest „Mar Menor” – Morze Mniejsze, które stanowi rozległą lagunę, oddzieloną od morza 22-kilometrową mierzeją. Warunki naturalne w Mar Menor sprawiają, że praktycznie każda z tamtejszych nieruchomości cieszy się widokiem na morze. 

Costa de Almería rozciąga się na długości ok. 200 km od miejscowości Adra na zachodzie do graniczącego z Costa Calida - San Juan de los Terreros. Wybrzeże obejmuje część rezerwatu El Cabo de Gata z grupą skał wulkanicznych i wydmami. Dalej na północ są liczne zaciszne zatoczki, szerokie i piaszczyste plaże, kameralne kurorty i urocze wioski rybackie. Costa Almeria to niesłusznie niedoceniona część Andaluzji.

O niesamowitej lokalizacji wybrzeża decyduje bliskość Afryki Północnej i Sierra Nevada (z najwyższymi szczytami Hiszpanii). Dzięki temu piękne, piaszczyste, szerokie plaże łączą się z ośnieżonymi szczytami wysokich gór. Subtropikalny, niezwykle łagodny mikroklimat, charakterystyczny dla tego miejsca, wyróżnia przede wszystkim 320 słonecznych dni w roku oraz średnia temperatura około 20 ° C. Warunki klimatyczne sprzyjają występowaniu owoców i drzew tropikalnych, dojrzałej oraz typowo śródziemnomorskiej roślinności. Najbardziej popularne na wybrzeżu owoce tropikalne to: mango, awokado, banany, papaja.

Życie na Costa del Sol zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Przepiękne krajobrazy, imponujące zabytki i najlepsza infrastruktura turystyczna, a przede wszystkim najcieplejszy w Hiszpanii klimat sprawiają, że Costa del Sol jest najpopularniejszym regionem wśród zagranicznych rezydentów w Hiszpanii. Nie przez przypadek wybrzeże to nazywamy Wybrzeżem Słońca. Bliskość Afryki sprawia, że ciepłe i słoneczne są tu nawet zimy, a okolice miasta Marbella upodobały sobie gwiazdy kina, sportu i inni światowej sławy celebryci.

Costa de la Luz (hiszp. Wybrzeże Światła) leży w zachodniej części regionu Andaluzja. Obejmuje wybrzeże atlantyckie Hiszpanii od Gibraltaru po ujście Gwadiany. Piasek na Costa de la Luz ma przepiękny, złoty kolor - inny niż na Costa del Sol, więc plaże są tam zdecydowanie piękniejsze niż na sąsiednim wybrzeżu.

Archipelag Balearów składa się z pięciu zamieszkałych wysp oraz kilku niezamieszkałych, zwanych „islotes”. Archipelag dzieli się na dwie grupy większych wysp: na północnym wschodzie – Mallorca, Menorca i niezamieszkała Cabrera oraz nieznacznie oddalone od nich na południowy zachód - Ibiza i Formentera. Łagodny klimat śródziemnomorski charakteryzuje się upalnym latem i ciepłą zimą, kiedy temperatura zazwyczaj nie spada poniżej 7 stopni C. Baleary co roku odwiedza około 15 milionów turystów, co w porównniu do liczby stałych mieszkańców (ok. 1 mln) jest to liczbą imponującą, ponieważ na jednego stałego mieszkańca przypada ok. 15 turystów!

Wyspy Kanaryjskie to niewątpliwie jedna z najlepszych lokalizacji na drugi dom lub wakacyjny apartament ze względu na pogodę. Zimą Na Lanzarote i Fuerteventurze temperatura wynosi 20-25 stopni C, a na niebie nie ma żadnej chmury. Niewątpliwie każda z wysp jest zupełnie inna, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania polecamy naszym Klientom rekonesans na każdej z siedmiu wysp archipelagu. Wszystkie wyspy archipelagu są pochodzenia wulkanicznego.

Costa Dorada (pol. Złote Wybrzeże) położone jest w południowej części Katalonii w Hiszpanii. Obejmuje pas wybrzeża śródziemnomorskiego między ujściem rzeki Ebro na południu a Barceloną na północy. Łącznie rozciąga się na przestrzeni ponad 200 km wybrzeża Morza Śródziemnego. Stolicą Costa Dorada jest Tarragona, położona ok. 100 km od Barcelony.

mieszkania hiszpania costa dorada

Dojazd
Aby dotrzeć na wybrzeże Costa Dorada można skorzystać z dwóch lotnisk, w Barcelonie oraz w Reus (ok. 100 km na południe od Barcelony). Niewątpliwą zaletą jest to, że z Polski jest bezpośrednie połączenie lotnicze na oba te lotniska. Do Reus latają samoloty z Gdańska, a do Barcelony z Warszawy i wielu innych polskich miast. Oba lotniska obsługują również tanie linie lotnicze. Do Barcelony można bez trudu dotrzeć także pociągiem ze wszystkich ważniejszych miast w Hiszpanii, jak również z południowej części Francji. Między stolicą Hiszpanii – Madrytem a Barceloną kursuje szybki pociąg, czas trwania podróży to zaledwie 2,5 h. Dodatkowo można liczyć na rozwiniętą w Hiszpanii sieć połączeń autobusowych.
Stolica
Historia Tarragony sięga czasów Cesarstwa Rzymskiego. Do najważniejszych zabytków tego miasta należą przede wszystkim: rzymski zamek i mury obronne miasta, akwedukt zwany diabelskim mostem. Z okresu średniowiecza pozostała między innymi starówka z okazałą katedrą. W nowożytności powstało kilka ciekawych budowli secesyjnych. Miasto jest bardzo różnorodne, Hiszpanie chwalą sobie to miejsce jako doskonałe do całorocznego mieszkania, jak i spędzania letnich wakacji. Tarragona nie jest miejscem turystycznym rangi np. miast Andaluzji, stąd wypoczynek tam staje się bardziej spokojny.
Atrakcje turystyczne
Dla tych, którzy pasjonują się malarstwem polecamy wycieczkę do Muzeum Maricel, gdzie znajdują się między innymi obrazy El Greco. Jeśli ktoś pasjonuje się średniowieczem powinien odwiedzić miasto Valls. Zachowała się tam tradycyjna budowa „żywych wież”. Miasteczko Stiges jest bardzo popularnym miejscem wśród przybywających na Costa Dorada turystów, ale mimo dużej popularności zachowało swój rybacki charakter. Słynie również ze swojego oryginalnego charakteru, rok rocznie przybywają tu artyści z całej Europy. Równie malowniczym miasteczkiem jest Cambrils, znane z licznych restauracji rybnych oraz promenady palmowej łączącej je z Salou. Najmłodszych zapraszamy do parku rozrywki Port Aventura.
Nieruchomości
Jakkolwiek Costa Dorada nie jest najpopularniejszym regionem, jeśli chodzi o zakup nieruchomości w Hiszpanii należy pamiętać, że dla samych Hiszpanów, a przede wszystkim Katalończyków to znana i ceniona destynacja przy zakupie letnich rezydencji nad morzem. Najbardziej popularne pod tym względem są bardzo malownicze miasta typu: Cambrils, Montroig oraz Salou. Dla Polaków najważniejszym czynnikiem, który nie skłania do zakupu nieruchomości na Costa Dorada, jest pogoda. Trzeba przyznać, że częste opady deszczu oraz stosunkowo chłodne zimy zniechęcają wielu naszych Klientów do zakupu nieruchomości w tym regionie Hiszpanii. Z drugiej strony warto pamiętać, że dla amatorów Barcelony jest to dobra alternatywa, gdyż nieruchomości na Costa Dorada nie są aż tak drogie, jak te zlokalizowane w Barcelonie lub na położonym na północ Costa Brava, a podróż koleją do centrum stolicy Katalonii trwa zaledwie godzinę luksusowym, klimatyzowanym i nowoczesnym pociągiem. Na terenie wybrzeża Costa Dorada możemy zaproponować naszym Klientom zarówno nieruchomości z rynku pierwotnego, jak również z drugiej ręki, ale ze względu na brak większego zainteresownia, nie utrzymujemy stałej oferty nieruchomości w tym regionie Hiszpanii. Obsługujemy za to transakcje na zlecenie naszych Klientów, którzy poszukują lub też już znaleźli apartament czy dom w okolicach Barcelony lub Tarragony i chcą bezpiecznie przeprowadzić proces jej nabycia.