Facebook logo

2015-10-26 Najlepszy basen w Europie!

Zdjecie glówne

Najlepszy basen w Europie jest w Hiszpanii! A konkretnie w Javea na Costa Blanca.


Niewątpliwie istnieją na świecie miejsca, do których chciałoby się powracać regularnie. Wbrew twierdzeniu, że nie lubimy podróżować dwa razy w to samo miejsce, do domu w Javea powróciłby każdy!


Wybrano najlepszy basen w Europie.  Z założenia miał być to basen, który będzie pobudzał wyobraźnię, zaspakajał wszystkie zmysły. Dom Casa Sardinera to jedyne tego typu miejsce, uhonorowane pierwszą nagrodą we wspomnianym konkursie. Javea, w której dom jest położony to miasteczko na wybrzeżu Costa Blanca (część północna), w odległości ok. 100 km od lotniska w Alicante oraz od lotniska w Walencji.


Nagroda dla Casa Sardinera została wręczona na bardzo prestiżowych targach  Piscina & Wellness Barcelona 2015, które organizuje Instytut Technologii i Budownictwa w Katalonii (Instituto de Tecnología de la Construcción de Cataluña).


Najwspanialszy europejski basen został zaprojektowany przez architekta pochodzącego z Walencji Ramón Esteve. Niewątpliwie ten wyjątkowy basen mógł powstać ze względu na niezwykłe położenie Casa Sardinera na zboczu skały.


Basen jest usytuowany w ten sposób, że z każdego miejsca rozciąga się panorama Morza Śródziemnego. Jest to basen typu „infinity”, czyli sięgający za linię horyzontu. Pływającym wydaje się, że basen jest niejako połączony z wodami Morza Śródziemnego. Złudzenie jest na tyle niesamowite, że ktoś, kto widzi tego typu basen po raz pierwszy jest oszołomiony widokiem oraz wrażeniami. Ponadto basen jest połączony z luksusową willą o powierzchni 1.285 m2 poprzez otwór okienny w jego głębi, poprzez który wpływająca woda stwarza cień wewnątrz domu. Po prostu bajka!