Nieruchomości Costa Brava

Region Costa Brava

Costa Brava, czyli Dzikie Wybrzeże to ponad 200-kilometrowy pas plaż, klifów, zielonych, porośniętych śródziemnomorskimi piniami wzgórz oraz uroczych, cichych, nadmorskich zatoczek, który ciągnie się od Barcelony w kierunku północnym, aż do granicy z Francją.

O wybrzeżu

Nazwę "Costa Brava" (Dzikie Wybrzeże) wymyślił poeta Ferran Agullo podziwiając panoramę wybrzeża ze wzgórza Ermita de Sant Elm nieopodal Sant Feliu de Guixols. Znajduje się tam wykuty w skale napis przypominający genezę tej nazwy. Widok jest naprawdę przepiękny: strome klify, opadające niemal pionowo wprost do morza, ciągną się na odcinku wielu kilometrów.

Costa Brava w większości należy do prowincji Girona, ze stolicą o tej samej nazwie. Część Costa Brava od miejscowości Estartit nosi groźną nazwę Costa de la Mort (Wybrzeże Śmierci), ale już dalej wcina się w ląd łagodnym półkolem Golf de Roses (Zatoka Róż). Costa Brava uważana jest przez wielu za najpiękniejszą część wybrzeża Hiszpanii. Znajdziemy tutaj zarówno szerokie piaszczyste plaże, łagodnie opadające ku morzu, jak i wysokie klify z głębokimi zatoczkami wdzierającymi się w głąb wybrzeża.

Upraszczając można powiedzieć, że północna część wybrzeża to dzikie i niezbyt zatłoczone zatoczki, małe i spokojne wioski, cisza i spokój. Miejsce dla spragnionych kontaktu z przyrodą i odpoczynku od cywilizacji. Z kolei im dalej na południe tym więcej śladów masowej turystyki: wielopiętrowe hotele, szerokie plaże i tłumy turystów. Jeśli ktoś lubi hałaśliwe życie nocne, nie będzie z pewnością narzekać.

Najbardziej popularną destynacją na Costa Brava jest oczywiście Barcelona. Niepowtarzalny klimat wąskich uliczek, niewielkich barów tapas oraz przede wszystkim urok architektury wybitnego twórcy, znanego na całym świecie Antonio Gaudiego, sprawia, że kto raz był w Barcelonie chce tam jak najszybciej wrócić.

Jedną z charakterystycznych cech wybrzeża Costa Brava jest występowanie równolegle dwóch oficjalnych języków: hiszpańskiego oraz katalońskiego. Większość ludności miejscowej w tej części Hiszpanii porozumiewa się w języku katalońskim, natomiast wszyscy znają i mogą komunikować się po hiszpańsku.

Zaletą posiadania swojej wymarzonej posiadłości na Costa Brava jest z pewnością dostępność lotniska w Barcelonie. Tanie linie lotnicze oferują bezpośrednie loty właściwie każdego dnia, co sprawia, że dom letniskowy w Hiszpanii jest na wyciągnięcie ręki. Tym samym stanowi bardzo ciekawą alternatywę dla wszystkich, którzy chcą w niebanalny sposób spędzać nie tylko wakacje letnie i zimowe, ale także weekendy z przyjaciółmi.

Costa Brava to wybrzeże pełne niezapomnianych atrakcji i miejsc godnych polecenia. Znajdziemy tam szeroką gamę propozycji dla osób lubiących uprawiać sporty - tak letnie, jak i zimowe - czy też dla osób aktywnych turystycznie, poszukujących nowych, nieznanych zakątków z długą historią w tle. Niemniej jednak najbardziej popularną aktywnością na Costa Brava jest plażowanie, bowiem wybrzeże słynie z przepięknych plaż. Na Costa Brava znaleźć można nie tylko piękne, piaszczyste i świetnie wyposażone plaże w znanych kurortach, ale też bardzo kameralne plaże (cala), położone w malowniczych miejscach, pomiędzy malowniczymi klifami, gdzie można spędzić czas w spokojniejszej atmosferze, niemal w samotności podziwiając piękną katalońską przyrodę.

Z drugiej strony Costa Brava to wybrzeże, które zimą nie należy do najatrakcyjniejszych pod względem pogody w porównaniu do innych regionów Hiszpanii. W sezonie zimowym częste są opady deszczu, a nawet śniegu, a temperatury mogą spaść niekiedy poniżej 0. Dla osób spragnionych słońca w okresie jesienno-zimowym nie jest to zatem wymarzona lokalizacja.

Zakup nieruchomości na Costa Brava to nie tylko doskonały wybór lokalizacji na rodzinne wakacje, ale również dobra inwestycja. Apartamenty położone w Barcelonie, w sercu miasta, są drogą, ale pewną inwestycją. Z drugiej strony apartament na Costa Brava również daje możliwość pewnego zwrotu z kapitału poprzez wynajem nieruchomości turystom, którzy rokrocznie tłumie odwiedzają to wybrzeże.

 

Rynek nieruchomości

Stale rosnące zainteresowanie rynkiem nieruchomości w Barcelonie oraz niezwykła atrakcyjność całego regionu Costa Brava przyniosły zupełnie nową sekcję na stronie internetowej CASA EN SOL. Nasza agencja nieruchomości jako pierwsza w Polsce świadczy usługi sprzedaży nieruchomości w Katalonii, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji w Barcelonie. Poniżej uzasadnienie dlaczego obecnie jest to region, w którym warto zainwestować. Zapraszamy do współpracy.

 

Popularność Barcelony

Katalonia ze swoją stolicą Barceloną jest bardzo specyficzną częścią Królestwa Hiszpanii. Historycznie, kulturowo, językowo i ekonomicznie znacząco różni się od pozostałej części kraju. W większości sami Katalończycy nie ukrywają swoich aspiracji do posiadania możliwie jak największej autonomii. Na razie cieszą się dużą niezależnością w ramach Królestwa Hiszpanii. W urzędach i szkołach posługują się swoim językiem, mają ponadto silne prawo lokalne.

Rynek nieruchomości również jest inny. Bliskość Europy kontynentalnej, siła ekonomiczna regionu oraz magia stolicy Katalonii - Barcelony przyciąga inwestorów z całego świata. Barcelona to metropolia kosmopolityczna, tolerancyjna, otwarta i akceptująca różnorodność, choć dumna ze swojego dziedzictwa i pielęgnująca tradycję.

 

Wzrost liczby zawieranych transakcji na rynku nieruchomości

Ze względu na niezliczoną liczbę walorów regionu, całe wybrzeże Costa Brava silnie przyciąga międzynarodowy kapitał poszukający intratnych okazji inwestycyjnych. Dane za 2016 rok wyraźnie pokazują (wzrost o 23% liczby transakcji na rynku 2016/2015 źródło: strona www. Ministerio de Fomento), że ożywienie odnotowane w 2015 roku przechodzi w fazę rozkwitu rynku.

Wśród wielu interesujących projektów prym wiodą modernizowane 2 lub 3-pokojowe mieszkania (apartamenty) w nowocześnie odnowionych, historycznych budynkach w centrum miasta. Oprócz fantastycznych loftów i unikalnych w swym designie mieszkań w odrestaurowanych kamienicach, Barcelona oferuje też apartamenty w nowoczesnych architektonicznie apartamentowcach z lokalami o najwyższym standardzie wykończenia.

 

Specyfika rynku nieruchomości w Barcelonie

W ramach naszej oferty znajdą Państwo zarówno projekty deweloperskie, jak i oferty nieruchomości z rynku wtórnegoRynek nieruchomości w Katalonii, a szczególnie w Barcelonie charakteryzuje się niezwykłą dynamiką. Dobre i intratne oferty apartamentów czy domów utrzymują się na rynku przeważnie nie dłużej niż miesiąc. Wynika to z faktu, że Barcelona obecnie plasuje się na trzecim miejscu zaraz po Londynie i Paryżu w rankingu najbardziej pożądanych miejsc do mieszkania w Europie przy jednocześnie zrównoważonej ofercie cenowej w porównaniu z wymienionymi miastami. Nabywcami nieruchomości są zarówno Hiszpanie poszukujący najlepszej lokalizacji dla siebie, jak i inwestorzy z całego świata, nie wyłączając stale rosnącej grupy nabywców ze Stanów Zjednoczonych.

Stolica Katalonii to typowy rynek sprzedającego. Międzynarodowy kapitał (amerykański, dalekowschodni, z krajów Zatoki Perskiej, europejski, rosyjski itd.) niewątpliwie zmienia oblicze rynku, podbija ceny i sprawia, że oferty nie czekają długo na nabywcę. CASA EN SOL jako pierwsza profesjonalna polska agencja nieruchomości chce otworzyć przed swoimi klientami możliwości nabycia nieruchomości na tym wyjątkowo pożądanym rynku. Trwające kilka miesięcy przygotowania zaowocowały możliwością przedstawienia oferty i potencjału rynku nieruchomości w Barcelonie i na całym wybrzeżu Costa Brava. Z uwagi na stale zmieniającą się ofertę oraz dostępność atrakcyjnych okazji inwestycyjnych w Barcelonie CASA EN SOL prezentuje przykładowe oferty dostępne na rynku.

Zapraszamy do kontaktu z nami, abyśmy wspólnie znaleźli wyjątkową inwestycję dla każdego klienta, jak również mogli indywidualnie zaadresować propozycje dopasowane do budżetu, zapotrzebowania oraz upodobań.

 

Współpraca z CASA EN SOL na wybrzeżu Costa Brava oraz w Barcelonie

CASA EN SOL w przypadku transakcji zawieranych na wybrzeżu Costa Brava oraz w Barcelonie pobiera prowizję od nabywcy nieruchomości. Specyfika tego rynku oraz bardzo duża konkurencja miedzy nabywcami powoduje, iż nakłady pracy prowadzące do pomyślnego zakończenia transakcji są niewspółmiernie wyższe niż w pozostałych regionach Hiszpanii, gdzie ma zastosowanie zwyczajowa polityka sprzedażowa CASA EN SOL, czyli 0% prowizji od nabywcy. Dodatkowo zbywcy na tym rynku, zarówno pierwotnym jaki wtórnym, zwyczajowo nie wynagradzają pośredników, ponieważ na ogół sprzedają swoje nieruchomości od ręki. Rynek w Barcelonie jest w ciągłym ruchu. Oferty nie czekają na nabywców, tylko nabywcy czekają na nowe oferty. Nasza agencja nie boi się wyzwań, dlatego i w Barcelonie zdecydowaliśmy się na utworzenie stałej rezydentury profesjonalnego agenta nieruchomości, który na bieżąco monitoruje rynek i dba o aktualność naszego portfolio nieruchomości, ze szczególnym uwzględnieniem nowych inwestycji deweloperskich. Oczywiście, tak jak od początku swojej działalności CASA EN SOL jest również gotowa wyszukiwać dla swoich Klientów nieruchomości na zlecenie, „szytych na miarę”, uwzględniających wszystkie najważniejsze potrzeby i oczekiwania Klienta.