Facebook logo

2014-09-29 Hiszpania bije rekord w turystyce

Zdjecie glówne

Powołując się na materiał hiszpańskiej telewizji TVE wzrost liczby turystów przyjeżdżających do Hiszpanii wzrósł aż o 9% w stosunku do poprzedniego roku. Jak podaje telewizja jest to jednocześnie największy odsetek przyjeżdżających do Hiszpanii kiedykolwiek w historii.

 

Nie jest niespodzianką, że najbardziej liczną grupą turystów w Hiszpanii są Brytyjczycy. Tylko w sierpniu z wysp przyjechało aż 2,136,879 turystów. Oznacza to 5% wzrost w stosunku do ubiegłego lata. Hiszpania od pięciu lat jest najbardziej popularną turystyczną destynacją wyprzedzając takie raje turystyczne jak choćby Francja.

 

Francuzi stanowią drugą pod względem liczebności grupę, która najchętniej odwiedza Hiszpanię jako cel swoich wakacyjnych wojaży. Według oficjalnych danych w przeważającej mierze na teren północnej Hiszpanii oraz na Baleary przybyło 1,981,643 Francuzów. Następnie po Brytyjczykach i Francuzach do Hiszpanii przyjeżdżają Niemcy w liczbie 1,29 miliona. Wśród wszystkich odwiedzających Hiszpanię liczba Rosjan wyniosła 8,6% wszystkich odwiedzających.

 

2014 rok jest zatem rokiem rekordowym jeśli chodzi o liczbę turystów przyjeżdżających do Hiszpanii. Do dziś w 2014 roku Hiszpanię odwiedziło 45,384,483, szacowana całościowa liczba do końca roku powinna wynieść zaś ponad 65 milionów. Liczba jest niezwykle zaskakująca dla samych Hiszpanów i daje bardzo szerokie perspektywy rozwoju dla kraju i poszczególnych regionów, co podkreślają materiał prasowe poświęcone tej tematyce.

 

Niewątpliwie na wpływ rosnącej liczby turystów odwiedzających Hiszpanii ma coraz silniejsza gospodarka Hiszpanii, która mimo kłopotów wyszła z kryzysu obronną ręką. Dodatkowo czynnikiem sprzyjającym jest wysoki odsetek rezydentów mieszkających na stałe na wybrzeżach Hiszpanii: Costa Brava, Costa Blanca oraz Costa del Sol.

 

Reasumując Hiszpania pozostaje trzecim turystycznym celem na świecie co do ilości odwiedzających. Najczęściej turyści przyjeżdżają do Hiszpanii do znanych kurortów wraz z rodzinami i przyjaciółmi.