Facebook logo
Wyszukaj wśród ofert
Wyszukaj w regionie
Numer oferty

Teneryfa

Wybierz inne wybrzeże

Nazwę "Costa Brava" (Dzikie Wybrzeże) wymyślił poeta Ferran Agullo podziwiając panoramę wybrzeża ze wzgórza Ermita de Sant Elm nieopodal Sant Feliu de Guixols. Znajduje się tam wykuty w skale napis przypominający genezę tej nazwy. Widok jest naprawdę imponujący - olbrzymie skalne klify pionowo opadają wprost do morza na przestrzeni wielu kilometrów.

Costa Dorada (pol. Złote Wybrzeże) położone jest w południowej Katalonii. Obejmuje pas wybrzeża śródziemnomorskiego między ujściem rzeki Ebro na południu a Barceloną na północy. Stolicą Costa Dorada jest przepiękna Tarragona, położona w odległości ok. 100 km od Barcelony. Nieruchomości na Costa Dorada wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Azahar, czyli Wybrzeże Kwiatu Pomarańczy obejmuje wybrzeże śródziemnomorskie między ujściem rzeki Ebro a miastem Sagunto, od którego rozpoczyna się już Costa de Valencia. Na Costa de Azahar znajduje się wiele popularnych wśród Hiszpanów kurortów nadmorskich. Nieruchomości na Costa de Azahar wyszukujemy tylko na zlecenie.

Costa de Valecia to pas wybrzeża rozciągający się na obszarze ok. 100 km, od Sagunto (na północy) do Olivy (na południu). Najciekawsze miejsce, jakie ma do zaoferowania walenckie wybrzeże, to stolica regionu Walencja – miasto niezwykle barwne i turystycznie atrakcyjne. Nieruchomości w tym regionie wyszukujemy tylko na zlecenie.

Na Costa Blanca można znaleźć całą okazałość świata śródziemnomorskiego - wspaniałe łańcuchy górskie, przepiękne skalne formacje zatopione w morzu, nowoczesne kurorty i ciągnące się kilomertami złociste plaże. Łagodny klimat i ponad 218 km wybrzeża stwarza idealne warunki do wypoczynku. Stolicą regionu jest słoneczne Alicante, czyli w języku Maurów "Źrodło Światła".

Najbardziej znaną i najczęściej odwiedzaną częścią wybrzeża Costa Cálida jest „Mar Menor” – Morze Mniejsze, które stanowi rozległą lagunę, oddzieloną od morza 22-kilometrową mierzeją. Warunki naturalne w Mar Menor sprawiają, że praktycznie każda z tamtejszych nieruchomości cieszy się widokiem na morze. 

Wybrzeże Costa de Almería, rozciąga się na długości 200 km. Obejmuje część rezerwatu El Cabo de Gata z grupą skał wulkanicznych i wydmami. Dalej na północ są liczne zaciszne zatoczki, szerokie i piaszczyste plaże, kameralne kurorty i urocze wioski rybackie. Costa Almeria to niesłusznie niedoceniona część Andaluzji.

O niesamowitej lokalizacji wybrzeża decyduje bliskość Afryki Północnej i Sierra Nevada (z najwyższymi szczytami Hiszpanii). Dzięki temu piękne, piaszczyste, szerokie plaże łączą się z ośnieżonymi szczytami wysokich gór. Subtropikalny, niezwykle łagodny mikroklimat, charakterystyczny dla tego miejsca, wyróżnia przede wszystkim 320 słonecznych dni w roku oraz średnia temperatura około 20 ° C. Warunki klimatyczne sprzyjają występowaniu owoców i drzew tropikalnych, dojrzałej oraz typowo śródziemnomorskiej roślinności. Najbardziej popularne na wybrzeżu owoce tropikalne to: mango, awokado, banany, papaja.

Życie na Costa del Sol zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających. Przepiękne krajobrazy, imponujące zabytki i najlepsza infrastruktura turystyczna, a przede wszystkim najcieplejszy w Hiszpanii klimat sprawiają, że Costa del Sol jest najpopularniejszym regionem wśród zagranicznych rezydentów w Hiszpanii. Nie przez przypadek wybrzeże to nazywamy Wybrzeżem Słońca. Bliskość Afryki sprawia, że ciepłe i słoneczne są tu nawet zimy, a okolice miasta Marbella upodobały sobie gwiazdy kina, sportu i inni światowej sławy celebryci.

Costa de la Luz (hiszp. Wybrzeże Światła) leży w zachodniej części regionu Andaluzja. Obejmuje wybrzeże atlantyckie Hiszpanii od Gibraltaru po ujście Gwadiany. Piasek na Costa de la Luz ma przepiękny, złoty kolor - inny niż na Costa del Sol, więc plaże są tam zdecydowanie piękniejsze niż na popularniejszych wybrzeżach.

Archipelag Balearów składa się z pięciu zamieszkałych wysp oraz kilku niezamieszkałych, zwanych „islotes”. Archipelag dzieli się na dwie grupy wysp: na północnym wschodzie – las Gimnesia (Dama Morza Śródziemnego): Mallorca, Menorca i Cabrera oraz na południowym wschodzie – las Pitiusas (Wyspa Wiatrów): Ibiza i Formentera. Łagodny klimat śródziemnomorski charakteryzuje się upalnym latem i ciepłą zimą, temperatura nigdy nie spada poniżej 7 stopni C. Baleary co roku odwiedza około 9 milionów turystów. Liczba mieszkańców wysp nie przekracza 700 tysięcy.

Wyspy Kanaryjskie to niewątpliwie jedna z najlepszych lokalizacji na drugi dom lub wakacyjny apartament ze względu na pogodę. Zimą Na Lanzarote i Fuerteventurze temperatura wynosi 20-25 stopni C, a na niebie nie ma żadnej chmury. Niewątpliwie każda z wysp jest zupełnie inna, dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania polecamy naszym klientom rekonesans na każdej z siedmiu wysp archipelagu. Wszystkie wyspy archipelagu są pochodzenia wulkanicznego.

 

Palmy, plaże, piękne widoki i pogoda… Na Teneryfie, jednej z najpopularniejszych Wysp Kanaryjskich, lato panuje przez cały rok. Jest przyjemnie, ciepło, a życie płynie w otoczeniu rajskiej przyrody. Na tę hiszpańską wyspę podróżujemy, aby nacieszyć się słońcem i wypocząć, ale warto rozważyć dłuższy pobyt na niej, a nawet zakup domu lub mieszkania.


Położenie

 

Wyspy Kanaryjskie należące do Hiszpanii to archipelag siedmiu dużych wysp i sześciu mniejszych. Nie wszystkie są zamieszkałe, a na jednej z nich, Lobos, mieszkają zaledwie cztery osoby. Teneryfa jest wyspą największą, położoną ok. 300 km od wschodniego wybrzeża Afryki. Jej bajeczny krajobraz tworzył się już 30 milionów lat temu za sprawą procesów wulkanicznych. Obecnie na wyspie wciąż znajduje się czynny, chociaż uśpiony wulkan Teide, którego ostatnią erupcję datuje się na rok 1909. Wulkan wznosi się na wysokość 3718 m n.p.m i jest najwyższym szczytem całej Hiszpanii. Za jego sprawą część Teneryfy wygląda jak powierzchnia księżyca, bo jest pokryta czarnymi skałami, jednak z dala od wulkanu przeważają bujne, tropikalne lasy. Chociaż wyspa ma około 80 km długości i 50 km szerokości dzieli się ją na trzy części: zieloną północ, słoneczne i suche południe oraz środkową część z wielkim wulkanem.Na Teneryfie mieszka niecałe 900 tys. osób, większość w miastach Santa Cruz de Tenerife oraz La Laguna. Językiem urzędowym jest hiszpański, a walutą Euro.

 

Wakacje na Teneryfie

 

Na Teneryfie można wypoczywać i opalać się przez cały rok, a temperatura jest przyjazna nawet wtedy, kiedy w Polsce pada śnieg i panuje mróz. To dlatego nasi rodacy tak chętnie korzystają z wczasów właśnie na hiszpańskiej wyspie. Bez problemów można dostać się na Teneryfę samolotem nawet za 400-500 zł w obie strony. Samoloty tanich linii lotniczych na tę największą Wyspę Kanaryjską startują z Krakowa, Wrocławia i Warszawy, można także skorzystać z lotów z lotniska berlińskiego. Lot trwa jednak aż 5 godzin. Na Teneryfie wylądować można na południu wyspy, na Aeropuerto Sur, jak i na północy, na Aeropuerto Norte. Z lotnisk do innych rejonów wyspy można dostać się za pośrednictwem lokalnych autobusów lub od razu wypożyczyć samochód. Zorganizowane wakacje proponują też liczne biura turystyczne, które w cenie wycieczek oferują przelot, transfer z lotniska do hotelu i noclegi w hotelach z wyżywieniem lub bez. Ponieważ Teneryfa jest hiszpańską wyspą, podróżować do niej można bez paszportu, a jedynie z dowodem osobistym.

 

Nocleg

 

Z noclegiem na Teneryfie nie ma problemów, ponieważ mieszkańcy są nastawieni na obsługę turystów i czasami nawet na własną rękę wynajmują im pokoje lub mieszkania. Zdecydowanie jednak dominują w kurortach hotele, zwykle z basenami, oferujące pełne wyżywienie. Cena noclegu zależy przede wszystkim od położenia hotelu, jego klasy turystycznej, wielkości pokoju. W hotele szczególnie bogate jest południowo-zachodnie wybrzeże, w miejscach, gdzie położone są najbardziej znane kurorty: Los Cristianos, Playa Americas, Costa Adeje. Z hoteli wychodzi się na piękne promenady pełne sklepów i barów czy szerokie, piaszczyste plaże, a obiad można zjeść w licznych restauracjach, jeśli nie wykupimy ich w hotelu. Na Teneryfie znajdują się także campingi, ale nocowanie na dziko jest zabronione ze względu na występowanie na wyspie wielu gatunków endemicznych roślin i zwierząt.

 

Nasz przewodnik:

 

Pogoda

 

Jadąc na Teneryfę, możemy być pewni, że trafimy na piękną pogodę. Nie będzie to jednak saharyjski upał, ale idealne do zwiedzania i wypoczywania na plaży warunki klimatyczne. W okresie kalendarzowego lata nasłonecznienie jest bardzo duże, nie można więc zapomnieć o kremach z wysokim filtrem oraz o okularach słonecznych, jednak oceaniczne powietrze jest przyjazne i pozwala dobrze znosić nawet upały. Turystom radzimy, by nie zabierali ze sobą parasola ani żadnych ciepłych ubrań poza polarem lub bluzą, która przyda się podczas wycieczki na wulkan Teide. W miesiącach zimowych średnia dobowa temperatura na Teneryfie wynosi 18°C, ale wzrosnąć może nawet do 30. Jedynymi miesiącami, kiedy możemy spodziewać się częstszych i intensywnych opadów, są październik i listopad, a i wtedy nie pada dłużej, niż w przez 3-4 dni. W okresie lata, czyli od czerwca do września temperatury mogą dochodzić do 39 stopni, jednak to raczej anomalia, bo zwykle wynoszą ok. 30 stopni. Chociaż Teneryfa nie jest dużą wyspą, to jednak pogoda na północy może różnić się od tej na południu. Jeśli chcemy zwiedzać aktywnie, lepiej sprawdzi się pobyt na północy, gdzie słońca jest odrobinę mniej. Bezchmurne niebo i wysokie temperatury zapewnione są na południu. Pamiętać też należy, że na wulkanie Teide, na wysokości powyżej 3000 m n.p.m. bardzo długo leży śnieg. Na Teneryfie pokrzyżować plany może calima, czyli anomalia pogodowa, która powoduje, że na wyspę nawiewane są piaski znad Sahary. Niebo wygląda, jakby było zachmurzone i chociaż deszcz nie pada, to nie można się opalać, ani podziwiać walorów wyspy. Zwykle calima trwa maksymalnie trzy dni.

 

Plaże

 

Teneryfa to wyspa, która ma 350 km linii brzegowej pokrytej skałami i urwiskami, a jednak nie brakuje tutaj piaszczystych plaż. Jest ich ponad 140 i są one uważane za jedne z najczystszych w Europie. Mają też różne odcienie, co jest skutkiem działania wulkanów i wielowiekowego kształtowania się tego terenu. Plaże w kolorze ceglastym obecne są w El Medano, czarne w Puerto de La Cruz (Playa Jardin), a grafitowe w Los Realejos (Playa Socorro). Szaro-żółte są typowe dla Los Cristianos (Playa Las Vistas), Playa de Las Americas (Playa Fańabe, Playa Troya), a za najpiękniejszą uważana jest ta w Adeje (Playa del Duque), która nazywana jest turkusową laguną ze względu na żółty piasek łączący się z błękitnym kolorem oceanu. Turyści chętnie też odwiedzają plażę w San Andres (Playa Las Teresitas). Jest to plaża sztuczna, na którą piasek przywieziono z Sahary. Kilka plaż przeznaczonych jest z myślą o miłośnikach kąpieli słonecznych bez kostiumów kąpielowych.

 

Atrakcje

 

Głównymi atrakcjami Teneryfy są przede wszystkim piękne, wręcz księżycowe widoki, tropikalna roślinność północy, szerokie plaże oraz bogactwo fauny oceanicznej. Przyroda Teneryfy jest niezwykle zróżnicowana, otoczona skalistym wybrzeżem, górami i zielonymi dolinami. Na południu przeważają rozrywkowe kurorty nastawione na turystów z całego świata. Osoby spragnione spokoju i ciszy wybierają miejscowości na północy, ale jest tam chłodniej i częściej pada. Miłośnicy górskich krajobrazów zapuszczają się w centrum wyspy, by podziwiać przede wszystkim wulkan Teide. Można za pomocą kolejki linowej wjechać na niego aż do wysokości 3550 m n.p.m. Atrakcje to także liczne parki rozrywki:

• Siam Park to tematyczny wodny park ze zjeżdżalniami podnoszącymi poziom adrenaliny,

• Aqualand Costa Adeje z delfinarium,

• Jungle Park z różnymi gatunkami dzikich zwierząt.


W Puerto de la Cruz znajduje się park zoobotaniczny Loro. Zabytki znajdziemy natomiast w mieście La Orotava, gdzie znajduje się między innymi kościół Iglesia de la Concepción i XVII-wieczna zabudowa w stylu kolonialnym. Isla Baja to z kolei region z malowniczym wąwozem Masca i rezerwatem przyrody Parque Rural de Teno czy górskimi domkami i muzeami rękodzielnictwa. Symbolem regionu jest też drzewo smocze - Drago Milenario, które rośnie na wyspie od 800 lat. W pobliżu miejscowości Los Gigantes stoją z kolei skaliste klify, które pionowo wpadają do oceanu i należą do najczęściej fotografowanych miejsc na wyspie. W stolicy Teneryfy, Santa Cruz, znajdują się historyczne fortyfikacje oraz ruiny Torre de San Andrés i Castillo de San Cristóbal. W obrębie aglomeracji Santa Cruz leży też miasteczko San Cristóbal de La Laguna, którego starówka wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a w pobliskim Candelaria obejrzeć można bazylikę z figurką matki boskiej Virgen de Candelaria. Teneryfa zadowoli wszystkich: i tych, którzy swój wypoczynek wiążą z leżeniem na plaży, i tych, którzy z plecakiem podziwiają tropikalną roślinność lub w starych murach widzą całą historię ludzkości.

 

 

Nieruchomości

 

Fakt, że Teneryfa należy do Hiszpanii, a przez to także do krajów Unii Europejskiej sprawia, że osoby, które chcą na niej zamieszkać na stałe albo zakupić własną nieruchomość, mogą to zrobić w każdej chwili i w prosty sposób, podobnie, jakby kupowali dom czy mieszkanie w Polsce. Oczywiście trzeba uwzględnić lokalne uwarunkowania oraz specyfikę wyspiarskiego rynku, dlatego planując zakup, warto zwrócić się o pomoc do doświadczonego biura nieruchomości. Zakup nieruchomości na Teneryfie może być świetną inwestycją zarówno wtedy, kiedy chcemy mieszkać w niej podczas urlopu czy na emeryturze, gdy mamy możliwość pracy z każdego zakątka ziemi lub kiedy decydujemy się na wynajem nieruchomości innym przybyszom podczas wakacji. Nieruchomości dostępne na wyspie to apartamenty, mieszkania oraz domy szeregowe czy domy wolnostojące oraz wille w stylu rustykalnym.

 

Apartamenty

 

Apartamenty na sprzedaż na Teneryfie mają różne wielkości. Te z jedną sypialnią i powierzchnią około 50 metrów kwadratowych składają się najczęściej z jednego salonu z aneksem kuchennym, sypialni oraz łazienki. Do wielu apartamentów przynależy taras, miejsce parkingowe lub garaż. To idealne rozwiązanie dla pary. Rodziny z dziećmi natomiast częściej wybierają większe apartamenty, z dwoma sypialniami, z salonem i aneksem, z jedną albo dwoma łazienkami. Apartamenty takie często mają taras, miejsce parkingowe oraz widok na ocean, góry lub basen. Powodzeniem cieszą się także apartamenty dwupoziomowe, tak zwane duplexy, które składają się nawet z trzech sypialni, dwóch łazienek, salonu z aneksem, mają ok. 80 metrów kwadratowych powierzchni, często dwa tarasy. Idealnie odpoczywa się w nich rodzinnie podczas wakacji, ale mogą też służyć do wygodnego mieszkania i pracy na co dzień.

 

Domy

 

Dom wolnostojący na Teneryfie to idealne miejsce do życia i wypoczynku dla dużej rodziny lub osób lubiących przestrzeń. Szukając domu, możemy trafić nawet na takie z pięcioma sypialniami i trzema łazienkami, pralnią, garażem, basenem i zadbanym ogrodem z owocowymi drzewami i miejscem do grillowania. Na Teneryfie dostępne są też wille, które wyróżniają się dużą powierzchnią, ale też luksusowym wyposażeniem i przestronną działką.

 

Mieszkania

 

Osobom, które na Teneryfie wypoczywają w pojedynkę, wystarczy nawet niewielkie mieszkanie z salonem z funkcją spania, aneksem kuchennym, łazienką i balkonem. To najtańsza opcja, która kosztować może tyle, ile mieszkanie w niewielkim polskim mieście.

Wybrane oferty z tego wybrzeża zobacz wszystkie >>
Apartament w Sotavento

Teneryfa

nr oferty296

175 000

Okazja
Sotavento
ilość pokoi : 2
ilość łazienek : 1
ilość sypialni : 1
szczegóły oferty
Apartament w Sotavento

Teneryfa

nr oferty487

170 000

Pierwsza linia brzegowa

Sotavento
ilość pokoi : 2
ilość łazienek : 1
ilość sypialni : 1
szczegóły oferty
Willa w Amarilla Golf

Teneryfa

nr oferty553

390 000

Amarilla Golf
ilość pokoi : 5
ilość łazienek : 3
ilość sypialni : 4
szczegóły oferty