Facebook logo
Wyszukaj wśród ofert
Wyszukaj w regionie
Numer oferty

Fuerteventura

Wybierz inne wybrzeże

Nazwę "Costa Brava" (Dzikie Wybrzeże) wymyślił poeta Ferran Agullo podziwiając panoramę wybrzeża ze wzgórza Ermita de Sant Elm nieopodal Sant Feliu de Guixols. Znajduje się tam wykuty w skale napis przypominający genezę tej nazwy. Widok jest naprawdę imponujący - olbrzymie skalne klify pionowo opadają wprost do morza na przestrzeni wielu kilometrów.

Costa Dorada (pol. Złote Wybrzeże) położone jest w południowej Katalonii. Obejmuje pas wybrzeża śródziemnomorskiego między ujściem rzeki Ebro na południu a Barceloną na północy. Stolicą Costa Dorada jest przepiękna Tarragona, położona w odległości ok. 100 km od Barcelony. Nieruchomości na Costa Dorada wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Azahar, czyli Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy obejmuje wybrzeże śródziemnomorskie między ujściem rzeki Ebro a miastem Sagunto, od którego rozpoczyna się już Costa de Valencia. Na Costa de Azahar znajduje się wiele popularnych wśród Hiszpanów kurortów nadmorskich. Nieruchomości na Costa de Azahar wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Valecia to pas wybrzeża rozciągający się na obszarze ok. 100 km, od Sagunto (na północy) do Olivy (na południu). Najciekawsze miejsce, jakie ma do zaoferowania walenckie wybrzeże, to stolica regionu Walencja – miasto niezwykle barwne i turystycznie atrakcyjne. Nieruchomości w tym regionie wyszukujemy tylko na zlecenie.

Na Costa Blanca można znaleźć całą okazałość świata śródziemnomorskiego - wspaniałe łańcuchy górskie, przepiękne skalne formacje zatopione w morzu, nowoczesne kurorty i ciągnące się kilometrami złociste plaże. Łagodny klimat i ponad 218 km wybrzeża stwarza idealne warunki do wypoczynku. Stolicą regionu jest słoneczne Alicante, czyli w języku Maurów "Źródło Światła".

Najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną częścią wybrzeża Costa Cálida jest „Mar Menor” – Morze Mniejsze, które stanowi rozległą lagunę, oddzieloną od morza 22-kilometrową mierzeją. Warunki naturalne w Mar Menor sprawiają, że praktycznie każda z tamtejszych nieruchomości cieszy się widokiem na morze. 

Costa de Almería rozciąga się na długości ok. 200 km od miejscowości Adra na zachodzie do graniczącego z Costa Calida - San Juan de los Terreros. Wybrzeże obejmuje część rezerwatu El Cabo de Gata z grupą skał wulkanicznych i wydmami. Dalej na północ są liczne zaciszne zatoczki, szerokie i piaszczyste plaże, kameralne kurorty i urocze wioski rybackie. Costa Almeria to niesłusznie niedoceniona część Andaluzji.

O niesamowitej lokalizacji wybrzeża decyduje bliskość Afryki Północnej i Sierra Nevada (z najwyższymi szczytami Hiszpanii). Dzięki temu piękne, piaszczyste, szerokie plaże łączą się z ośnieżonymi szczytami wysokich gór. Subtropikalny, niezwykle łagodny mikroklimat, charakterystyczny dla tego miejsca, wyróżnia przede wszystkim 320 słonecznych dni w roku oraz średnia temperatura około 20 ° C. Warunki klimatyczne sprzyjają występowaniu owoców i drzew tropikalnych, dojrzałej oraz typowo śródziemnomorskiej roślinności. Najbardziej popularne na wybrzeżu owoce tropikalne to: mango, awokado, banany, papaja.

Życie na Costa del Sol zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Przepiękne krajobrazy, imponujące zabytki i najlepsza infrastruktura turystyczna, a przede wszystkim najcieplejszy w Hiszpanii klimat sprawiają, że Costa del Sol jest najpopularniejszym regionem wśród zagranicznych rezydentów w Hiszpanii. Nie przez przypadek wybrzeże to nazywamy Wybrzeżem Słońca. Bliskość Afryki sprawia, że ciepłe i słoneczne są tu nawet zimy, a okolice miasta Marbella upodobały sobie gwiazdy kina, sportu i inni światowej sławy celebryci.

Costa de la Luz (hiszp. Wybrzeże Światła) leży w zachodniej części regionu Andaluzja. Obejmuje wybrzeże atlantyckie Hiszpanii od Gibraltaru po ujście Gwadiany. Piasek na Costa de la Luz ma przepiękny, złoty kolor - inny niż na Costa del Sol, więc plaże są tam zdecydowanie piękniejsze niż na sąsiednim wybrzeżu.

Archipelag Balearów składa się z pięciu zamieszkałych wysp oraz kilku niezamieszkałych, zwanych „islotes”. Archipelag dzieli się na dwie grupy większych wysp: na północnym wschodzie – Mallorca, Menorca i niezamieszkała Cabrera oraz nieznacznie oddalone od nich na południowy zachód - Ibiza i Formentera. Łagodny klimat śródziemnomorski charakteryzuje się upalnym latem i ciepłą zimą, kiedy temperatura zazwyczaj nie spada poniżej 7 stopni C. Baleary co roku odwiedza około 15 milionów turystów, co w porównniu do liczby stałych mieszkańców (ok. 1 mln) jest to liczbą imponującą, ponieważ na jednego stałego mieszkańca przypada ok. 15 turystów!

Wyspy Kanaryjskie to niewątpliwie jedna z najlepszych lokalizacji na drugi dom lub wakacyjny apartament ze względu na pogodę. Zimą Na Lanzarote i Fuerteventurze temperatura wynosi 20-25 stopni C, a na niebie nie ma żadnej chmury. Niewątpliwie każda z wysp jest zupełnie inna, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania polecamy naszym Klientom rekonesans na każdej z siedmiu wysp archipelagu. Wszystkie wyspy archipelagu są pochodzenia wulkanicznego.

Nieruchomości Fuerteventura

Fuerteventura to druga co do wielkości i najstarsza wyspa archipelagu Wysp Kanaryjskich. Długotrwała erozja sprawiła, że wyspa ma charakter pustynny, a malownicze wydmy wchodzące wprost do oceanu tworzą jedne z najpiękniejszych lazurowych plaż, jakie możemy spotkać na świecie. Dodatkowo wpływ gorącego, kontynentalnego powietrza napływającego z regionu Sahary, sprawia, że przez cały rok panuje tu wyjątkowo ciepły i słoneczny klimat.

Fuerteventura jest „Mekką” kitesurferów i wszystkich tych, którzy uwielbiają wypoczynek na dziewiczych, piaszczystych plażach. Dzieje się tak dlatego, że w tym regionie, jest słonecznie przez cały rok, ale jednocześnie wieją często silne wiatry. Dla masowo odwiedzających wyspę kitesurferów przygotowano odpowiednią bazę turystyczną w postaci luksusowych hoteli, ale też nowoczesnych nieruchomości do wynajmu – głównie apartamentów i domów szeregowych, które są zlokalizowane w pobliżu wybrzeża. Inwestycja w tego typu nieruchomość przeznaczoną na krótkookresowy wynajem przynosi zyski przez cały rok, bowiem kitesurferzy czy zwykli amatorzy kąpieli słonecznych mają na okrągło do dyspozycji całe mnóstwo wyjątkowo pięknych plaż. Na Fuerteventurze można spotkać zarówno plaże ze złotym piaskiem, który wpada do oceanu z charakterystycznych dla wyspy małych pustyń, olbrzymich wydm, jak również te z czarnym – przypominającym o wulkanicznym pochodzeniu regionu. Na wyspie zlokalizowano również wiele pól golfowych, zarówno rekreacyjnych, jak i wyczynowych. Miłośnicy sportów wodnych, takich jak: surfingu, żeglarstwa, nurkowania czy snorkelingu już dawno docenili świetne warunki panujące na Atlantyku wokół Wysp Kanaryjskich oraz zapewniającą spektakularne widoki urozmaiconą linię brzegową tego regionu. Fuerteventura to też świetne miejsce na piesze wędrówki. Znajdziemy tu rozległą sieć szlaków turystycznych. Coraz większą popularnością cieszą się również wycieczki rowerowe. Warto też odwiedzić Ogród Zoologiczny Oasis Park, Park Narodowy - Dunas de Corralejo oraz Puerto del Rosario - stolicę wyspy. Nieodłącznym elementem krajobrazu tego regionu są wiatraki. Można je zobaczyć między innymi w okolicy Villaverde.

Zakup nieruchomości tym regionie Hiszpanii to gwarancja wspaniałego wypoczynku we własnej, dostosowanej do naszego stylu życia przestrzeni, ale również dobra forma lokaty kapitału oraz inwestycja, która może przynosić wysokie zyski. Fuerteventurę odwiedza rokrocznie wielu turystów, którzy coraz częściej wolą wybrać nocleg w prywatnych apartamentach lub domach niż w zatłoczonych hotelach. Zdecydowanie największą popularnością w tym regionie cieszą się apartamenty lub domy szeregowe z rozbudowaną, nowoczesną strefą wspólną. Domy wolnostojące, czyli inaczej wille z prywatnym basenem są droższe, ale dla osób ceniących sobie prywatność i wypoczynek we własnym, nawet w nieco większym niż zwykle gronie, stanowią ciekawe uzupełnienie oferty rynku nieruchomości na wynajem na Fuerteventurze. Posiadanie nieruchomości w Hiszpanii daje możliwość korzystania z uroków tego kraju bez ograniczeń. Często taka nieruchomość staje się dla właścicieli ich drugim domem, w którym spędzają każdą wolną chwilę, ciesząc się słoneczną pogodą i możliwościami, jakie daje posiadanie własnego lokum nad ciepłym morzem. Wielu z tych, którzy rezydują w swoich domach czy apartamentach na Fuerteventurze przez większość roku lub przeprowadzili na wyspę na stałe, rozpoczęło swoją przygodę nieruchomościami w Hiszpanii od takiej właśnie inwestycji.