Nieruchomości Lanzarote

W tej chwili nie posiadamy ofert z regionu Lanzarote

Region Lanzarote

Lanzarote to jedna ze słonecznych Wysp Kanaryjskich, kojarząca się chyba wszystkim z nietypowym, wulkanicznym, niemalże baśniowym krajobrazem.

Od pozostałych wysp tego archipelagu różni się przede wszystkim cieplejszym i bardziej suchym klimatem, co zawdzięcza napływowi powietrza znad pobliskiej Sahary. Znajdziemy tu różnorodne plaże, nie tylko te ciemne, wulkaniczne, charakterystyczne dla tego regionu, ale również te o jasnym piasku. Niewątpliwym atutem Lanzarote jest także znacznie mniejszy niż w innych regionach Hiszpanii ruch turystyczny. Dodatkowo władzom wyspy zależy na zachowaniu równowagi z naturą, dlatego krajobraz, jaki możemy tu podziwiać, nie został właściwie przekształcony przez człowieka i zachował swój naturalny urok. Klimat Lanzarote sprzyja wypoczynkowi przez cały rok. Średnia temperatura w zimie wynosi ponad 18 st. C, a latem nie spada poniżej 24 st. C. Temperatura wody w oceanie waha się pomiędzy 18 a 22 st. C. Charakterystyczne dla tego regionu białe domy z zielonymi (w głębi lądu) i niebieskimi (na wybrzeżu) okiennicami dodają uroku tej i tak już bardzo malowniczej wyspie. Lanzarote oferuje również szereg innych atrakcji: zapierający dech w piersiach park narodowy Timanfaya, olbrzymi ogród kaktusów, niesamowite formacje skalne, jaskinie, groty, gejzery, podziemne jeziora, a także bardzo interesujące obiekty unikalnej architektury będące spuścizną po twórczości urodzonego na wyspie, ale słynnego na cały świat, hiszpańskiego artysty Cesara Manrique.

To tylko niektóre z wielu powodów, dla których warto odwiedzić Lanzarote. Gdy już damy się oczarować unikalnemu krajobrazowi tej wyspy, warto pomyśleć o zakupie własnej nieruchomości w tym regionie. Dzięki temu nie będziemy szukać za każdym razem hotelu czy domu do wynajęcia. Będziemy posiadać własną, dopasowaną do swoich potrzeb i stylu życia nieruchomość, swój drugi dom. Lanzarote jak i całe Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii, a więc także do Unii Europejskiej, dzięki czemu obywatele Unii, którzy chcą się tu osiedlić na stałe albo po prostu zainwestować w dom lub apartament w tym regionie, mogą to zrobić z naszą pomocą bez większych trudności. Pomoc doświadczonego biura nieruchomości, które od lat aktywnie działa na hiszpańskim rynku znacznie usprawni ten proces i uczyni go w pełni bezpiecznym. Zakup nieruchomości jest dobrą lokatą kapitału zarówno wtedy, kiedy zamierzamy z niej korzystać sami, jak również, kiedy decydujemy się na wynajem naszej nieruchomości turystom odwiedzającym Hiszpanię i Wyspy Kanaryjskie.

Nieruchomości dostępne na Lanzarote są bardzo różnorodne. Apartamenty są idealnym rozwiązaniem zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi. Można też przeznaczyć taki apartament na wynajem, ponieważ ten typ nieruchomości cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Zazwyczaj w strefie wspólnej znajduje się basen i ogród, które są idealnym miejscem do odpoczynku. Apartamenty w tym regionie Hiszpanii często położone są w mniejszych miejscowościach, w bliskim kontakcie z naturą, ale dzięki temu są idealnym miejscem do odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. Domy i wille na Lanzarote to idealny wybór dla dużych rodzin lub osób ceniących luksus, wygodę i prywatność. Na wyspie można znaleźć różne rodzaje domów: domy szeregowe lub większe wille dysponujące często nawet czterema czy pięcioma sypialniami. Większość tego typu nieruchomości posiada również piękny ogród oraz indywidualny basen, często z możliwością rozkoszowania się pięknym widokiem na wulkan czy morze.