Ostatnio na naszym blogu

Infinitum, nieskończoność luksusu?

Infinitum, nieskończoność luksusu?

Co wiemy o katalońskim wybrzeżu Costa Dorada? Jest to wybrzeże, które, spośród trzech pozostałych katalońskich wybrzeży, ma najdłuższą linię brzegową i jest położone najdalej na południe, w okolicach miasta Tarragona.

Cztery wybrzeża Katalonii

Cztery wybrzeża Katalonii

Katalonia to wspólnota autonomiczna o dużym bogactwie kulturowym i krajobrazowym. Od wysokich szczytów Pirenejów po równinę Lleida, przez wioski rybackie na wybrzeżu aż po kosmopolityczne miasto Barcelona, która jest wizytówką tego regionu Hiszpanii. Katalonia jest przedstawiana jako region o różnorodnych realiach, które po złączeniu w całość sprawiają, że społeczność ta jest doskonałym celem podróży lub zamieszkania na stałe.

Dwa oblicza Mijas

Dwa oblicza Mijas

Mijas to miasteczko położone na hiszpańskim Słonecznym Wybrzeżu, Costa del Sol, wkomponowane między szczyty górskie a Morze Śródziemne. Jest to obecnie coraz popularniejsze miejsce do zakupu nieruchomości i przeprowadzenia się na stałe.

“Día de Muertos”, dzień smutny, czy radosny?

“Día de Muertos”, dzień smutny, czy radosny?

Czy wywodzące się z Meksyku święto “Día de Muertos”, obchodzone również w Hiszpanii, można porównać z polską Uroczystością Wszystkich Świętych albo z amerykańskim Halloween? Wielu z nas mogłoby się wydawać, że w każdym z tych dni wspominamy osoby, których nie ma już wśród nas czy też duchy, z którymi się zmierzamy, lub których się boimy. Czy do końca tak jest?